Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - La Tabaccheria - tabákové extrakty

La Tabaccheria - tabákové extrakty

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

La Tabaccheria - tabákové extrakty

Poslaťod inyVratko » Ned 21. Máj 2017 10:45:48

Talianske organické tabákové extrakty bez chemických prísad, alebo iných dochucovadiel predstavujú skutočnú chuť tabáku.
http://www.latabaccheria.net/concentrati/

Odporúčané riedenie je 10%-15%. Zrenie údajne nie je potrebné, po zriedení možno vapovať ihneď (nepraktizoval som, zatiaľ).
Extrakty sú radené do troch línií (sérií):
1. Tabákové extrakty (séria organických príchutí hlavných odrôd tabákov. Vapovanie liquidov zo samotných výťažkov, alebo sa medzi sebou môžu miešať..tak si vytvoríte rôzne vlastné zmesi, každý podľa svojej chuti)
2. Zmesi Barrique (ako už samotný názov napovedá, tieto extrakty sú zmesi tabákov namiešaných výrobcom)
3. Elitná línia (je proste elitná séria..pre tých, ktorí milujú skutočnú chuť tabáku všetkých možných variánt)

Balkan Mixture (línia Zmesi Barrique)
Moja úplne prvá aróma od La Tabaccheria, ktorú som opáčil. Aromatická zmes Orientálu (ktorý prevláda), sladkej Virginie s prídavkom "dymovej" Latakie. Miešam v koncentrácii 9-10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je tmavší zelenohnedej farby, napaľuje..po cca 3 ml odvapovania mením vatu a nasucho vypaľujem špirálku.
Radím medzi sladké chute, korenisté s jemnou dymovou vôňou pri vapovaní. Nie je to na celodenný vaping, skôr na taký "sviatočný". Asi menej vhodná do spoločnosti, aróma v ovzduší miestnosti môže vadiť ostatným živým bytostiam, ktoré momentálne s vami miestnosť zdieľajú (skúsenosť v práci). Balkánsku zmes mám rád pri pauze ku káve, ale najradšej po namáhavom pracovnom dni večer pohodovo si zabafkať a vychutnať len tak, alebo s pivkom. Pre mňa je to chuťovka na (vzácne) chvíľky oddychu.

English Mixture (línia Zmesi Barrique)
Moja druhá aróma od La Tabaccheria. Že vraj je to ako keby zrkadlový obraz Balkánskej zmesi a myslím, že to tak aj je. Značne prevláda "dymová" chuť Latakie, sprevádzaná Virginiou s prídavkom Orientálu a nejakých iných pre mňa neidentifikovateľných tabákov. Miešam v koncentrácii 8-10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je tmavý čokoládovej farby, napaľuje..už po 2 ml je vata takmer čierna a na špirálke krusta. Menšie koncetrácie som neskúšal, takáto mi vyhovuje.
Chuť je hutná, horkosladká s dymovou (údenou) vôňou pri vapovaní. Mojej pani to našťastie vonia, čo som milo prekvapený (vďaka za to Perúnovi). Je to chuťovka, podobne ako Balkánska zmes, ktorú si viem krásne užiť vypúšťaním pary z nosa, alebo z nosa a úst súčasne..relaxácia a meditovanie. Fajnové chute, hlavne Latakia (horkastá dymová chuť) zostáva cítiť na jazyku aj dlhšie po vapovaní.

Virginia (línia Tabákové extrakty)
Tabákovka na pohodu. Miešam v koncentrácii 10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je svetlý zlatistojantárovej farby, nenapaľuje (v porovnaní s vyššie spomenutými)..na jedno zostavenie atomizéra odvapujem aj 8-10 ml.
Je jemne, ale ozaj jemne sladká. Pri bafkaní mám pocit ako keby som v ústach žul čerstvé tabákové listy (aj keď v skutočnosti som to vlastne nikdy nerobil). Hodí sa dobre aj na dochucovanie resp. miešanie do zmesi (napr. s Burley). Virginia samotná je na celodenné vapovanie asi moja najobľúbenejšia.

Mata Fina (línia Elite)
Jemná aromatická tabákovka. Miešam v koncentrácii 10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je svetlý zelenkastej farby..po cca 4 ml odvapovaného liquidu zvyknem meniť vatu, špirálku vypaľujem po odvapovaní asi 8 ml.
Chuť je jemne aromatická s takým sladkým možno až sladko-kyslým chvostíkom. Podľa mňa je vhodná aj na celodenný vaping.

Maryland (línia Elite)
Miešam v koncentrácii 10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je svetlý zlatistej farby..po cca 6 ml odvapovaného liquidu zvyknem meniť vatu a nasucho vypáliť špirálku.
Chuť je jemnúčko pikantná sladkastá, možno časom skoro až neutrálna (žeby kombinácia Virginie s väčším prídavkom Burley?). Pri prvých poťahoch máte pocit chuti, alebo lepšie povedané vôni čerstvo otvorenej krabičky cigariet. Výborná voľba bafkania na celý deň.

Burley (línia Tabákové extrakty)
Miešam v koncentrácii 10%-12% do VG/PG 50/50, 6 NIC (10% keď ho používam v zmesi). Liquid je zo všetkých doteraz spomenutých najsvetlejší, svetložltej farby. Na jedno zostavenie atomizéra zvládnem aj viac "šťavy" ako pri Virginii (vatu mením, či vypaľujem špirálku väčšinou podľa zmeny chuti).
Čakal by som takú úplne neutrálnu chuť, ale Burley to je potmehút, tvári sa, že on nič, ako keby tam ani nebol, ale je..je jemný, skoro suchý, zaujímavý. Rozhodne má čo ponúknuť aj samotný, ale v kombinácii napr. s Virginiou je to o niečo vyšší level.

Latakia (línia Tabákové extrakty)
Latakiu konkrétne nevlastním, ale koštoval som od známeho, preto jej venujem zopár písmenok. Liquid je tmavý a statočne napaľuje (mal som možnosť vidieť).
Dva, tri poťahy a..peklo na zemi. Bodaj by nie, miešanica bola takmer 15% (no čo už, známy je starý labužník). Takáto samotná Latakia mi veľmi nešla popod fúz. Bola horká s intenzívnou dymovou vôňou (niekto by možno povedal, že horiace pneumatiky), ale po pridaní pár kvapiek tejto špecialitky do mojej zmesi Virginie s Burley to bolo niečo..moja zmes dostala grády...a preto je už Latakia na ceste ku mne. Myslím, že pri jej miešaní nepôjdem ani nad 5%.

Kentucky (línia Tabákové extrakty)
Miešam v koncentrácii 9%-10% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je tmavej farby. Na jedno zostavenie atomizéra odparím 3 ml bez nejakej výraznejšej zmeny chuti..max 4 ml (už dochádza k zmene chuti, vata je čierna).
Para je hutná drevitej dymovej vône, chuť je horká, robustná a intenzívna..čistý mocný tabák. Výborný po dobrom obede, aj dobrej večeri, ku káve, či k nejakému alkoholovému pitivu, alebo len tak k relaxácii.

Piloto Cubano (línia Elite)
Zatiaľ som miešal len raz, 10 ml v 10% -nej koncetrácii tradične do VG/PG 50/50, 6 NIC. Liquid je svetlej farby.
Je to jemný hladký tabáčik, s jemnou vôňou a s trošičku kyslastou chuťou..je to úplný opak údených, dymových tabákov (napr. Latakia, či Kentucky). Z elitnej línie v partii s už nejakou dobou odskúšanými Mata Fina a Maryland je pre mňa zdá sa najlepší.

American Blend (línia Zmesi Barrique)
Mix Virginie a Burley s doplnkom Orientalu. V popise sa píše, že táto zmes je kvintesenciou Virginie. Medovo-trávová sladkosť Virginie sa tejto zmesi nedá uprieť, no ja mám skôr pocit, že prím v nej hrá Burley..alebo tak pol na pol. Chuť aj vôňa by sa možno dala prirovnať ku klasickým cigaretám, samozrejme bez nejakej extra výraznej dymovej poznámky. Jemnosťou, pikantnosťou, sladkosťou aj horkosťou veľmi vyrovnaný tabáčik a veľmi dobrý na celodenné odparovanie.

Za mňa sú tieto extrakty kvalita..asi najlepšie, čo som doposiaľ z tabákoviek odparoval. Poézia, blaženosť, extáza, relax... :srdce:
Nie som žiadny someliér, alebo nejaký profivaper, či znalec všetkých tabákov, takže poprosím brať všetky tieto riadky len ako môj subjektívny názor, pohľad, či opis.

Rád si prečítam (určite nebudem sám) aj skúsenosti iných, ktorí mali možnosť oprobovať tieto arómy.
:vaping:
Naposledy upravil inyVratko dňa Sob 24. Jún 2017 13:55:02, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: La Tabaccheria - tabákové extrakty

Poslaťod Merlin » Ned 21. Máj 2017 17:05:36

Super praca!
Netreba sa hanbit.
Obavam sa, ze po tvojom predstaveni, mam chut na vsetky spomenute.
Este raz vdaka! :vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod feldsam » Pon 22. Máj 2017 11:16:14

Súhlas sú naozaj fantastické už ich predávam 8 mesiacov v predajni. Iba sú tam väčšie molekuly ako klasickej arómy, ktorá je chemicky upravená, takže rýchlejšie napaľujú na špirálku, ktorú je potrebné častejšie čistiť.
Najobľúbenejšia je Miscela Barrique American Blend, ktorá sa strašne podobá Marlboro cigaretám.
Iveta Feldsam ... kamenná predajňa LC + RS, e-shop https://elcigarety.sk/
feldsam
Predajca
Predajca

Poslaťod inyVratko » Pon 22. Máj 2017 20:03:16

Merlin
..to ma teší. Dúfam, že si z toho aspoň niečo vyberieš.
Veľmi som zvedavý ako u teba obstoja extrakty La Tabaccheria v porovnaní s tvojimi mejd in houm tabákovými macerátmi :vap_cig:

feldsam
..American Blend som tiež okoštoval, vtedy chutilo, ale zatiaľ som nespomenul...nechcel som predbiehať, počkám si až budem mať namiešanú svoju vlastnú..aróma je už na ceste.

PéeS: ..do úvodného príspevku som pridal Burley a tak trošku aj Latakiu.
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Str 31. Máj 2017 21:57:52

U mna je dovod na dalsie hladanie, celkom prosty..
Dochadzaju mi, prakticky aj dosli moje zasoby cigar, ktore som maceroval.
Nove cigary stoja za houno, neviem ci nejaky partyzani na Kube, alebo v Guatemale a coja viem kde este, do tych cigar seru, alebo to nejak inak sabotuju, ale veru ani celkom premiove znacky, niesu to, co byvali.
Alebo uz aj z toho asi vyrabaju Cinania fake..
Som teda nuteny postupne pre nedostatok surovin, postupne prechadzat na kupenske, ale sortiment znacne polepsil, najma u heavy tabakoviek..

Balicek dosiel v pohode, ale nesiel som na slepo, uz som mal cest kostovat, sice nulku, ale aspon okostovat.
U mna zreju..
Piloto cubano
Perique
Mata fina
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod inyVratko » Uto 06. Jún 2017 21:08:51

Prišla taká doba, kedy kvantita prevláda nad kvalitou..vyrobiť a predať čo najviac za čo najnižšie náklady...asi. Ale u koncentrátov La Tabaccheria to určite neplatí, chvála Perúnovi.

Piloto Cubano, dobrý výber. Práve som doplnil svoje poznatky do úvodného príspevku..aj keď mám z tejto chuťovky odvapovaných zatiaľ len 10 ml. Myslím, že budeš určite spokojný.
Perique zatiaľ nemám, ani som ho ešte nikdy nekoštoval..sám neviem, prečo ho stále obchádzam. Budem rád za pár tvojich písmenok, keď ho odskúšaš.

Okrem Piloto Cubano som do úvodu "prihodil" aj Kentucky, je to šupa.
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Rombrt » Štv 15. Jún 2017 14:54:22

InyVratko dík za recenziu, pomohla mi rozhodnúť sa pri výbere :OK Bral som zatiaľ Virginia, Cubano Piloto, Mata Fina. Časom skúsim aj ostatné. Len škoda že pomer miešania je 10% a viac ale čo už :D
Smok x cube ultra, SMY DNA 75W, Istic Pico 75W, Epetite DNA 60
Kayfun 5 klon, Kayfun 5 mini, Kayfun 4 klon ,Phenomenon Lite klon, By-Ka K6, Nectar micro, IGO L, Delivape c.chaplin, NextGen klon, Nextasis SJMY V3, Taifun GT3 klon,
Obrázok užívateľa
Rombrt
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Rombrt » Sob 17. Jún 2017 19:05:51

Schválne som pozrel do tankov ( mal som naliate v troch, v každom inú ) po odvapovaní cca 6 ml liquidu skontrolovať vatu :lol: :lol: :lol: Ako vravel Vratko je treba častejšie meniť :OK
Obrázok
Smok x cube ultra, SMY DNA 75W, Istic Pico 75W, Epetite DNA 60
Kayfun 5 klon, Kayfun 5 mini, Kayfun 4 klon ,Phenomenon Lite klon, By-Ka K6, Nectar micro, IGO L, Delivape c.chaplin, NextGen klon, Nextasis SJMY V3, Taifun GT3 klon,
Obrázok užívateľa
Rombrt
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod inyVratko » Ned 18. Jún 2017 13:42:00

Rombrt
.. :dhd:
Miešanie na 10-15% je odporúčané výrobcom...u mňa, čo sa chuti týka je pre napr. Burley, či American Blend 10% minimum; pre Mata Fina 10% taký ideál; pre Kentucky, či Anglický mix je naopak 10% strop a o Latakii ani nehovorím.
Vatu nemením podľa jej farby, ale podľa zmeny chute, alebo zhoršeného zásobovania z dôvodu jej zanášania organickými zvyškami (živice) z namiešaného liquidu.

Na foto špirálka s vatou po odvapovaní takmer troch (nerezových) tankov šťavy Mata Fina (10%) na Kayfun 5, čo je takmer 15 ml..nebolo času ani možnosť na regeneráciu a pariť sa ešte dalo.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Ned 18. Jún 2017 21:51:52

Mate hemungy z troska cerneho atomizeru a smradlavej vaty...
Na tie la tabacheria, je dobre pouzivat mesh z opletom, obcas prezhavit a je pokoj.
Krusty a napaly to robi uplne jemne, naproti domacemu maceratu.

Som dosiel na to, ze je lepsie riedit na max 8%, lebo potom to cloveka neomina a chut je taka schovana, ale aj tak dost vyrazna.
Na zlepsenie chuti, najma piloto cubano, je lepsie pouzit viac VG v baze, aspon 60-70% oproti PG, lebo sa zvysuje teplota odparenia a je to viac cigarove. Potom staci aj 6% aromy a stale to je citit slusne. Akorat odparok je hutny, az to treba pred potiahnutim do pluc skor pokusat, ako vdychnut, tak je to hutne.
Lattakia ma neprekvapila, ta sa da urobit rovnako dobra aj doma, macerovanim z lattakie mostex, ako primes do fajkoveho tabaku. Ale chutovo je ovela vyraznejsia a ma viac prichut uhlia.
Nevhodne na samostatne vapovanie, len ako primes a velmi velmi zriedena, lebo to prerazi vsetky chute.
Je to mnamka a cena je adekvatna.
Mne to smakuje, ja som tabakovy..
:vap_cig:
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Ďalší

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť