Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Problém s nabíjaním 18650

Problém s nabíjaním 18650

Téma o doplnkoch k elektronickým cigaretám, ako sú púzdra, nabíjačky a ďalšie vychytávky.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Problém s nabíjaním 18650

Poslaťod Marcus_V » Sob 10. Jan 2015 15:06:35

Zdravím.
Na fóre som nový,ale vapovaniu už holdujem nejakú tú chvíľu.
Celý môj problém nastal,keď mi odišiel Evic,kde som si batérie aj nabíjal.
Urýchlene som kúpil Vamo V5 + nabíjačku(420mAh,3,7V myslím) na 18650,niečo takéto:
[Odkryť] Spoiler:
Obrázok

Mám 2ks 18650.Jedna Samsung ICR18650-32A ,druhú nemám momentálne pri sebe.
Obidve však funkčné,kým sa nevybili (cca 3dni dozadu) slúžili spoľahlivo.
Čo je však podstatné v Evicu sa mi nabíjali bez problémov,v novej nabíjačke už nie.
Ani po 12-13hodinách nestúplo napätie na baterke z 3,6V ani len o chlp.(merané s Vamo V5)
Môže mi niekto z fundovaných poradiť,kde môže byť problém?
Ak je to nabíjačkou prípadne mi odporučiť náhradu.
Osobne sa mi pozdáva Xtar VC2.
Ďakujem za akékoľvek rady/postrehy.
Obrázok
Marcus_V
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Problém s nabíjaním 18650

Poslaťod ivant » Sob 10. Jan 2015 15:29:56

ahoj tipujem problém nabíjačka podozrivo sa podobá na tu čo som mal nabila jednu baterku a potom odišla,odporúčam kupit od smokiho má teraz výpredaj http://www.smoki.sk/p/673/efest-luc-v4-nabijacka
Obrázok užívateľa
ivant
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Sob 10. Jan 2015 16:00:03

Taketo a podobne nabijacky stoja za figu borovu.
Ich problemov je prilis vela a menujem niektore.
Za prve nedobre dimenzovany zdroj a zle spajkovana elektronika na plosnom spoji z tzv. kartitu.
Velmi zle spracovane kontakty dotykov.
Castou zavadou je nedobry kontakt v jazdci posuvneho kontaktu.
Vylisok z plastu nedobre licuje a pruzne kontakty, ktore sa dotykaju ako na vstupe vykyvnej vidlice 220V, tak aj kontakty pre clanok nedoliehaju na dosku plosneho spoja
Plosny spoj sa pri montazi rad zlomi, alebo praskne a tym prestane fungovat ta nabijacka.

Uplne najzakladnejsi typ nabijacky, ktory nesklamal a pouzivam ho roky je asi takyto..
http://www.dx.com/p/ultrafire-wf-128-uk ... LEsHcljNCQ
Kupil som ho asi pred 4mi rokmi, este len na 2 clanky a funguje dodnes

dnes aj kopia Intelichargeru je lepsia a lacnejsia a netreba ziadne displaye a somariny, mne sa osvedcila LED ktora indikuje len ze nabija a hotovo.
http://www.dx.com/p/lustefire-f4-batter ... LEsBsljNCQ

Inak da sa vyrobit na kolene aj ina spolahliva nabijacka.
Z nabijacky EGO, ktora obsahuje obvod pre nabijanie, ktory vypina presne pri 4,200V presne, staci vytiahnut kable a pripojit na to bud origo drziak na clanok, alebo v nudzi dva neodymove magnety a priplacnut v spravnej polarite na clanok a nabijacka je na svete.
Sam som si taku nabijacku bol nuteny vyrobit, lebo som nevedel zohnat nejaku jednoduchu nabku do auta ako zalohu na cesty.
Ked mas odvahu a si zrucny, tak stoho moze byt napriklad toto..
Je to uz stare, a stale to funguje, nabija to zalozny clanok, ktory mam nielen do hulenia v aute, ale aj do lampy.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Naposledy upravil Merlin dňa Sob 10. Jan 2015 16:18:31, celkovo upravené 1
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod vrana40 » Sob 10. Jan 2015 16:03:44

ak nechceš moc investovať do nabky tak joyetech mega charger na 18650 za cca.10evry kupiš napr. (vapor,ego-cigarety)
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Sob 10. Jan 2015 16:23:00

Mega charger je super aj do auta, kúpil som ho ako cestovné náradie a ako záložný vercajch, keby niečo...
Na doma som chcel už niečo mohutnejšie, ako píše Merlin, tiež mi stačí len dióda, že nabíja, alebo nabité, tak som kúpil Nitecore I4.
Merlin, že to je lacnejšie to nepopieram, ale prečo myslíš, že to je lepšie ako originál?
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Sob 10. Jan 2015 17:43:43

Mne je je jedno co to je, nech to funguje.
Ja neviem ci pred x rokmi bola nejaka znacka intelicharger, ja som kedysi kupil a uz to ani nepouzivam nabijac a testovaci pripravok od panasonic. bola to bedna na stol, presnejsie to boli 4 nabijacie zdroje univerzalne.
fungovalo to presne tak, ako dnes funguju zdruzene nabijace modelarske.
Dokonca to malo kable a vyvody na balancovanie napatia na clankoch. to bolo v roku hadam 2004?
Akorat jeden rozdiel tam bol, najma od modelarskych nabijaciek, ze to dokazalo vybijat vatsim prudom, ale na to bola ta bedna stavana, mala v zadu velke vyhrievacie odpory a ventilatory.
Dakedy v dobe 2004 sa objavili prve monoliticke presne referencne zdroje a obvody urcene pre nabijanie, ochranu a ine aplikacie pre aplikacie Lixx clankov a spajanie baterii.
Bolo to asi o 10 rokov neskor, ked sa LiIon clanky prvy krat masovo rozsirili nielen vo videotechnike, ale do mobilov, tusim to bol Sony a siemens, (1996) kde bola prvykrat pouzita "novinka" 2x18650 v seriovom rezime balancovane.
Potom v rokoch 2009 sa objavili prve nabijacky na samostatne clanky, z dovodu pouzitia v svietidlach
Nebudem tvrdit ze to bol Ultrafire, ale mam dojem ze 2008, alebo 2009 sa objavili prve cinske klony UF
A od vtedy vobec neriesim co je alebo nieje original, pretoze ak to funguje, je to fajn .
Ani sam intelicharger nevie ci je originalom, alebo klonom seba sameho.
Tak ked uz teda mam kupit cinsky original, tak potom najlacnejsi.
Takto nejako by mal vyzerat asi original nitecore
http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=18
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Sob 10. Jan 2015 17:46:56

Tak neviem, ale čítam, čítam, čítam a tvrdenie, že čokoľvek končí na fire nebrať, týkajúce sa bateriek a nabíjačiek tu je napísané asi miliónkrát...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod SANTO-71 » Sob 10. Jan 2015 18:00:29

druhá generácia Nitecore
http://www.svetelnaposta.sk/product/nit ... ter/993763
...
http://www.svetelnaposta.sk/nitecore-di ... 993762c998
...
http://www.svetelnaposta.sk/nitecore-um10/p993810c998
...
P.S kúp si jednu z týchto doporučujem prvé dva odkazy ...viac riešit nabíjačku nebudeš ...ja mám D2 Nitecore a nabíjanie baterii sa mi stalo koníčkom :vaping:
Obrázok
...Ivant
Obrázok užívateľa
SANTO-71
e-poradca
e-poradca

Poslaťod Marcus_V » Sob 10. Jan 2015 18:09:07

Komunikoval som s človekom čo mi nabíjačku predal. Tvrdí mi(nemám dôvod neveriť),že jemu fungovala normálne.
Či to nebude problém s ochranou baterky,ktorá blokuje jej nabitie v tejto "čínskej srande"..
Pozeral som,obidve baterky sú rovnaké(typ v prvom príspevku)
Každopádne díky za tipy,určite zaobstarám niečo kvalitnejšie.
Merlin díky za tip, pozabávam sa s tým,mám tých nabíjačiek kopec. Ako záložné/dočasné riešenie skvelý nápad.

Núdza človeka častokrát prinúti jednať a tak doma momentálne fungujem na niečom takomto:
[Odkryť] Spoiler:
Obrázok

+
regulovateľný výkon v závislosti od adaptéra,ktorý sa napojí (5,3V 2A z nabíjačky od Note 3 postačí aj náročnejším) :lol:
žiadna elektronika
prenosné riešenie
jedoduchosť
cena
pomohlo v časoch najhorších :smok2:

-
závislosť na el.zásuvke

Ak by bol hromadnejší záujem počkajte na verziu č.2. Toto je len beta verzia,kde je absencia tlačídka žhaviť/vypnúť :lol:

SANTO-71: mne sa práve pozdáva link č3. nepotrebujem 2 sloty nabíjania a aj z praktického hľadiska mi príde asi (pre mňa) najlepšia voľba.
Obrázok
Marcus_V
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod pallinko » Sob 10. Jan 2015 18:27:47

Zober radsej viac slotové. Ja mam dvoj a uz mi je malo.
ObrázokObrázok
HW: iTaste SVD a MVPv2, Cartel Style Mechanical Mod, Kanger ProTank, Smok New Terminator, Russian 91% klon, Kanger Subtank
Obrázok užívateľa
pallinko
e-znalec
e-znalec

Ďalší

Späť na Doplnky k e-cigaretám

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia