Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Poradna Gripy/Mody - Co Vas zaujima

Poradna Gripy/Mody - Co Vas zaujima

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: MTL - NAJLEPSIE NADOBICKO nazory

Poslaťod iso3001 » Sob 22. Sep 2018 22:59:25

@ekr: mam AL85, ale mini, a mam aj Siren 2 (22mm verziu), z mojej skusenosti asi takto:

- predpokladam, ze firmware bude +/- podobny, najma teda TemperatureControll (v menu Mode > Temp) :roll:

- pouzivam ten grip s roznymi MTL atomizermi, a casom som sa empiricky dopracoval ku tomu, co sa pise vsade - TC tam je, ale ma velmi ezotericky charakter ;) ak to porovnam s Eleaf Pico 75W TC, tak s tou Siren 2 (momentalne tam mam vandy vape MTL superfine clapton ss316 spiralku, 0,8Ω / normalnu cotton bacon vatu a naliaty GreenTea / DetonationDrip, vzduch otvoreny naplno) na Pico mam setnute pre TC 15W a 230°C a na AL85 pre TC 15W a 275°C, tj je tam rozdiel, ze na AL85 musim mat nastavenu tu teplotu o kus vyssie (hodnotu TC-SS mam na 0,00112), mam to overene aj s inymi atomizermi. to TC proste funguje, ale sprava sa trochu inak, ako na tom Pico, ktore ma viac predvidatelne chovanie => na AL85 mini pouzivam vyhradne Watt (v menu Mode > Watt) rezim, ten je uplne v pohode. konkretne pri tejto Sirene 2 mam Watt rezim nastaveny na 21W / Normal

- hodnotu toho vykonu neber ako dogmu, je to len voditko, ze mne to okolo tych 20W pri Watt rezime vyhovuje, tebe (aj v zavislosti od liquidu) moze kludne sediet 15W alebo 25W, treba skusat. ja tam lejem 2mg/ml NIC palivo, takze je mozne, ze liquid so silnejsim nikotinom by som vapoval na nizsom vykone.

- zaklad je nechat ho nacitat studenu spiralu, a nemenit uz potom odpor, neviem ako velky AL85, ale u tohoto maleho neviem ten odpor "zamknut" a pri kazdom vysroubovani atomizeru a nasadeni naspat sa ma pyta "nechat stary odpor / zadat novu hodnotu", co pri zohriadom moze byt rozdiel aj 0.1Ω, a to uz spravi bordel.

- hodnota odporu spiralky sa da zadat rucne aj v nastaveniach (3 klik fire > Settings > Adj Ohms)

- v menu toho AL85 mini uz vlastne moc neponastavujem, myslim ze u velkeho to bude rovnake.

- menu ma take svojske ovladanie - 3 klikom (fire) sa dostanes do menu, kratkym klikom prepinas polozky, dlhsim podrzanim potvrdzujes, urcite su tam aj nejake combo_clicks, ale nepouzivam, okrem sucasneho stisku +/- tlacidla, ktore to zamkne/odomkne, kedze to nema (nema?) nejaky casovy zamok pri neaktivite. 5 klik fire je power on/off.

- z mojho pohladu je ten AL85 fajn vec, nekomplikovana, na watt rezime spolahliva, nemam mu co vytknut, na menu sa da zvyknut, displej ukazuje dostatocne info, jedine, co mi tam asi chyba, su hodiny :mrgreen:

kludne sa pytaj, ak ta este nieco zaujima, co budem vediet, napisem
Naposledy upravil iso3001 dňa Sob 22. Sep 2018 23:34:45, celkovo upravené 1
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ekr » Sob 22. Sep 2018 23:05:17

Karotku em vuř viděl ale myslím že nastavuje na DLko ja chci jen tak lehce MTL-kovat a ano návod sem shaněl v n+jaké srozumitelné řeči, anglická mám taky, ale i tak díky za snahu.
Zatím to mám nastavené jak si psal SS nerez na 200 °C. a víkon mám na 12 W
Já jen ře tam je těch nastavení trochu více.mi Waty přepínají
Něco jsem sii z manuálu přelořil ale jak říkám jde mi o topodrobnějěí nastavení pro MTL. Někdy se mi stane že se mi Waty přepínají po desítkách čili 10,20,30 Watů a někdy po desetinách. Při nastavení TC.SS tam je ještě jedna hodnota 0,000105 to taky nevím co je.
Je to pro mně novinka tož do mně neěijte doteď jsem měl baterku která se jen pár kliky zapla a vypla a nic se nenastavovalo.
smok AL85, Syren V2
ekr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod ekr » Sob 22. Sep 2018 23:09:44

so3001-Díky moc , než sem to dopsal tak sem padnul tvůj přispěvek.
smok AL85, Syren V2
ekr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod firemann28 » Sob 22. Sep 2018 23:15:40

Smok ako taký zlý mod nie je, ale po vlastných skúsenostiach a po "zopár" (niekoľko desiatok) videí a recenzií som presvedčený, že TC režim v ňom stojí "za houby".
Bohužiaľ som iný návod (v zrozumiteľnej reči) nenašiel.

Pokiaľ si prechádzal z niečoho, čo sa zapínalo 5-klikom (eGo AIO a podobné tyčinky), tak je to podstatný krok vopred. No najprv si si mohol preštudovať nejaké to fórum, popýtať sa vopred.
Tá hodnota 0,000105 je TCR koeficient odporu cievky. Nastavuje sa individuálne pre rôzne typy drôtov v TC režime (je nato tabuľka, alebo ti tú hodnotu vypočíta nejaký coil wizard pri návrhu špirálky).

Môj osobný a skromný názor je, že po skúšaní nastavenia toho Smoku dospeješ k názoru, že je vhodný možno tak na predaj a kúpiš si niečo normálne, kde TC funguje.

edit: Osobne ti odporúčam si zohnať ešte jeden mod (ja mám niekoľko, pre istotu aj jeden pracovný), pre prípad, že tento niekde zabudneš, budeš v ňom nabíjať batériu a pod...
A osobne ti odporúčam iStick PICO (alebo PICO 25). V tých funguje TC na 100%, sú kompatibilné s ArcticFox firmwareom (akokeby nadstavba FW) a je to v podstate rovnaký princíp, tvar, veľkosť, zakladanie batérie ako ten tvoj Smok.
Naposledy upravil firemann28 dňa Sob 22. Sep 2018 23:29:12, celkovo upravené 2
Používam: eVic-VTC Mini + SXK Doggystyle 2K16
Zháňam: Kayfun Prime, iStick PICO 75W TC
Predám: iStick PICO 21700 full kit, Cthulhu Hastur MTL RTA
Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ekr » Sob 22. Sep 2018 23:17:56

so3001 - super s tou věcí ohledně toho načtení soirálky to jsem nevěsěl, teď už du spát když tak bych se zase na tebe obrátil.Díky.
smok AL85, Syren V2
ekr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Sob 22. Sep 2018 23:27:31

@ekr: to prepinanie W v skoku po 10 je vtedy, ak to mas v hlavnom menu prepnute do "memory mod" (Mode > Memory), zmysel tohoto som po pravde vobec nepochopil :D

TC.SS hodnota je velmi zjednodusene povedane (mudrejsi ma opravia) strmost krivky, podla ktorej sa reguluje vykon v TC rezime, teda aspon tak tomu rozumiem ja. na webe sa daju pre tento grip najst rozne odporucania pre rozne materialy, ja som niekde nasiel, ze pre SS316 (TC-SS) odporucaju hodnotu niekde okolo 0.00112-114, tak som to tam naklikal, ale ako vravim, moc ten TemperatureControl mod nepouzivam na Smoku

Skus pre zaciatok proste len 3klik pre menu, Mode > Watt > Norm, a potom si uz len cez +/- nastav teplotu okolo 15-17W pre zaciatok, to by pre tu Sirenu s odporom aky mas mohlo byt pouzitelne

celkom suhlasim s firemanom, Smok je fajn ako zalozny grip, to TC je na nom naozaj take hm, ale na Watt rezim je to normalny pohodovy spolahlivy grip. ja ho mam na stole vedla PC a pouzivam ho s atomizermi, kde uz mam odladeny build, nepotrebujem vela spekulovat, proste na takove to domaci vapovani :lol:

fireman> a pouzivam ho aj ako docking station pre nabijanie zaloznej baterie cez USB :) ja by som ten Smok nehanil, TC je naozaj zvlastne, ale je to kvalitne spraveny kus hardware. skoda, ze ten firmware sa neda flashnut na novu verziu alebo AF, lebo podla mna to je vlastne cely problem.
Naposledy upravil iso3001 dňa Sob 22. Sep 2018 23:33:08, celkovo upravené 2
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ekr » Sob 22. Sep 2018 23:27:34

firemann28-- Díky za osvětlení to s tím TCR odporem cívky zase sem o něco chytřejší, já myslím že jsem se zeptal na dobrém místě, právě od tiho přeci forum je , jestki se nepletu..
A k výběru, asi takhle koupil jsem tyto 2 v+ci od kolegy v práci co má 4 ruzné a tahle byla nejslapší tak chtěl novou, je to přes půl roku staré a chtěl za to pětikilo, tak se s tím učím zacházet, proto sem vděčný za jakoukoliv radu , neb o tom vlastně nic nevím.
smok AL85, Syren V2
ekr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod firemann28 » Pon 24. Sep 2018 11:23:33

@Beastik - máš pravdu, už sme trocha OT.
Ale ak to zoberieš aj z tej druhej strany, tak dobré nastavenie gripu má veľký vplyv na to pohodlíčko a chuť MTL pobafkávania.

Samozrejme, že je jedno, na aký mod/grip posadím atík. Ale keď ho zle nastavím, už to nie je "Najlepšie nádobíčko".
Je pravda, že otázka bola zasadená do nesprávnej kategórie, čo ho ale aspoň trocha ospravedlňuje je čerstvo registrovaný, nový pozitívny vapovač, ktorý sa chce pripojiť do komunity ;)

edit: V rámci svojej právomoci môžeš túto časť témy presunúť do správnej kategórie.
Potriedene upratane, zmenene aj nazvy tem. :) je tu zbytocne vela malych tem s par prsipevkami a zasvini to cele forum... Beastik.
Používam: eVic-VTC Mini + SXK Doggystyle 2K16
Zháňam: Kayfun Prime, iStick PICO 75W TC
Predám: iStick PICO 21700 full kit, Cthulhu Hastur MTL RTA
Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Re: Poradna Gripy/Mody - Co Vas zaujima

Poslaťod iso3001 » Pon 24. Sep 2018 12:58:40

@beastik: :OK

osobne tiez zdielam nazor, ze menej vlakien, v ktorych to bude zit, je lepsie, ako rozbijat ten flow do desiatok podruznych tem, ale chapem, ze toto upratat a udrzat na uzde nie je vobec trivilana zalezitost a mam v ucte kazdeho, kto sa niecomu takemu venuje.

a ospravedlnujem sa za mierny off_topic :)
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Zeus

Poslaťod AXIN » Pia 09. Nov 2018 11:13:55

Aky grip k Zeus atomizéru ?

Prispevok presunuty, zbytocne dalsie vlakno, mame aj "poradnu" na gripy. Beastik
AXIN
e-začiatočník
e-začiatočník

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia