Informácie
Domov / Recenzie / Sety / aspire EVO75

aspire EVO75

NX75_24Aspire EVO75 Kit

Aspire EVO75 Kit ktorý som zohnal od heavengifts prišiel v čiernej kartónovej krabici a celé to bolo zatavené vo vákuovom balení. Na škatuľke sa nachádzajú základné popisky a parametre, z boku je aspire a EVO75 a nechýba SCRATCH kód pre overenie autenticity na stránke aspirecig (doporučujem)

balenie.:
NX75 mod na jednu 18650 z magnetickým zatváraním
Atlantis Evo Tank 2ml osadená továrna hlavou (0.4Ω Coil 40-50w)
Extra Coil (0.5Ω 35- 40W)
USB kábel
2 ml Výmena Pyrex Tube
Užívateľská príručka
Záručná karta
Gumové tesnenia

Parametre.:
WAT režim 1-75W / VOLT 0-8,5v / TC 100°C – 315°C (200°F – 600°F)
ODPOR.: 0,1 – 3,5ohm MIN/MAX sa líši podľa zvoleného režimu.

Najväčším lákadlom pre mňa sú veľmi podarené funkcie a menu. Pri meraní na osciloskope pod záťažou aj bez podáva NX75 z tvrdou batériou plný výkon bez obmedzenia. Nakoľko je tam step/up menič, ktorý má určité straty a preto si potiahne z batérie viac energie, doporučujem minimálne VTC5a alebo VTC6 na ktorých som ho testoval v plnom výkone na dual clapton 55wat drip atomizér. Ako ďalšie má niekoľko režimov, ale najzaujímavejší bude vo WAT mode C1 C2 C3 užívateľsky, ktoré sa dajú nastaviť v krokoch ľubovolne, napríklad pred-žhavenie. (tlačidlo W stlač a prejdi na funkciu Cx a potom podrž cca 5S, prejde do menu nastavenia kde W/T posúvaš čas a +/- výkon) Ďalšou zabudnutou funkciou, nastavenie voltov a posledná Bypass. V TC režimoch je klasicky Ni Ti Ss M1 M2 M3 pričom v Mx užívateľsky je možné presvedčiť elektroniku na spoluprácu z kanthalom. Bohužiaľ iba jednoduché Buildy z kanthalom, ale pri SSku aj claptony. Posledná vec, automatické otáčanie displeja podla natočenia MODu.

Dodávaný atomizér Atlantis Evo Tank je vcelku podarený a nemôžem mu nič vytknúť. Najviac my zapasovala extra Coil (0.5Ω 35- 40W) ktorú som prevádzkoval na 35w. Plnenie zhora nerobilo žiadne problémy, a nevyskytoval sa problém pretláčania liquidu do kotolne, keďže tesnenie začne tesniť až poslednú otáčku doťahovania , stíha sa vyrovnávať tlak. Na spodku sa nachádza prstenec z airfolowom ktorý som mal permanentne otvorený naplno. Obe hlavy sú DTL a pri priškrtení a znížení výkonu vedia isť aj MTL pri TC/Mx alebo W/Cx sa dajú nastaviť na ľubovolný režim xTL. Atomizér ma gumený (silikónový) ochranný krúžok a po oddelení originálneho Dripu, je možné do neho dať akýkoľvek 510kový drip.

Základný set je veľmi malý ( menší ako pico ) a pohodlne sa drží. Všetky funkcie sú ľahko a intuitívne použiteľné, a vďaka plnému výkonu sa dá použiť aj na hodne brutálne BUILdy. Celé telo je kovové a mod sa chladí do tela, včetne batérie, a preto pri dudlikovaní, alebo vysokému nastaveniu sa vie pekne ohriať. Vzhľadom na to že telo je kovové má aj svoju váhu, celých 172g bez batérie a tanku. Plus batéria a tank 253g.

MENU.:
5klik do 2sekund = blokovanie/odblokovanie ( v zablokovanom stave nemá žiadne funkcie okrem OFF)
v zablokovanom stave 5s podržal = vypnúť (5klik = zapnúť)
tlačidlo W ( W/V/B/C1/C2/C3) (Volt Wat Bypass Cx- užívateľské režimy 1 až 3)
–> C1 alebo C2 alebo C3 podrž W (užívateľské nastavenie)
—> W/T = čas dopredu/dozadu // +/- = hodnota hore/dole
—-> žhavenie = ukončiť nastavenie

Tlačidlo T (Ni/Ti/Ss/M1/M2/M3) (Nikel , Titan , Ss – nerez , Mx – užívateľské režimy 1 až 3)
–>Ni/Ti/Ss = +/- nastav teplotu v C°/F°
—> M1 alebo M2 alebo M3 = stlač T plus +
==> (vyber režim tlačidlom T) Ni Ti Ss = nastav +/- max Wat
==> (vyber režim tlačidlom T) M1 M2 M3 = nastav tlačidlom W PWR alebo TCR a tlačidlom +/- zmeň hodnotu (PWR = max Wat / TCR = Temperature Coefficient Resistent )
von z nastavenia ideš opäť stlačením (T plus + )

(W plus – ) = zámok modu (heslo)
+/- = rolovanie po znakoch , potvrdenie žhavenim
von z nastavenia ideš opäť stlačením (W plus – )

(W plus + ) = zámok modu nastaveni
von z nastavenia ideš opäť stlačením (W plus – )

(T plus – ) = zmena mena/loga
+/- = rolovanie po znakoch , potvrdenie žhavenim
T = zmena A/a
W = mazanie

Záver.:
EVO75 je u mňa čo sa kompletov týka, asy najlepšie hodnotený. Atomizér je slušný aj keď z malým objemom, nakoľko nepreteká jeho plnenie až tak nebolí, náhradne hlavy su bežné a nie moc drahé. Ak by som mal iba NX75 MOD tak u mňa vyhráva na 1.mieste. Možnosti ktoré ponúka, sú pre ľudí čo si všetko radi ladia podľa seba jednoznačne. Výkon 75W je postačujúci, pri vyššom výkone už treba jednoznačne viac batériové mody. Funkcie fungujú tak, ako ich nastavím. Jediný subjektívny nedostatok je váha, ale to si človek časom zvykne. Ďalšou výhodou je funkcia TC a režimy Mx kde sa dá vyladiť fungovanie takmer všetkých bežných buildou. Fičúrka ako zaheslovanie modu a otáčanie displeja podľa polohy tiež nieje úplne zbytočná.

*do galérie som vložil obrázok od výrobcu Aspire kde sú promo informácie od výrobcu.

 

O pe.stefpo