Informácie

OBS Engine

OBS Engine RTA tank atomizér.

Z HeavenGift mám atomizér OBS-Engine vo verzii SS.

Balenie.

Jednoduchá kartónová krabička na ktorej je vyobrazený atomizér, boky zdobia OBS a ENGINE , čiarovy kód a nakoniec www adresa. Spodná strana obsahuje popis produktu , kód na overenie autenticity , farebné prevedenie a obsah balenia.

V balení je atomizér z kuželovým 510 Drip-tip_om , náhradné sklíčko, 6-hranný skrutkovač, na spodnom poschodí pod atomizérom sa nachádza manuál v ktorom je obrázkový postup pre sprevádzkovanie atomizéra v ôsmich krokoch, druhá strana nás informuje o atomizéri, rozborka pri čistení, parametre a obsiahnuté materiály. Atomizér je z SS304 , potravinárske tepelné sklo :O , cotton (bavlna – vatový vankúš podobný japonke) a nakoniec ClaptonCoil bez udania materiálu. V balení je ešte sada o-krúžkov, 4 náhradne červíky a twisted špirálky. Bohužiaľ claptony sa nekonajú 🙁

Priemer atomizéru je 25mm a výšku má 54,5mm , váha je 42g a kapacita je 5,2ml ( tu by som ubral nakoľko niečo uberie vata a niečo nutná bublina po naplnení.

OBS engine má horné plnenie , odsunutím prsteňa , kde sa odkryje plniaca štrbina , ktorú chráni pred vytečením sada dvoch O-krúžkov , ktoré zároveň zotierajú liquid pri zavretí , alebo otvorení. Taktiež je tu horné nasávanie vzduchu ktoré je stredom privedené nad špirálky. Bohužiaľ špirálky sú ochladzované len zhora , takže ak sú príliš nízko bude sa mierne páliť celý build. Príliš vysoko bude zas prehrievať tunel. V oboch prípadoch je nutné si nájsť tu správnu výšku a priemer jadra. Keďže som tento problém predpokladal už od začiatku , zmeral som si výšku komory a špirály umiestnil tak nejak cca 3-mm až 5-mm od vrchu komory. Nakoľko je tento systém závislý od prúdenia vzduchu z hora , je lepšie voliť široké jadrá. O pozíciu otvoru/ou , sa starajú zárezy na hlave , do ktorých pasujú výstupky na otočnom zvone, ktorý je pravdepodobne medzi dvoma o-krúžkami , ktoré sa po dotiahnutí hlavy do tela atomizéru pritlačia ku sebe a tesnia celý systém. Nemal som zatiaľ potrebu skúšať rozobrať to až do súčiastky, nakoľko v čistiacom manuále to nieje zakreslené, nerád by som ho poškodil. Môj prvý build bol SS316 clapton 28ga-32ga na 3.5 jadre osadený Japonkou zastrihnutou do špicu. Do otvorov som zasunul špice a prikryl. Tým vznikne ideálne vzlínanie od spodku po špičke vaty do kotolne a tam po hrubšej časti do jadra špirálky.

Plnil som 70% až 80% pg liquid , ktorý je hodne riedky. Nič mi nepretekalo a plnenie som odhadol tak akurát. Chuťové podanie tohto atomizéru je dobré. Clapton je možné prevádzkovať jak vo WAT tak v TC režime.

Druhý build som si spravil klasiku kanthal 0.5mm 8-otočiek na 2.5 jadre , pričom som špirálky musel podvihnúť vyššie kvôli menšiemu priemeru jadra a drôtu.

Záver.

Plnenie odklopením prsteňa je silne návykové. Chuťové podanie je dobré, záleží aký build sa namoce. Z pretekaním som nemal problémy , iba občasný kondenzát v náustku od veľkého množstva PG v liquide. Keďže atomizér je na 510 náustky, je možné si dať aký koľvek obľúbený, v mojom prípade DTL valec. Priedušnosť atomizéru na plnú dieru je dostatočná na DTL (priamo pľúca-poťahy), v prípade že sa osadí MTL buildom je možné ho priškrtiť na volnejší ústa/pľúca (MTL) Para je stredne teplá , čo taktiež záleží od buildu. Ako mínus vidím jemný a ostrý závit na základni , občas sa vie zaseknúť a ťažko sa povoľuje. Druhý nedostatok vidím v tenkosti celého atomizéru , takže sa pri dudlikovaní vie zahriať. Veľká kapacita a šetrný build , dobrá kombinácia.

http://www.heavengifts.com/OBS-Engine-RTA-Tank-SS.html

O pe.stefpo