Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Problém s nabíjaním 18650

Problém s nabíjaním 18650

Téma o doplnkoch k elektronickým cigaretám, ako sú púzdra, nabíjačky a ďalšie vychytávky.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Problém s nabíjaním 18650

Poslaťod Kmeťo » Sob 10. Jan 2015 19:02:16

pallinko, na doma, určite čím väčšiu, tým lepšie. Aj keď by človek nevyužíval všetky štyri sloty pravidelne, ale sem, tam sa stane, že sa zídu. A inokedy, keď ich budeš obmieňať, tak máš šancu, že Ti nabíjačka vydrží dlhšiu dobu. No a nakoniec keď by sa Ti aj jeden kanál používaním odpálil, tak ešte môžeš stále nabíjať na druhom a nezostaneš na sucho zo dňa na deň...

Marcus_V, možno blbá otázka, ale nedal si tam tú baterku naopak. Podľa obrázka to vypadá, že by tam mali ísť dole havou...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Partner

www.cigareta-shop.sk

Poslaťod Merlin » Sob 10. Jan 2015 19:07:00

Ja iba malu poznamocku dam na okraj..
Vyhnite sa vsetkym displayovym nabijackam, ktore maju milion funkcii a nakoniec len obtazuju uzivatela.
Intellicharger z ledkami, funguje a nieje co riesit.
Display je potrebny tam, kde sa musi nieco nastavovat, odcitat, napriklad modelarska nabijacka a podobne.
Na domacu prevadzku treba nieco, co spolahlivo nabija a clovek nemusi travit cas kukanim na display a rozmyslanim nad udajmi, ktore maju aj tak len informacny charaker. (obtazuju zbytocnostami a zlozitostou)
Ak uz je vaper zanietencom, tak jedna modelarska nabijacka napriklad B6, alebo nieco podobne, sa uplatni, ak pocet clankov presiahne 10ks a niekto este ma aj nejake svietidla a naradie na rozne akumulatory, tak za cca 9-15$, ta modelarska nabka sa uplatni, pri testovani kapacity clankov a pripadne obcasnej kontrole clankov a ich stavu, nielen do huliva. (zdroj staci z notebooku 12-18V 3A) Da sa stym nabijat aj autobateria a mnohe dalsie hovadiny.

Nabijanie kazdodenne s takouto modelarskou nabkou, je ale hovadina, pretoze ventilator huci, display blika a vsetko je zlozitejsie, ako by v skutocnosti malo byt.
Elektronika z patchcordovej nabky pre EGO, je v podstate zakladny osadeny modul nabijania jedneho clanku LiIon. Charateristika CC/CV (400mA CC, 4,2V+-0,01V CV)
Kus takehoto zazraku stoji okolo 1-2$ a pomocou jedneho "adaptera" 220/5V 2A zo 4 vyvodmi pre USB sa da "doma" spravit 4 lochovy nabijac, ktory spolahlivo funguje. Pouzivam to v dielni na nabijanie "repasovanych" sroubovakov bosch, black&decer, kde som narval do valcoveho packu na miesto 3x NiCd jeden clanok 18650.

p.s teraz je weekend (siestok a siedmok) aby mohol panko nabijat, ak ma doma naahodou odhodenu EGO nabku, moze bez obav nabit tie 18650 na tomto zazraku. Letovat vedia, spravili si hulikabel na kayfuna, zvladnu aj upravu EGO na vyvod 2 ks drtov netreba VS.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Marcus_V » Sob 10. Jan 2015 21:31:15

Ešte raz díky za rady a inšpiráciu.

Pôvodne som sa do toho chcel pustiť,až uložím deti spať,ale moja zvedavosť ma dobehla :)
Nabíjačka pre zatiaľ spravená,otestovaná.
Napätie na baterke pomaličky stúpa,nikde sa nič neprehrieva.Ešte odsledujem či sa zastaví,keď má(pre istotu)

Potrebné prísady:
- pájka,pevná ruka,cín,šasí z nefunkčnej nabíjačky pre 18650,nepotrebnú ego nabíjačku a bežné pomocky ako napr. štikačky,nožík,lepidlo..

postup:
Odklonil som obidve vetvy v nabíjačke (pre 18650)a napojil tie z Ego nabíjačky.Kábel vyviedol von,ego nabíjačku prilepil sek. lepidlom(povrch pre istotu zdrsnil).
Praktické a hlavne funkčné!!
výsledok:
ObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Marcus_V
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod ivant » Sob 10. Jan 2015 21:58:51

:OK :smok:
Obrázok užívateľa
ivant
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Sob 10. Jan 2015 22:53:32

OU YES!
Tak to ma vyzerat siestok vecer, ked chlap zobere do ruk zbran (letovacku, naradie) a zlozi dve zlte sikmooke komunisticke elektronicke svine (nabijacky) potichu, bez vystrelu, za zvukov panelakovej vecernej dzungle, aby nezobudil spiace deti a vytvori z nich ohavneho Frankensteina, ktory bude bojovat po boku svojho stvoritela z dalsimi azijskymi potvorami (clankami 18650)

Nieje nad rannu vonu napalmu.. (Apokapypse now 1979)

Dobra praca! :vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Ned 11. Jan 2015 0:26:04

Marcus, fakt by ma to zaujímalo, aj keď teraz už je to jedno... Nedával si tam tie baterky naopak? Podľa tej poslednej fotky, keď si ju tam dával tak aj pred tým, tak áno...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Marcus_V » Ned 11. Jan 2015 1:27:39

Nedával. :D
+ bolo dole, - hore.
ako je na tejto fotke(z netu).Obrázok
Všimni si tie úchytky pre baterku,spodný vypadá ako na - ,ja som to v svojej nabíjačke prehodil(kábel),aby bol lepší kontakt s baterky s nabíjačkou.
Keď som to prvý krát videl trocha ma to zarazilo,Číňania sú schopní všetkého,aj prehodiť opačne nálepku.Pozeral som však po nete a našiel som rôzne verzie týchto istých nabíjačiek (+ dole aj +hore)
Obrázok
Marcus_V
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Palo S » Ned 11. Jan 2015 13:38:31

Neviete niekto preco mi nabijacka nenabije baterky do plna na 4,2V?Mam ten to typ nabijacky z FT
http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=52
Obrázok
Palo S
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod pallinko » Ned 11. Jan 2015 14:36:28

A na kolko ti nabije? Na 4.1?
ObrázokObrázok
HW: iTaste SVD a MVPv2, Cartel Style Mechanical Mod, Kanger ProTank, Smok New Terminator, Russian 91% klon, Kanger Subtank
Obrázok užívateľa
pallinko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Palo S » Ned 11. Jan 2015 14:51:57

Multimeter mi ukazuje 4,15 az 4,17V ako u ktorej baterke
Obrázok
Palo S
e-pokročilý
e-pokročilý

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Doplnky k e-cigaretám

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia