Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Náhradné sklo na Innokin Ares

Náhradné sklo na Innokin Ares

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Náhradné sklo na Innokin Ares

Poslaťod iso3001 » Pia 07. Sep 2018 9:57:03

mato107 ved sa nikto nehadal, diskutovali sme, ako dospeli ludia :mrgreen:

s tym "odrezanim" je to podla mna trochu zlozitejsie, ked si uvedomis, aky presny kus skla to je a ake musi mat navyse vlastnosti aj ked @merlin mozno vysype z rukava funkcne riesenie - ja som raz potreboval do starej art-deco lampy sklenenu rurku ca 25cm x 4cm priemer s hrubkou steny ~~0.3cm a bol to dost problem, skoncilo to tak, ze mi v sklarni vyrobili 5 kusov s toleranciou hrubky steny asi 10% a len jedna z toho sedela ;) taketo kusovky zo skla su podla mna velmi nakladna vec, ale ak to niekto seka na 1000 kusove serie, nie je problem => preto sa to neoplati vyrabat na kolene.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Re: Náhradné sklo na Innokin Ares

Poslaťod Merlin » Sob 08. Sep 2018 10:14:43

Doma nieje problem sa hrat zo sklom, ale problem je zohnat konkretny typ a priemer sklenenej rury.
Ak uz niekto aj zozenie potrebny tvar trubky, napriklad nejaku byretu, skumavku, alebo co ja viem odmerny valec, tak este stale nema trubku nakratenu a tam zacina curina.
Skratit trubku na velmi konkretny rozmer, chce mat diamant, rezacie kolecko je na houno.
Treba si urobit pripravky, na presne narezanie toho diamantoveho srabnutia.
Nasledne sa to musi macat v horucej vode /glycerine/ a v ladovej vode, aby to pnutim presne prasklo v skrabanci.
A nasledne to treba obrusit na pasovej, alebo kotucovej bruske, no a nasledne zihat. /starit, aby sa odstranilo pnutie/
Na vsetko staci baubau naradie.
Ale ten vysledok je najma o nadobudnuti zrucnosti, co sa koli jednej trubke nevyplati.
Kedysi ked bolo v BA Technicke sklo, to nebol problem, zohnat sklenene trubky.
Dnes je to len na velke zhananie.
Ja som musel ist po sklenene trubky az do Kavalieru, koli vyrobe, nesuvisejucou z vapingom.

Inak pri vyrobe toho skla, plati celkom vtipna poucka, ze 1 z 10 rezov sa podari a pri zihani 1 z desiatich nepraskne.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na DIELŇA -Homemade výrobky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia