Informácie
Domov / Recenzie / Gripy – Mody / Authentic Eleaf iStick Pico Mega 80W TC Box Mod APV – Grey

Authentic Eleaf iStick Pico Mega 80W TC Box Mod APV – Grey

Z cigabuy.com mam Authentic Eleaf iStick Pico Mega 80W TC Box Mod APV – Grey , ide o VW/TC – mod o výkone 80W na 26650/18650 batérie.

Balenie.:
Mod prišiel zabalený v kartónovej škatuľke na ktorej už tradične je zobrazený mod, meno a popis. Boky majú zobrazené logo, meno a farebné prevedenie. Spodná strana má základne informácie, obsah balenia, nálepka autenticity, výrobca a logo. Jednoduchý decentný zábal ktorý spoľahlivo ochráni obsah balenia. Po otvorení je na pene položený samotný MOD, pod ním sa nachádza USB kábel a manuál. Po od-skrutkovaní uzáveru batérie sa vo vnútri nachádza redukcia na 18650.
Tak a to je celé 🙂 Keďže MOD je braný zo zahraničia je manuál v niekoľkých svetových jazykoch. CZ/SK pravdaže chýba.

Parametre.:
Rozmery: 53,5 mm x 31,5 mm x 73,5 mm , 510 závit , Micro USB port pre aktualizáciu a nabíjanie,(odporúčaný spôsob je nabiť 18650 alebo 26650 batériu externe)

Výstupný režim Smart / VW / Bypass / TC (Ni, Ti, SS, TCR-M1, M2, M3)
Výstup príkon: 1-80W Rozmedzie odporu: 0.1-3.5ohm (Inteligentný režim / VW / Bypass)
Rozmedzie odporu: 0.05-1.5ohm (režimy TC) Teplotný rozsah: 100-315 ℃ / ℉ 200-600 (režimy TC)
Nový firmware V1.01 má jednoduchšie rozhranie pre režim VW

Ták a ide sa na to. Keďže vlastním 26650 (preto aj tento mod) nahodil som batériu do PICO-MEGA, použil som fialou efestu IMR 50A nakoľko je v návode doporučená batéria min 35A (neskôr napíšem prečo)

Držanie modu je vyslovene osobný vkus pocit a preferencia. Keďže je slzového tvaru pekne zapadne medzi palec a ukazovák. Na mňa je žhavenie skôr na prostredník alebo pri troche chcenia a uloženia aj na ukazovák. Proste 🙂 človek bude chvíľu zápasiť ako mod držať v rukách. Po nejakej chvíli som už mal naučené ako a nerobilo to problémy. Nastavenie dole je trochu nezvyklé ale tiež sa dá na to zvyknúť. Menu je intuitívne a jednoduché. Neobsahuje extra „skratky“ iba pri TC režime nastavenie maximálnych wattov je (4 klik) ale to by som „vedel“ keby som kukol do manuálu. Uzamknutie odporu je klasika plus a žhavenie, stelth ( zhasnutie displeja) je mínus a žhavenie. TC mod ( či už ten pevný (ss, ni a ti) tak aj užívateľsky funguje dobre. Nestalo sa my žeby som mal prepal, poprípade iné zvláštnosti. Pri TCR sa to chce trochu pohrať a skúšať nakoľko tu je všetko vecou celej zostavy a každý prechod, spoj alebo „prekážka“ teoretickú hodnotu ovplyvňuje.

Testy.:
Výstup som testoval na maximálny výkon 80W do umelej záťaže (dole je video z testu) Tento test som robil hlavne preto aby som zistil, ako je na tom výstup a či aj reálne mod 80W dá. Z kvalitnou tvrdou batériou dá. Pokiaľ však použijeme mäkkú batériu mod hlása BATTERY VEAK a odmieta isť do výkonu ktorý batéria nezvládne. Taktiež batérie v redukcii (použil som VTC4 5a 6) ktoré výkon zvládli. Test na TCR som skúšal na Niklovom drôte a SS316 , testovaci atomizér som umiestnil priamo na mod a do špirály som vložil ecowol v ktorom bola sonda z meráku kde som sledoval teplotu. Tento testik neberte nijak drasticky, používam ho na lepšie nastavenie TCR , nie ako „kalibrovaný“ test. Keď som si ako tak nastavil hodnotu TCR tak som ekowol klasicky zalial liquidom, a začal žhaviť, náhodne fúkanie cez trubičku simuluje poťah. Mod si pomerne dobre poradil a snažil sa udržať nastavenú teplotu, nedochádza k anomáliám kde niektoré módy prudko buď prepálili alebo prepadli v teplote.

wattage mod.:
Základný mod ktorý je určený prevažne pre kanthal (dá sa aj SS316) Bežné nastavenie, 3-klik -> nastav WATTAGE, a ďalej plus alebo mínus, koľko treba. Inkrement je po 0.1w a pri držaní +/- sa zrýchľuje inkrement v smere akom ideme.

bypass.:
Jedná sa o elektronický MECHA mod ( skôr MosfetMod) kde výstup je to čo má batéria. Jediné ohraničenie je podľa manuálu 0,1ohm do 3,5ohm Tento režim rád využívam pri motaní a vyblikávaní nového BUILDu, výstup je chránený na skrat.

smart.:
Tento mod ma jeden známy režim z joytech modou a to (SMART) ktorý si vie zapamätať 3 rôzne atomizéry a pri ich zmene automaticky nastaví WAT, ako boli naposledy. Pokiaľ sa hodnota odporu moc nezmení ( rôzne stavebnicové atiky) tak je režim spoľahlivý, skladačky a atiky zo strunkovym centerpinom poprípade iné „šmejdove“ atiky občas berie ako nový atomizér a Waty dá na 20w, kde očakáva nastavenie. Posledný už „zabudnutý“ mod je Bypas ktorý (až 3 rôzne atomizéry watt režim)

Temperatur Control.:
Tu hádam nieje nutné každý režim zvlášť rozvíjať, Klasické režimy pracujú najlepšie z jednoduchou špirálkou, pokiaľ mame claptona, twist alebo viac špiralove, môže dochádzať k pomalšiemu alebo naopak rýchlemu nábehu, poprípade k väčšiemu kolísaniu teploty. Tu treba prejsť do TCR režimu a upraviť koeficient odporu podľa tabuľky v manuále alebo formou pokus omyl. V prípade že je hodnota správna alebo blízka realite, výstup sa stabilizuje a reguluje už správne. Vyššie som popísal postup ako to robím ja. Možno niekomu pomôže alebo inšpiruje.

tc-ni (nikel)
tc-ti (titan) kako 🙁
tc-ss (stainless steel nerez SS316 atd..)
tcr-m1/m2/m3 (Temperature Coefficient of Resistance)

Záver.:
PICO-mega je pomerne slušný mod. Výkon 80W je dostatočný na väčšinu bežných buildov, tovarenských atomizérou. Menu je dostatočne jednoduché a batéria v prevedení 26650 sa dá zakúpiť v pomerne dobrom pomere kapacita/prúd. Ja som používal efety fialove (na foto) a nemal som problém ani na 80W počas celej výdrže batérie. Ku koncu začne mod hlásiť power weak, čo je dostatočný sygnál na výmenu. Výrobca/predajca nedoporučuje nabýjanie v mode, ja tiež nie. Preto je dobré mať minimálne dve batérie a striedať ich, a druhú nabíjať. Atomizéry väčšie ako 22 mm budu kolidovať z viečkom batérie, preto treba na to myslieť. Pokiaľ mame atomizér väčší ako 22mm doporučujem zakúpiť exender alebo airflow kontrol deck ktorý nám zdvihne atomizér a tým pádom už nieje limitácia priemerom. Na trhu je ale dostatok 22mm atomizérov ktoré celkovo ladia z telom Pica.

video z testov na merakoch a ukážka pulzu merania prítomnosti atomizéra a jeho hodnoty.


O pe.stefpo