Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Kde kúpiť???

Kde kúpiť???

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Kde kúpiť???

Poslaťod ROCK4891 » Pon 15. Dec 2014 15:30:18

Ahojte, som na fóre nový a potreboval by som radu...Momentálne som vo Švajčiarsku a hľadám nejaký e-shop kde by sa dali nakupovať e-cigarety, nemusí to byť priamo so švajčiarska (kus som pokukal a tie ceny sú hrozné) ale len aby to sem prišlo! Momentálne mám Ego-T baterky (4ks) a mizéry 2 mám tie čo predávajú s Ego-W (tie sú celkom dobré ) a 3 CE4 ale tie mi po týždni odchádzajú a nepomáha ani čistenie ani suché vypaľovanie takže do toho by som už nešiel! Potreboval by som niečo čo by sa dalo napojiť na ego baterky a aby to vydržalo dlhšie (pravdaže s čistením a vypalovaním),,,liquidov mám dosť len sa mi jedná o tie cartomizéry alebo aký to má presný názov.
Ďakujem za rady
ROCK4891
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Kde kúpiť???

Poslaťod Merlin » Pon 15. Dec 2014 19:45:44

Moja rada bude blba, ale mozno pomoze.
Ak si vo Svajciarsku, nechaj si poslat zo SR od predajcu, napriklad Smoki.sk a pod. (po vzajomnej dohode)
Ak sa da, tak mu posli love v obalke, aj z IRC kuponom a posta ti prijde za zlomok toho, co by si platil za postovne, keby to mal realne niekto nauctovat ako postovne + dobierka za ceny posty v Slovakistane. Svajciarske IRC kupony stoja asi 1/3 na remitendny balik/obalku, ako postovne zo SR do CH.
Druha moznost je, ze vo svajciarsku nemas problem z clom a DPH, pretoze svajciarsko je mimo EU, takze oni dorucuju postu z ciny bez colnice.
Takze ak mas aspon nejake elementarne skusenosti z elektronickym hulenim a preferujes ci komerciu, alebo DIY systemy, objednaj si priamo z ciny, co ti hrdlo raci, napriklad Fasttech.com a pod.
Ak ti mozem doporucit, prebehni si poriadne toto, alebo hoc aj ine forum, nejake skusenosti uzivatelov, kratke recenzky a mas v kozach, lebo ti nebudu robit ofuky statne urady, colnica a pod.
Predpokladam, ze nebudes objednavat na tisice kusov a hektolitre liqidu.
Z liqidmi a ich chutami je to tazke, ale ak si vo svajci, nemozes mat problem z peniazmi, pretoze krabka cigariet, tam pokial sa nemylim, stoji asi tak 2,5-3x tolko, co v Slovakistane. Takze sa orientuj skor na liqidy- specialitky, ako je Houseofliqid.com a podobne chutovecky, pripadne nemas problem si na start pustit nejaku zakladnu zostavicku hoc aj z dekangov z nejakeho e-shopu cinskeho.
stacia na zaciatok aj 10ml balenia, aby si neprskal ze je to velky hnus.
Inak v ramci commonveltu, nemas vo svajciarsku problem ani z postou na liqidy z USA, clom a dph. Mozes si kupit za ovela lacnejsie postovne, napriklad Totaly wicked, alebo Mad murdock-y, za ktore u nas v slovakistane krvacame na postovnom.

Co sa tyka prislusenstva, baterky, alebo gripu, zozen si nejaku mechaniku na clanok asi najrozsirenejsi 18650, ktory si nabijes v externej nabke, ktoru kupis napriklad na fasttechu, alebo aj inom cinskom shope.
Pamataj na to, ze ked hulis komerciu, mal by si mat na gripe plnohodnotny zavit EGO, velky aj maly, lebo inak niektore atomizery bez redukcie nenasroubujes.
Ego T a ine CE4 su uz dost out atiky a carty su to znacne zastarale, ale inak zas velmi lacne.
Orientuj sa na skor na atomizery BCC z vymenitelnym jadrom, alebo skor ak chces oblaky pary a bezproblemovy chod aj v zime a zmenach teploty, tak skor DCT cartomizery z dvoma jadrami a zasobnikom okolo cartu.
Sam som ich pred par rokmi vyhuloval v Svajci.
Tie sa daju nasroubovat aj na uplne primitivne mechanicke gripy len zo zavitom typu 510.
Ked sa rozbije, alebo zapece, nahradne jadro stoji prd peniaz.
Ich obrovskou vyhodou, je veikansky vatovy buffer, ktory pri zmenach teploty a roznych pomeroch roztaznosti vzduchu, liqidu a tak pdobne, nez zacne pretekat, velmi dlho to potrva.
Neskor aj tak zacnes mozno ficat na nejakych Diy a podobnych atty, pokial ostanes verny idei lacneho prijmu nikotinu, ako alternative nezdraveho fajcenia tabaku... Ach, co by som dal za tie fajne Wiliger Curly, alebo kratsie culebras, ktore tam maju na kazdom rohu.. :D

:vap_cig:

Nech ale napisu aj ostatny radcovia, pripadne nech hodia link, nech niesom sam.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod mirotaso » Pon 15. Dec 2014 21:18:15

...merlin napisal zhruba vsetko. ja by som len dodal, ze na slovensky eshop sa vykasli, zbytocna komplikacia a ceny jak vo svajci. tu mas prvu .ch adresu co mi gugle vyhodil http://www.freevap.ch/en/clearomiseurs- ... anger.html. ten tank je super aj cena +-15e je v poho. len pre
porovnanie na fasttech.com ta vyjde na 7e https://www.fasttech.com/product/1651202

/samozrejme ako budu namietat moji tunajsi kamarati, je to 100% fejk/ neriesim, funguje tak isto...

zatial kym budes rozmyslat co, kup si vatu /100% bavlnu/ zober to stare egoW, vytiahni ten knot, vyzhav spiralu dobiela a namiesto knotu tam napchaj tu vaty /zosulknutu do podobneho tvaru a dlzky/ namiesto knotu... potom uvidis tu paru, tak isto sa to da aj s tymi c4, ak vsak mas stare povodne nerozoberatelne je to trosku tahsie, ale ide to aj s tymi

prve skutocne e-sluky som zazil az na vate...

pokukaj videa navody...

nedaj sa odradit...
Obrázok užívateľa
mirotaso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod smoki.sk » Pon 15. Dec 2014 21:49:52

Merlin, trochu cumim, mal som svajciarskeho nakupujuceho, aj ked naposledy nakupil v roku 2013

DPH vo svajci maju, ale mensi 7 percent, maju aj clo, ked najdem staru korenspondenciu, tak by som vedel presnejsie kolko, ale na hardware ne moc, ako na spotrebnu elektroniku
s DPH je to tak, ze vyvoz do tretich krajin je od DPH oslobodeny, takze by teoreticky slo odtialto poslat bez DPH a svajciari miesto nasej 20 nahodia svoju 7, ale ma to hacik, vyvozca musi mat doklad o vyvoze, nestaci jednoducha zelena nalepka, ale musi byt jcd, co stoji 20 eur a kopu straveneeho casu niekde, preto je lepsie to poslat zo zelenou nalepkou aj s DPH , a svajciari na to nahodia dalsich 7 plus clo, takze sa to predrazi
pokial mam skusenostm svajciarsky colnici otvoria kazdu zasielku ktora je tucnejsia ako list papiera, mne pootvarali vsetky ziadne free clo na male zasielky ako u nas, presvedcia sa vzdy, ak tam najdu nieco nedeklarovane, urcia cenu z "moci uradnej"
co sa tyka postovnehom 4,80 pri liste do polkila, neviem kolko stoji IRC kupon, ale prekvapilo by ma ak je lacnejsi

liquidy su tam drahe, lebo je tam velmi drahe na ne clo, po liqudy si ten moj zakaznik robil raz za polroka vylet na sk a pasoval to doma schovane medzi ponozkami, a to plati urcite aj pre liqudy objednane z ciny

a k otazke, aj k tomu linku, asi je lepsie siahnut po domacich svajc zdrojoch
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod bo67 » Pon 15. Dec 2014 21:56:37

ak to mas hulit na ego barerke tak skor toto
http://www.freevap.ch/en/clearomiseurs- ... anger.html
z fastosa sa da tiez ale to by si cakal cca 3-4 tyzdne a a ked ides na ce4 to je dlha doba :x
Obrázok
bo67
e-znalec
e-znalec

Poslaťod mirotaso » Pon 15. Dec 2014 22:02:38

...ja by som kupil obidva, jeden do vrecka a jeden nadoma...

a neviem ako to je do svajcu ale posledna zasielka z FT mi sla 12 dni...
Obrázok užívateľa
mirotaso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod ROCK4891 » Uto 16. Dec 2014 10:20:32

Fuuuu chlapi,,,ale ste sa rozpísali :D
Tak vám ďakujem za rady idem asi niečo objednať s toho freevap-u a potom uvidím ale aj ten fasttech sa mi páči tak možno objednám aj stade! ešte uvidím čo na tích stránkach nájdem...inak ja som v Samnaune čo je bezColná zóna čiže benzín za 1€ a cigarety lacnejšie ako na SvK...a tie liquidy na tom houseofliquids nevyzerajú zle a ak sú naozaj dobré tak prečo nie :D aj keď 7ml-5€ ale tak na skúšku by som možno niečo objednal...
a inak čo poviete na ebay.com : http://www.ebay.com/itm/New-Hot-Electro ... 4ae183a182
to je tam teraz celkom premnozene...neviem ci pojde link ale je to : 1300 mAh E Pen Vapor X6 Vaporizer Starter Kit Trinity
nevyzerá zle...
ešte raz Ďakujem...na máloktorom fóre sú taký nápomocný
ROCK4891
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod ROCK4891 » Uto 16. Dec 2014 10:30:43

akurát som chcel niečo objednať s freevap aaaa
hodím do košíka 1x kangertech evod 5CHF + 1x Mini Protank 3 Clearomizer Kanger 12CHF a napíše mi že pošta 8CHF...boha im naozaj už šibe :D za to mám na SVK 30ml liquidu :D :D neviem či nepohladam nejaku inu CH stránku
ROCK4891
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Sob 20. Dec 2014 21:53:09

No ja som si myslel, ze si v bezcolnej zone... :D
Tam je vsetko lacne, len sa to blbo zhana.
Neviem preco, ale ja mam dojem, ze v CH, som nemal nikdy z postou problem, dokonca mi chodi posta napriklad z DX ako by bola z zo Svajcu. Vyuzivaju sa na to kantony, ktore maju bezcolny priestor.
Chvala bohu za tie diery do EU, inak by sme tu asi naozaj museli vsetko vyrabat. Mali by sme, ale nie korupcia, ale kleptokracia to nedovoluje.
Je to zaujimava zem, mam ju istym sposobom rad, aj ludi, ale asi by som tam zit nevedel trvale. Staci ze som tam pracoval.
Ja som riesil IRC postovne na vratky a vychadzalo to velmi lacno. Co viem, tak postovne z CH do SR stoji menej, na balik / obalku ako ked poslem doporuceny list zo SR do CR, do 200gr.
IRC to nasobi akorat dvoma, ak sa nemylim tak je to do 10chf.
Sa neondejme, pracujme, kseftujme, majme aspon zabavu z toho, ze vytvarame sedu zonu, inak budeme naozaj ako ovce.
Ja si ctim zakony kazdej krajiny, ale myslim si, ze ked niekomu nieco poslem sukromne v obalke, hoc som majitelom firmy, ktora nieco predava, nieje to obchadzanie danovej povinnosti, ale socialna vypomoc.
Ja milujem obalky, citim sa vzdy tak nadherne korupcne, no rozhodne nie ako kleptokrat...

:vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod ROCK4891 » Uto 23. Dec 2014 21:49:47

ale tak nakoniec som to objednal...ale už som našiel aj nejaký lecnejší obchod a to doktror-dumpf.ch alebo niečo podobné...inak sa chcem opýtať objednal som si ten KangerTech 1.5 Mini Prottank 3 a kangertech evod a jeden mochito liquid :D a chcem sa opýtať ako je na tom údržba- ako sa o to starať či neviete nejaký návod k nim dvom...zatial iba stoja v skrinke a čakajú kým tie staré odkúrim :D ale aby som vedel dopredu...
inak čo poviete na tú stránku doktor-dampf.ch...čo by sa tak oplatilo s tade???alebo čo by ste odporučili do budúcna?
Ďakujem
ROCK4891
e-začiatočník
e-začiatočník

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia