Informácie
Domov / Recenzie / Gripy – Mody / Smok M65 a M22 od smoki.sk

Smok M65 a M22 od smoki.sk

Predstavenie SMOK
M22 z výkonom 22W
M65-PRO (upgrade M50) z výkonom 65W
ktoré nám zaslal smoki.sk

Konštrukcia.
Základ je hliníkový profil (š-38mm x v-85mm x h-22mm) pri váhe M22 122-g , M65 94-g a z batériou 18650 INR 25R 138-g.
Čelá sú zakryté pochrómovanýmy dielmi, kde na jednej strane, (vrchnej), je 510 konektor ktorý má pružný centerpin, konektor je zo železa ( možno nerez alebo zelezo, je to tvrde, a nejaka povrcova naparena vrstva ako ochranna. Mosadz med a ine meke to niesu urcite. Centerpin je mosadz pokovena zrejme „zlatom“, tiez iba na ochranu pred koroziou, na ktorom je zárez pre skrutkovač, ale pozor, nieje určený na štelovanie!! a na druhej, (spodnej), je otvor na USB konektor a bezpečnostné dierky pre prípad kolízie batérie a na tepelnú ventiláciu vnútornej elektroniky a batérie.
Priestor batérie je tvarovaný do oblúka , čo by malo pomôcť v prípade zohriatia batérie toto teplo odobrať na obal, ktorý slúži zároveň ako chladič celého zariadenia. Toto platí pre celú radu M22 M36 M50 M65, aj keď rada M22 a pravdepodobne M36 má batériu napevno.
Na bočnej strane sa nachádza displej a tri ovládacie tlačítka z malým zdvihom, a citeľnou odozvou.
Hlavné žhaviace tlačítko (PB) je orientovane ku konektoru 510 pre lepší uchop a manipuláciu a je aj rozmerovo najväčšie ( priemer 9-mm), v strede je displej z oknom oválného tvaru pričom výška okna je 6,5-mm a dĺžka je 20-mm. Na spodku sú tlačítka označené ako + ( plus) a (mínus) ,priemer tlačidiel je 6-mm. Medzi (+) a (-) je reset dierka ktorou môžeme zariadenie resetovať, čo sa konkrétne resetne neviem, po stlačeni mi ostali aj nastavene hodnoty, len zmazalo udaj o odpore x-mizera, ktoré sa obnovili po prvom stlačení (PB)
Displej zobrazuje graficky stav batérie (odvodené od napätia) , dalej Odpor zaskrutkovaného x-mizéru (v prípade skratu, zlého/žiadneho kontaktu, vypíše CHECK ATOMIZER) , posledný údaj je nastavená hodnota W od 6w do 65W (M22 od 6w do 22W a M36 od 6W do 36W ) v kroku 0,1W. Podržaním +/- tlačítka začne samo pridávať, zo začiatku pomaly ale časom zrýchľuje, nevýhoda je že sa nedá menu uzamknúť, v prípade že mate odomknuté a dáte M-ko do vrecka a trafíte + alebo – tlačítko, tak sa hodnota zmení., nieje to chyba, skôr návrh na zmenu firmware. V balení sa nachádza redukcia 510/eGo510 ktorá je z mosadze a pokovena, slúži na veškere príslušenstvo ktoré vyžaduje ego konektor. Pri M65 je priložený aj imbus kľúč a náhradne skrutky, druhé gumené tlačítko (PB) ak vám to hlavné nesedí a chcete menej hrkajúce, USB káblik na nabíjanie, Manuál je samozrejmosť. M65 sa dodáva bez batérie, treba si kúpiť nejakú 18650 ale tvrdú kvalitnú, ja som použil batériu 18650 INR 25R ktorú taktiež ponúka smoki.sk na eshope. Batéria je dostatočne tvrdá aj pri maximálnom výkone.

menu.
5-klikom (PB)do 2sekund , zamkneme / odomkneme zariadenie,
3-klikom (PB) do 2sekund, nás hodi do menu kde je k dispozícii položka 1. a 2.
1. je výber (WATTAGE MODE) alebo (MECH MODE)
2. je výber POWER OFF
postup je prvý krát trošku „iný“ ale to len subjektívne, pohyb v menu je možný aj v zamknutom zariadení.

stlač 3x (PB) – zobrazí 1.(ikona menu), čakaj pokiaľ neprejde do pod-menu (WATTAHE MODE) kde (PB) zmeň na (MECH MODE) , čakaj pokiaľ neopustí menu / alebo zmeň speť na (WATTAGE MODE)
stlač 3x (PB) – zobrazí 2.(ikona power-buton), čakaj pokiaľ neprejde do pod-menu (POWER ON) kde (PB) zmeň na (POWER OFF) zariadenie sa vypne… stlač (PB) 5x zariadenie sa zapne

(WATTAGE MODE)
Zariadenie odmeria odpor špirálky , meria pulzom maleho napätia bez záťaže, následne meria z napätím pod záťažou, nameraný odpor vyhodnotí ( neviem či priemeruje, alebo berie hodnotu pod napätím) a potom podla nastaveného výkonu vo W pustí do x-mizéru napätie. Povolené sú odpory od 0,2 ohm po 9,99 ( maximálne však len do veľkosti maximálneho napätia meniča) 65W dáva v určitých prípadoch aj veselé príhody, genesis atik z strunkou na stredovej tičke a skrat na mesh, ano 0,2 ohm, strunka svieti 😀 nieje to však chyba zariadenia ale obsluhy 😀 v tomto prípade mňa.

(MECHA MODE)
Zariadenie dáva na výstup napätie z batérie, kontroluje x-mizér, a na displeji zobrazuje hodnotu odporu a napätie batérie a aktuálny výkon vo Watoch. Táto „features“ sa mi páči, človek (vaper) má aspoň predstavu čo ma namotané a aký to má odber.

Zhrnutie.
Ako vidieť, M22 a M50 ( M65 pro upgrade) je malé, ale výkonné zariadenie, ktoré má možnosť výmeny batérie (pri M22 a M36 výmena článku, pri M50/M65 výmena batérie 18650), keď už nebude v kondícii. Obsahuje USB passtrouch. Menu je jednoduché, neobsahuje žiadne „zbytočné“ funkcie ktoré väčšina užívateľov nepoužíva a informácie ktoré displej zobrazuje sú dostatočné. Celé zariadenie plní svoju funkciu viac než dobre. Po elektrickej stránke sú obe zariadenia výkonne, a len sám užívateľ sa rozhodne či chce veľkú rezervu čo pri (M50/M65) je pre bežného užívateľa viac než dosť, alebo rezervu M22 alebo M36, kde pre užívateľov ktorý používajú komerciu, alebo si mocú vlastné x-mizéry z normálnymi hodnotami bude určite stačiť. Meranie na osciloskope ukazujú vyhladenosť meniča ktorý zvláda v celom rozsahu zásobovať x-mizér takmer konštantným napätím. Taktiež je vidieť dva pulzy merania, kde jedno meranie robý formou merania odporu z malým napätím, druhé meria pod záťažou. Taktiež je viditeľný pred-žhavovací pulz, kde do x-mizéru dáva o-niečo vyššie napätie, ako vypočítane. Skúšal som rôzne nadstavenia a táto trojica sa opakuje vždy. Zaujímavá je výsledná hodnota odporu ktorú zobrazuje M65 ( na M22 som neskúšal až tak a je to podobné, M36 nemám ) . Hodnoty ktoré teraz udávam sú len informačne pre predstavu, tento jav je v akejkoľvek odporovej hodnote čo som skúšal. Na meráku ( klasický elektrikársky, aj ten z FT, aj na inom gripe z meraním)  je hodnota 1,3ohm, v mecha mode je cca 1,3ohm ale vo Wat mode je hodnota nižšia cca 0,9. Pri nahodení bez-cievkovej záťaže, je hodnota v oboch prípadoch zhodná. Taktiež ak som skúšal rôzne materiály a pred-pripravil som si zhodne odpory cievok, vo výsledku boli iné pri WAT mode. ( Dával som kanthal a nerez? od DanoPD) Z tohoto vyvodzujem záver že zariadenie vo WAT-mode zobrazuje reálny odpor ktorý nameral, a ten je ovplyvnený jak indukčnou časťou špirály, tak materiálom z ktorého je aj liquidom a jeho zloženia – vodivosti. Dá sa povedať, že táto vlastnosť, ak je teda moja dedukcia správna, zlepšuje výsledne nastavenia a reálnosť výpočtov, ktoré zariadenie robí. M65ku som podrobil niekoľkodňovej prevádzke na 0,4ohm mesh, 24W. Nestretol som sa zo žiadnym problémom alebo kixom. Jediné čo ma potrápilo, bolo už spomenuté zamknutie menu ( nastavenej hodnoty) takže občas som pri nezablokovanom zariadeni vo vrecku zmenil výkon, čo v podstate pri prvom žhaveni zbadam. Je to skôr moja lenivosť 5kliknuť.

video predstavenie a balenie

ukážka AUTO REDUKCIE výkonu

meranie osciloskopom – 1

meranie osciloskopom – 2

meranie osciloskopom – 3

téma kde sa zariadenie preberá, otázky, odpovede…

O pe.stefpo