Informácie
Domov / Recenzie / DIY atomizér / SMOK_FURY-S , X-PURE , RSBT-HYBRID

SMOK_FURY-S , X-PURE , RSBT-HYBRID

Od Smoki.sk k nám došiel na test a predstavenie dlho očakávaný mecha-Grip FURY-S vo verzii 18350 a 18650 a dvojica DIY atomizérov X-Pure a RSBT-Hybrid. (Fotografie najdete v galérii pod článkom..)

smok-fury_s_-0067

Balenie.

smok-fury_s_-0002smok-fury_s_-0003smok-fury_s_-0004smok-fury_s_-0005smok-fury_s_-0006

Grip FURY-S 18650 ako aj 18350 došiel v čierno bielej kartonovej škatuľke z logom výrobcu a kynegramom pravosti, základným popisom o rozmeroch 135 x 67 x 43 v ktorej sa na penovej podložke nachádzal Grip a magnetický protipól ku magnetickému tlačítku ktorý je v prevedení „na-priamo“ a z „poistkou-7A“ Podľa rozborky člena forá Merlina jedná sa o PPTC pojistku

Atomizéry prišli v podobnej krabičke 100 x 61 x 43 v ktorej bol ( X-Pure a skrutkovač ) (RSBT-HYBRID a sada tesnení, knôty , odporový drôt, strunky, skrutky a návod )

FURY-S
Telo je z SS-materialu, veľmi dobre opracovaného , nikde niesu žiadne šponky, otrepy, vôle alebo podobné nedostatky bežných CH-gripov ktoré si väčšina vaperov doma dorába. Priemer tela je 22-mm a priemer hlavy vďaka vrubkovaniu 22,6-mm. Dĺžka v uzamknutom stave je 66-mm=18350 a 96-mm=18650. Rozoberá sa vrchná hlava , telo ( trubka ) a magnetický precvakávaci 360 stupňový prepínač. Na tele sa nachádza logo výrobcu a ornament Lebky ktoré sú hĺbkovo leptané a následne čiernene a nakoniec brúsené. Hlava má eGo závit taktiež z SS materialu, takže je možne použiť veškeré príslušenstvo bez redukcie. Center pin je pružný aj od strany závitu aj od strany batérie, preto odpadá problém z rôznymi dĺžkami na mizéroch. Medzi vrchom a spodkom je pružina a celý diel je (zlepený/zalisovaný ) v silónovóm izolačnom púzdre. Trubka má na konci vŕtané 3 odvetrávacie otvory pre prípad kolízie batérie. Spínacie tlačítko obsahuje veľkú pozlátenú plochu, otočný zacvakávací mechanizmus a magnet. Nepodarilo sa mi ho rozobrať takže presnú konštrukciu neviem odhadnúť. Systém funguje spoľahlivo a zatiaľ nebolo nutné skúšať rozborku. Vrežime natvrdu je nutné dávať pozor na skrat, skôr doporučujem mať nasadenú poistkovu časť ktorá zabráni zničeniu gripu pri tvrdej batérii. Asy jediná nevýhoda gripu je nemožnosť jednoducho vložiť KICK (medzikus)  na štandardné batérie ( 18650/18350) ale treba zvoliť menšiu batériu iba vo verzii 18650, toto však bude trápiť pomerne malú časť užívateľov.

Fotografie najdete v galérii pod článkom..

smok-fury_s_-0051smok-fury_s_-0052smok-fury_s_-0040smok-fury_s_-0064smok-fury_s_-0059

X-PURE ( kvapkač)
Podarený dizajnový kúsok z reguláciou prísunu vzduchu . Rozmerovo je ladený ku gripu , a to priemer 22-mm, dĺžka bez driptipu je 27-mm z 47-mm , merané bez konektora 510 ktorý má 4-mm. Je možné okrem dodaného skleneného dripu použiť akýkoľvek 510 drip. Bohužiaľ cez dodaný drip je pomerne zložité kvapkať preto je lepšie ho dať dole a nakvapkať priamo do kotolne. Tento kvapkač je pomerne robustný i napriek tomu vnútro nemá veľa priestoru kde by dochádzalo k veľkému zrážaniu pary v mŕtvom priestore.  Je to hlavne kvôli dvojitej stene a konštrukcii ktorá nieje až tak náchylná na okolité teploty a zmeny ktoré sa vyskytujú pri jednoduchých kvapkačoch. Dá sa prevádzkovať na mnoho spôsobou, knôt, vata, mesh …. Regulácia je riešená roletkou ktorá sa reguluje TROJUHOLNÍKOM na tele, kde je nasávacia komora, dalej vzduch pokračuje dvojitou stenou pod špirálku/y kde cez otvor na dne prúdi priamo na špirálku/y. Atomizér je možné namotať buď z jednou alebo dvoma ( 4-ma ) špirálkami, pričom v jedno-špiralovom režime treba prívod vzduchu z jedného hulváta zapchať. Osobne som šiel dvoj špirálou a neskôr prešiel na jedno-špirálu z bifilarnym zapleteným kanthalom a hulváta som zapchal nitom z mosadze. Regulácia nieje moc jemná (medzi zapchatým a trochu otvoreným je kúsok, potom už je to moc na môj vkus) ale ak ju nastavím, samovolne sa nerozladí. Samotné fungovanie atomizéra je geniálne, keramika pod špirálov ma svoje opodstatnenie ktoré okrem rovnomerného žhavenia a držania teploty nijak nezasahuje do chuťe liqidu.

Fotografie najdete v galérii pod článkom..

smok-fury_s_-0023smok-fury_s_-0031smok-fury_s_-0021smok-fury_s_-0017

 

HYBRID
Tento atomizér bol pre mňa asy najväčšie prekvapenie. Čakal som iné riešenie kotolne ( po vzore x-funov ) ale nevadí. Prekvapenim bol sklenený tank ktorý je chránený plechovým valcom z oknami a logom. Prevázkovať sa dá opäť tradične na mnoho spôsobou, knôt vata mesh a kombinácia. Opäť obsahuje reguláciu nasávania vzduchu  tentokrát zboku cez roletku z odkrývaním dierok. Celý systém funguje dobre a na zmenu treba vynaložiť väčšie úsilie čo len napomáha stabilite nastavenia. Kotoľňa je priestranná a dá sa do nej vložiť BUFER ktorý bude pomalšie z tanku nasávať ale dostatočne zásobovať špirálku ktorá je pomerne vysoko nad nasávacím otvorom. Systém cez medzierku medzi stredovým stĺpom a tankom je už známy hlavne fanúšikom x-fun systémov a je možné ho skombynovať z MESH-vatovým setupom ktorý sa mi asy najviac osvedčil pričom na dne som mal menší bufer z vaty. Namotal som 2-x- 0,18  – 1 ohm. Hrozne kúdoly pary 😀 Počas testovaniasom nezaznamenal problémy zo zásobovaním ani z pretekaním. Občas hlavne pri veľkej zmene teplota/tlak bola špirala pri prvom poťahu prechlastaná.

smok-fury_s_-0077smok-fury_s_-0076

 

Záver….

Tento set je dizajnový kúsok ktorý okrem toho že pekne vyzerá, je z odolných materiálov aj skvelo funguje. Pri gripoch je magnetické spínanie dobrá vychitávka a otočné blokovanie zvádza k hraniu na cvakanú. X-pure pri dobrom setupe a nastavení prísunu vzduchu z malým gripom padne do dlane ako uliaty. Hybrid z veľkým gripom ťahá hlavnú prácu počas celého dňa. Večná poistka 😀 sa zíde a na mechanike priamo nutnosť pri rôznych skúškach ktoré pri motaní určite každý zažil. Sklenené doplnky ako driptip , alebo valec tanku poprípade keramická hlava sú len plusom ktorý sa hlavne prejavý na chuti.  Keďže fotografii som nafotil viac než som chcel , vložil som ich do galérie kde si môžete pozrieť množstvo detailov aj ich fungovanie.

O pe.stefpo

Prečítajte si

Digiflavor Siren 25

Digiflavor Siren 25 GTA atomizér. Z HeavenGift mám atomizér Siren 25 GTA vo verzii black. …

Authentic Eleaf iStick Pico Mega 80W TC Box Mod APV – Grey

Z cigabuy.com mam Authentic Eleaf iStick Pico Mega 80W TC Box Mod APV – Grey , ide …