Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - La Tabaccheria - tabákové extrakty

La Tabaccheria - tabákové extrakty

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: La Tabaccheria - tabákové extrakty

Poslaťod janko72 » Sob 01. Dec 2018 19:11:08

Tiež to riedim veľmi výrazne. Pôvodne na 15% podľa výrobcu,vzápätí na polovicu.
Asi po dvoch mesiacoch som to musel rapídne zasa zriediť, nakoľko to to boli úplne surové chute.
Zistil som, že sa to neoplatí miešať vo väčšom množstve nakoľko tu nedochádza ku zreniu ale skôr k degradácii chute.
Teraz mám mesačnú viržinku asi cca 3% a super na celý deň.
Od Merlina som dostal vzorku Hells mixture a po zriedení z 15mg nic (chcel ma asi zabiť) na moje 3mg je famózna.
Pripomína troška english mixture.Je to taká hutná cigarová chuť.
Používam bázu 50/50.
Na MTL jazdím kayfun 3 a 5, na utiahnuté DL serpent mini.
Ale mám poznatok pre mňa nový, najviac mi chutia tabakovky z dripáku.
Mám pulse 22 a idem doplniť o nejaký jednoduchý squonk modik.
:smok:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Ned 02. Dec 2018 16:52:17

A jaj...
Janko prepac, ja som nikotinovy, mam potrebu, je to predsa len tak trochu narkomania.

Podla mna tabakovky na cloudchasing su znacne nevhodne.
Tabakove prichute, by podla mna, mali byt vapovane rovnakym sposobom, ako sa fajcili v tabakovej pyroforme.
Je to na slukovacku a na chut.
Pochybujem, ze by niekto, ak by aj mal plechovu hubu, napchal fajku plnu latakiovej zmesi, ako je hells mixture a tahal to rovno do pluc a vyrabal oblaky a kruzky z fajkoveho dymu.
Hit by ho zabil pri druhom potahu, je to uz v povodnej pyroforme, na podanie umeleho dychania cez ambuvak.
Obsah nikotinu bol vo fajkovych tabakoch relativne maly, vzhladom na vahu tabaku vo fajke.
Ale ubalit si cigaretu z fajkoveho tabaku, aj v krajnej nudzi, bola vatsinou na par hodin konecna..

Cigary.. Aj cigary sa daju slukovat.
Ale nie ostre, ako su cohiba a podobne.
Prave slukovacie cigary, su tie najjemnejsie, sametove, ktore maju najmensi obsah nikotinu, vdaka dlhemu vyzrievaniu.

Ja osobne si myslim, ze po skusenostiach, ktore mi priniesla prax vapingu, na tabakove aromy, su aspon podla mojich skusenosti, vatove atomizery uplne nevhodne.
V prvom rade, sa nerozvinie plna chut a neda sa dosahovat vyssia teplota, lebo vata sa zacne podpisovat na chuti tabaku, aj ked je uplne cista a nova.
Je to ako cigaretovy papier, na cigarety. Tabak zabaleny v papieriku, vzdy chuti inak, ako vo fajke, alebo v tabakovom liste balena cigara.
Druhy problem je rychle zanesenie vaty, vdaka "tazkym olejom" a koncentracii aromy neodparenej na spirale.
Pri nizkej teplote, ci uz TC, alebo wattoch, sa neobjavi najprv chut ziadna, najma u tabakovych prichuti, koncentratov, alebo maceratov. Je to dane najma takou vlastnostou, ze prekurzor chuti, teda baza, aby odparila aj aromu, musi mat vyssiu teplotu.
Po urcitom case vapovania tabakoviek na vatovom jadre, sa zacne zanasat jadro a objavi sa nejaka chut, ale znacne odlisna, od trebars vone samotneho zamiesaneho liqidu.
Opat plati, cim vatsie mnozstvo odparuje atomizer, pri relativne malej teplote, tak o to mensia by mala byt koncentracia aromy v baze.
Potom aspon nejaka chut bude vychadzat z jadra.

Podla mojich zisteni, na tabakove aromy, su lepsie male jadra a sklokeramicke oplety, alebo mesh, pripadne mesh a oplet. /nielen genesis/
Ani TC nieje tak dolezite, skor vykonove nastavenia a kvalitna spiralka, idealne kanthal, co sa da opakovane vypalovat a cistit.
Tabakove aromy, aspon tie macerovane, ale aj komercne, ako je la tabacheria, napekaju, svinia a degraduju jadro atomizera.

Ale ak niekto chce, aby chut tabaku, bola tabakova, tazko sa da najst cesta ina, ako vyssia teplota na mensom jadre, pripadne celkovo mensom atomizeri.
Ani velke tankove atomizery, niesu velka vyhra, lebo sajrajt, co sa napece na spiralku, sa opat rozpusta a dostava sa do zasobniku /tmavnutie v zasobniku/ az tam z toho je uz len cierno-hneda kvapalina.
Tam maju velku vyhodu dripovacie atomizery, /nie sqonk/ kde si dokvapkavame na jadro len male mnozstva liqidu a vapujeme celu davku toho liqidu az skoro do sucha.

Dobre vyladena genesis, na tabak a tabakove prichute, pripadne aj na ine "heavy liqidy" je nenahraditelny pomocnik.
Je to ale dnes uz nemoderne a vzhladom na problemy, ktore to mnohym robilo, pri zostavovani a ladeni, je to tazka cesta.
To ale vlastne predurcuje vaperov ku vapovaniu bud lahkych a "studenych" arom, alebo vaperov, co si vapovanim chcu skor pochutit na tom, co im robilo dobru chut, pri analogovom spalovani tabaku.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod inyVratko » Ned 16. Dec 2018 21:14:33

iso3001 píše:uz som to inak viac krat zachytil v miestnej debate, ze tie tabakovky miesate na podstatne nizsie koncetracie, ako su odporucne, rozmyslam, ci aj toto nebude moj problem. nakupil som totiz na zaciatku v nadseni zopar arom od LaTabaccheria, sprvoti som bol nadseny, ale postupne som zistil, ze to vlastne nedokazem vapovat cely den - prilis intenzivna chut. vidim, ze sa mi otvara dalsi priestor na vyskum, cez vianoce sa vratim ku tym flaskam z tmaveho skla, ktore lezia v sufliku uz asi 3 mesiace a nariedim z toho cast na 5%, co to spravi.

..pri La Tabaccherii som sa postupne tiež dopracoval k miešaniu na tých cca 5%, max. 6%...a som spokojný.

iso3001 píše:inak z coho tie tabakovky vapujete na MTL? lebo sa mi zda, ze tiez nie uplne kazdy atomizer je na to ok, napriklad s Doggyho mi chutia len take ovocne a kolacovky, ale zasa v Siren2 tabakovky a pseudotabakovky v pohode :vap_cig:

Doggystyle..mi na La Tabaccheriu (alebo La Tabaccheria na Doggyho?) vôbec nesadol. Koláčovky a ovocné neodparujem, mám ho vyhradený na jednu nostalgickú pseudotabákovku, ktorú si stále vychutnávam už hádam odkedy som s e-hulením začal..používam ho v práci.
Siren2 (22 mm)..momentálne stojí na poličke nevyužitá. Chuť organických tabákoviek mi z nej voľajako nešmakuje..do popredia vystupuje prílišná sladkosť a tabáčik sa tam viacmenej len tak ako keby motá (ale môže byť, že chyba je len vo mne).
Z čoho mi tieto tabákovky chutia. Dvarw MTL, Hussar, Kayfun (5 a mini v3), Skyline...a Kanthal.

Merlin píše:Dobre vyladena genesis, na tabak a tabakove prichute, pripadne aj na ine "heavy liqidy" je nenahraditelny pomocnik.
Je to ale dnes uz nemoderne a vzhladom na problemy, ktore to mnohym robilo, pri zostavovani a ladeni, je to tazka cesta.

..k dobre vyladenej genesis mám ešte ďaleko, je to beh na dlhú trať a ja som vlastne ešte len na začiatku..ale každý úspešný krôčik vpred dokáže dať potešenie z neopísateľnej chuti, inej ako z vaty.

A keď už som sa takto trošku rozpísal, tak pripájam aj jeden svoj pohľad na arómu La Tabaccheria - Angeli e Demoni.

Angeli e Demoni (línia Špeciál Blend)
Miešam v koncentrácii 6% do VG/PG 50/50, 6 NIC. Popis arómi: Krehká vanilková sušienka s diabolsky podmanivou chuťou tabáku.
Bol som k tejto aróme kvôli sušienke sprvu dosť pochybovačný. Vanilka a tabák v poriadku, ale sušienka, hm? Tož, oprobujem.
Cítiť Latakiu, ktorú zjemňuje vanilková chuť a na chvostíku aj tú krehkú sušienku. Vynikajúca vyvážená chuť..diabolsky podmanivá chuť tabáku s krehkou vanilkovou sušienkou. Dovolím si povedať, že je to majstrovsky namiešané.
Už zopár týždňov mám každý deň po príchode domov z práce taký rituál, na stole v hrnčeku chutná káva, v Berserkerovi anjeli a démoni a v krbe teplé plamene..a chvíľka oddychu :vap_cig:
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Ned 16. Dec 2018 23:39:16

@inyVratko: vdaka za postrehy, si ma navnadil s tymi Anjelmi & Demonmi, som tiez trochu opatrny s tabakovkami miesanymi s kolacmi :twisted: ale po tom, ako mi vyslovene sadla Bemisia (Fuu / Curiosites), ktora ma v popise vanilku a tabak, tak mozno skusim aj toto. ja som sa s LaTabaccheria nachvilu zasekol v nejakej slepej ulicke, vyberal som si podla popisu jednoduche chute, ale vlastne okrem toho PilotoCubano a MataFina mi nic ine nesadlo. chyba bola ale asi aj v tych brutalnych koncentraciach, co vyrobca udava ako optimum :o
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

La Tabaccheria - tabákové extrakty

Poslaťod pepso » Pon 17. Dec 2018 15:57:18

Mne nechutia také slabé koncentrácie, miešam odporúčané percentá. Pravda, Tabaccheriu nemám na celodenný vaping. Najlepšie mi chutí z RDA Speed Revolution na squonku. Anjeli a démoni boli pre mňa vrchol hnusu, rýchlo som sa toho zbavil, každá huba je iná. Celkovo mi viac než Tabaccheria z organických chutí Vaporificio.
Obrázok
Luxotic, Pico Squeeze, Pico, Primo Mini, Target Pro, Evic VTwo Mini, Sinuous P80, Swag, Ego AIO Eco
Le Magister, Le Concorde, Le Zephyr, Speed Revolution, Galaxies RDTA
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Pon 17. Dec 2018 16:24:25

@pepso: a nemal si pri tych predpisanych koncentraciach problem aj so skriabanim v hrdle? teda skriabanim suvisiacim urcite s aromou, lebo to citim aj pri nulke nikotine a na liquide, ktory zrel +mesiac? inak ano, tabakovky aj mne smakuju z RDA, a bez sqonku je to vyslovene ekvivalent klasickej fajky - len tak si pobafat z Baffometto je na spestrenie dost na pohodu, ale cely den by som to vapovat takto fakt nevedel :)
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod jozko78 » Pon 17. Dec 2018 16:31:20

pepso, pripadne niekto iny .. neviete porovnat chut vaporificia kuntucky fire cured a la tabacheria kentucky usa ? .. to vaporificio mi velmi nesadlo, je to specificka chut .. la tabaccheria robi az 3 kentucky, jeden je tiez fire cured a v popise su tiez uvadzane toskanske cigary ako pri vaporificiu fire cured .. ide o to , ze chcem skusit to kentucky usa ale neviem, ci to nebude ta ista chut ako pri vaporificio ? nevie niekto poradit ? dik
Eleaf Istick Pico, Wismec Vicino, Joyetech Evic Vtc Mini, Kanger GeniTank, Taifun GT II, Kayfun V5, Kayfun Mini V3, IGO-L, Pico Rta
Obrázok
Obrázok užívateľa
jozko78
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod elfik » Pon 17. Dec 2018 17:57:38

Tabaccheria Kentucky ani Kentucky USA nemají ten "barbecue 'ocas jak Vaporificio.

Odesláno z mého MI 8 pomocí Tapatalk
elfik
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod jozko78 » Pon 17. Dec 2018 20:05:22

elfik, to som presne chcel vediet :) vrela vdaka :OK
Eleaf Istick Pico, Wismec Vicino, Joyetech Evic Vtc Mini, Kanger GeniTank, Taifun GT II, Kayfun V5, Kayfun Mini V3, IGO-L, Pico Rta
Obrázok
Obrázok užívateľa
jozko78
e-pokročilý
e-pokročilý

Predchádzajúci

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia