Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Pľúca / žalúdok

Pľúca / žalúdok

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Pľúca / žalúdok

Poslaťod amatevry » Štv 14. Jún 2018 8:39:16

Pľúca:
Ak ide o pľúca, tak cítim jednoznačné zlepšenie. Doteraz som pískal ako varhany, a bolo jedno, či ráno alebo večer. V posledom čase to bolo po každom zapálení cigarety. Teraz už žiadne pískanie, lepšie sa mi dýcha, a nevykašliavam ani zďaleka také čiernoty ako predtým. Takže tu je to podľa mňa jasné.

Žalúdok (resp. konkrétne trávenie):
Čo sa týka žalúdku tak som si už taký istý nie som. Po dlhšom vapovaní (7-10 minút) stále pociťujem miernu nevoľnosť v žalúdku. Problémy tohoto charakteru mám už asi 6 rokov, preto nie je na mieste toto dávať za vinu vapovaniu, no predtým som všetky tieto problémy prisudzoval pyru.

Chcem sa teda spýtať dlhoročných vaperov, ako vnímajú konkrétne svoje trávenie a žalúdok. Resp. či niekto mal predtým problémy a po skončení s pyrom tieto problémy prestali/pretrvali?

edit: j, a zabudol som uviesť môj vek, čo je pri tejto problematike určite dosť podstatné : 26 r
Je tiež docela možné, že sa mi bude žalúdok ešte dlho zotavovať po 12 rokoch fajčenia.
amatevry
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Pľúca / žalúdok

Poslaťod berco » Štv 14. Jún 2018 8:44:31

Nikotín stimuluje peristaltiku čriev (info z netu, u mňa áno) žalúdok nie, ale dvanástorníkové problémy už viac ako 40 rokov sa po rokoch vapingu vytratili takmer úplne. Dodržiavam taký istý mtl rituál ako pri pyro.
Obrázok
berco
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod amatevry » Štv 14. Jún 2018 9:27:31

Premýšľal som nad tým, či za to nemôže nikotín, asi to veru nakoniec bude tým. Budem musieť pomaly postupovať k 0mg ... teraz som na 2mg / 5mg, takže cca 3,5 ...ale pôjdem ešte nižšie.
amatevry
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Igi BB » Štv 14. Jún 2018 12:21:05

Od začiatku idem 12mg, ta okolo 4 rokov, žiadne problémy so žalúdkom a trávením som nikdy nemal.
Collector
Igi BB
e-veterán
e-veterán

Poslaťod berco » Štv 14. Jún 2018 16:35:07

amatevry asi som to zle podal, nemyslím, že nikotín za to môže, skôr to bolo to ostatné svinstvo v cigaretách, nikotín je v porovnaní s tým, to najmenej škodlivé. Osobne si myslím, že pokiaľ bude bývalý fajčiar dodržiavať ten modus operandi aj pri vapingu, nebudú problémy, skôr to prospeje
Obrázok
berco
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia