Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Fľašky - Liekovky

Fľašky - Liekovky

Téma o doplnkoch k elektronickým cigaretám, ako sú púzdra, nabíjačky a ďalšie vychytávky.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Fľašky - Liekovky

Poslaťod Beastik » Uto 06. Dec 2016 9:51:01

kedysi som kupil (asi v lete) 6 sklenenych flasticiek s kvapatkami na miesanie liquidov.
Cas a prax ukazala, ze su pre mna neprakticke. Ked chcem rychlo doplnit liquid, musim dokvapkavat...

Najviac sa mi osvedcili 30 ml "hranate" plastove flasticky (ulozia sa natesno...), kde mam dost liquidu na doplnanie aj na cestach, ked sa mi flasticka nepozdava vyhodim. Pri cene 1.4E za 5ks neriesim, flasticka je pouzitelna niekolko miesani/doplnani do tanku. miesat miesam po 100ml a prelievam podla potreby do tychto mensich, spratnejsich. Uprednostnostnujem plnenie "jednou rukou" otvorim; zapichnem do tanku a doplnam, nie vsetky tanky maju dostatocne velke otvory plnenia pre pvapatka (nie vsetky su spicate).

Akurat este dokupim 100-150ml striekacku a bude to OK, na aromy treba kvapatko...
@Merlin vdaka za tip. :) :OK
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Merlin » Uto 06. Dec 2016 22:49:43

Kvapkatko je fajn, aj pipeta ale..
Tiez to treba potom vyplachovat a nieco aromy, sa potom vypatle prec.
Existuju celkom lacne, injekcne striekacky zo zabudovanou ihlou, alebo aj konusom Luer, ktore maju obsah 1ml, alebo 0,5ml
Obvykle sa nazyvaju tzv. insulinove striekacky, alebo tuberkulinove.
Stymi sa aromy riedke, daju davkovat celkom presne a skoro bez straty.
Tie zo zabudovanou ihlou, nemaju stratu obsahu v konuse na nasadenie ihly.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Uto 06. Dec 2016 22:58:52

Ano mas pravdu, ze trosku aromy zostane. Pri miesani vacsieho mnozstva (2-5ml aromy) to je minimum.
Ja vzdy pipetku vyplachnem s tym co miesam/bazou a aromy zostane minimum v pipetke.
Uz som si objednal striekacku 100ml... Sice plastova - na ciste bazy bude idealna.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Beastik » Štv 06. Júl 2017 15:10:12

Jeden z dovodov, preco prejst na sklenene flasky su pouzite plastove materialy. Narazil som na YT video, myslim ze nie len ja. Bol som prekvapeny ked som si doma pozrel v akych flaskach mam bazy od renomovanych vyrobcov (PET).
Druh materialy je znaceny cislom v trojuholniku alebo pod nim:
Obrázok
Vysvetlenia k jednotlivym typom:
1) PET (Polyethylentereftalát) Tyto láhve jsou určeny pouze na jedno použití. Je to kvůli tomu, že mohou propouštět ionty těžkých kovů. Tyto chemické substance, označované i značkou EPA, narušují činnost vaší hormonální soustavy.
2) HDPE (Polyethylen vysoké hustoty) Jde o takzvaný „dobrý“ plast. Má totiž nejnižší pravděpodobnost průsaku škodlivých látek do tekutiny, která se v něm uskladňuje.
3) PVC (Polyvinylchlorid) Nedoporučuje se používat lahve vyrobené z tohoto materiálu. PVC může do vody uvolňovat látky narušující činnost hormonů.
4) LDPE (Polyethylen nízké hustoty) Tento druh plastu je relativně bezpečný. Při správném používání a mechanickém nenamáhaní by z něj do vody neměli prosakovat škodlivé látky. Uvedený materiál se často používá i při výrobě plastových tašek.
5) PP (Polypropylen) Jde opět o relativně bezpečný plast. Za předpokladu, že ho nevystavujeme vyšším teplotám a mechanickému namáhání, by do nápojů a jídel neměl uvolňovat žádné nežádoucí substance. V praxi se z něj obvykle vyrábějí jogurtové kelímky a některé druhy lahví na vodu.
6) PS (Polystyren) Pozor, jde o karcinogenní uvolňující chemickou látku. Polystyren byste v žádném případě neměli používat pro uschování nápojů ani jídel. V případě přenosných chladniček je třeba mít jídlo v nich spolehlivě oddělené od stěn.
7) PC (polykarbonát) Pro uskladnění potravin a vody je to úplně nejhorší materiál. Důvodem je uvolňování BPA (Bisfenolu A). Lahvím nebo jiným nádobám vyrobeným z polykarbonátu se proto za všech okolností vyhýbejte!

Zdroj info: http://leva-net.webnode.cz/news/symboly ... eli-vedet/

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod yakino » Štv 06. Júl 2017 17:05:48

Dôveryhodnosť zdroja daného článku nepovažujem za dôvod k panike.
Sám nám flaše ktoré majú označenie 7 sú určené na dopľňanie denného príjmu tekutín, odolné od -4,5 do + 100 z možnostou umývania v umývačke riadu, výrobca deklaruje Free BPA.
Každopádne na niečo sa zomrieť musí :)
Obrázok
yakino
e-znalec
e-znalec

Poslaťod pepso » Pia 07. Júl 2017 7:22:14

Ale no. Rusofilsko-konšpiračný web nepovažujem za dobrý zdroj informácií o plastoch...
Obrázok
iStick Pico, Vaporesso Target Pro, SMY 75w Mini, Evic VTwo Mini, X CUBE Mini
3 x Le Magister, Skyline, Doggystyle 2k16, Nautilus X
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod joey » Pia 07. Júl 2017 9:10:43

Dik Beastik. Aj ked je zdroj a toto konkretne info mozno pochybne,ale aspon sa mozem zamysliet nad tym v com mam vlastne uskladnene liqiudy. Doteraz ma take nieco ani nenapadlo :)

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Beastik » Pia 07. Júl 2017 9:18:34

@Joey:
Zdroj kde som sa dopatral je aky je, ide tu o info, ktore je totozne s ostatnymi strankami.
Nejde len o skladovanie liquidov (pre nas Vaperov dolezite) ale aj to v com kupujeme ine tekutiny do domacnosti (ale to sme uz OT).

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod yakino » Pia 07. Júl 2017 12:13:03

Určite je to podnetný článok a sám používam sklo aj plasty ale ako som písal vyššie z môjho pohľadu nevidím žiadny dôvod k panike.
Zober si liquidy z USA, v prípade že by sa to bralo doslovne tak je to vzhľadom na ich súdny systém a absurdné žaloby v prospech užívateľov tak by sa o tom už dávno niečo objavilo.
Jedná sa o tzv. recyklačné označenie a pri výrobe nemusia byť použité všetky tie škodlivé látky, poprípade je to nejakým spôsobom vo finále odstránené inak si neviem vysvetliť to deklarované Free BPA.

V každom prípade zvažujem skladovanie v igelitkách kedže sú dobre dostupné, relatívne bezpečné a vôjde sa tam toho kopec.
Obrázok
yakino
e-znalec
e-znalec

Predchádzajúci

Späť na Doplnky k e-cigaretám

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia