Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - DC-DC-PWM

DC-DC-PWM

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: DC-DC-PWM

Poslaťod freee » Pia 06. Feb 2015 16:16:42

diky smoki..a ktory mod je pre baterku setrnejsi?
Obrázok

Elemky,Marsky,Godlengate..
Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod smoki.sk » Pia 06. Feb 2015 16:18:09

neviem, domnievam sa ze DC DC
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod vrana40 » Pia 06. Feb 2015 16:23:50

na tom danyvape píšu že šetrný k baterke je PWN
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Str 18. Feb 2015 23:58:07

Dnes som mal v rukách toho Vášho, ono to bol vlastne Edov, Pioniera a nemôžem si pomôcť, ale mne to pripadá tak, že v tom režime DC-DC to funguje ako mechanika. Možno, že to nejako vyhladí, ale nepostrehol som, že by to nejakým spôsobom regulovalo. Proste mne osobne to na 5W pripadalo to isté ako 20W. Jasné, že človek to za tú chvíľu nejako extra nevychytá, ale podľa mňa to na DC režime dáva to, čo má baterka a na PWM mode to dáva to, čo je na displeji a tam bolo jasne cítiť rozdiel medzi 7, 8, 9, 11, 12, 15, 19W...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod freee » Štv 19. Feb 2015 0:17:20

veru ze nie,pridava vykon aj na DC-DC a ani nie hocijako..:) neviem nacom si to skusal,ja tam mam subtank..ten rozdiel je hlavne citit pri nizkych ohmoch,okolo 0,5,vtedy staci 5W a baterka ide na 1,6V,a ked chces to iste na PWM tak treba ist okolo 17W a okolo 4V,a to je ten rozdiel..
Obrázok

Elemky,Marsky,Godlengate..
Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Kmeťo » Štv 19. Feb 2015 0:23:17

To rozdiel je, to nepopieram, ale ja píšem o tom, že práve na tých 0,5R v DC-DC režime mi to pripadalo to isté ako na tých 5W, tak aj na 17W...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Pia 20. Feb 2015 2:44:18

Dobremu clanku je jedno, ako je vybijany.
Pokial niesu prekracovane medzne hodnoty, najma maximalny ohrev a maximalny prud pre dany typ clanku, je to jedno.
Ina vec je, ako a akym sposobom pracuje regulacia v hulizdroji.
Ci ma, alebo nema spatnu vazbu a ako rychlo reaguje na zmenu v zatazi.
Zataz nieje linearna, pretoze zo stupajucou teplotou sa meni aj odpor, podla typu pouziteho materialu.
Pri PWM bude citit rozdiel viac, najma ak nieje zavedena spatna vazba.
Pri DC-DC, spatna vazba, by mala teoreticky reagovat rychlejsie, takze ak spirale sa meni v zatazi odpor, snazi sa to aj rychlejsie dohnat, tak potom sa to uzivatelovi javi, ze to huli furt rovnako.
Zdanie ale klame.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Pia 20. Feb 2015 20:22:41

Tak to ale potom úplne mení situáciu...
Čo na tom, že sa užívateľovi zdá, že pri 5W to hulí rovnako, ako pri 17W?
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Pia 20. Feb 2015 23:16:00

Ja neviem porovnat, pretoze ja pouzivam, ak pouzivam, len PWM bez spatnej vazby.
Inak nabojovu pumpu, alebo linearny DC-DC menic nevlastnim, okrem nejakeho vykuchaneho vama, ktore nema domcek.
Ale viem, ze regulacia prebieha cez DCDC meic, preistotu su tam dva paralelne aby dosiahlo vyssi medzny vykon.
Charakteristika na vystupe je dobra, takmer linearna, ale problem je, ze ak elektronika "nastudeno" zmeria odpor zataze, tak potom sa snazi pri meniacom sa odpore zo stupajucou teplotou cosi dohanat, uberat, pridavat hijo, cehi atd.
Je to jej normalna vlastnost, tej elektroniky. Problem je to nastavit.
Nakoniec uplne bez problemov to zacne fungovat, ked sa vypne powermod a prejde sa na napatie.
Nastavi sa napatie, to je relativne konstatne a funguje to dobre, pridam napatie, zvysi sa vykon, uberem napatie, znizi sa vykon.
Podla charakteristiky spiralky to robi to co robit ma.. Drzi napatie, ako hluchy dvere..

Ja som na tu problematiku nerozhodnosti pri nastaveni "watov" prisiel nahodou, ze som pripojil svoju oblubenu ziarovku na zataz a zacali sa diat veci..
Charakteristika wolframoveho vlakna je uplne blba.. Pretoze studene vlakno, ma velmi maly odpor a zo zvysujucou sa teplotou odpor stupa a dost citelne (ale treba si uvedomit, ze na rozdiel od spiralky, ktora pracuje od 20'C-1300'C u wolframu je to az po 3500'C?)
http://www.realisticky.cz/ucebnice/02%2 ... %C4%9B.pdf

takze na vlakne ziarovky je krasne vidiet aj bez merania, ze behom niekolkych sekund, co je pra vaping zhruba jeden "prask" to pri rezime nastaveneho vykonu doslova zablika zo ziarovkou.
Pri nastaveni napatia to zo ziarovkou nerobi nic. Rozsvieti sa slabsie, alebo silnejsie, podla nastaveneho napatia.
Ak nieje prekroceny maximalny prud povoleny pre elektroniku..
Da sa to overit aj tak, ze paralelne ku zatazi odporovej (Atomizeu) sa pripoji nejaka mala ziarovicka, trebars 4V 0,05A, alebo co ja viem, 6V 0,05A, ktora rychlo reaguje svitom na zmeny v zatazi.
Osciloskop je samozrejme lepsi..
Nieje podstatna nosna, ale obalka..
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Sob 21. Feb 2015 1:57:10

Merlin, stále mi z toho vychádzajú len dve možnosti, buď každý hovoríme o niečom inom, pretože nie je možné, aby tá istá mašina, keď je v PWM móde, dávala výkon, ktorý zreteľne rozoznáš, ako narastá, pri každom jednom pridaní na displeji v krokoch, hoci aj po 1W. A tá istá mašina v DC móde hulila pocitovo rovnako tak na 5W, ako aj na 17W. To už sa mi zdá dosť priapastný skok na to, aby to bolo spôsobené dobiehaním elektroniky. Alebo to tak teda skutočne je a potom je režim DC zbytočný, pretože pokiaľ si na ňom nastavíš 5W, dobiehanie elektroniky Ti stejne vyvalí buľvy z očných jamiek...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia