Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Odpory v aromizéri

Odpory v aromizéri

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Odpory v aromizéri

Poslaťod Jewelz » Ned 15. Mar 2015 17:00:35

Nazdar chlapi! Mám otázku, na ktorú neviem či viem správnu odpoveď. Ja som v oblasti elektroniky a elektrotechniky troška laik. Takže: mám 2 špirálky, každú s odporom 1,5R. Spravím si dual coil na rba atomizéri. Aký budem mať výsledný odpor? Diskutoval som s kamarátom, a on mi povedal, že ak sú sériovo zapojené, výsledný odpor je 0,75R, ak paralelne, tak 3R. Podľa mňa je na rba zapojenie sériové, takže by som mal mať výsledný odpor 0,75R. Idem kupovať prvý rba atík a nejaký kanthal k nemu, a aby som vedel čo a ako objednať. Ak je toto niekde v inej téme rozoberané tak mi je to ľúto, ale nenašiel som to tu. Radšej sa raz opýtať a byť blbcom, ako sa neopýtať vôbec.... Po zodpovedaní tému kľudne vymažte. Ďakujem vám vopred za objasnenie tejto pre vás možno banálnej otázky!
Smoking kills, vaping is future, and future is NOW! (RipTripper)
Obrázok užívateľa
Jewelz
e-odborník
e-odborník

Partner

www.smoki.sk

Re: Odpory v aromizéri

Poslaťod Jewelz » Ned 15. Mar 2015 17:35:19

Chcem Orchid v3 asi, alebo niečo, kde sú 2 prisávacie otvory, a 2 mínusové úchyty. A páčia sa mi predpripravené odporové drôty, kde má odporová časť napríklad 1,5R. Mne najviac chutí okolo 1,5R, tak som premýšľal, či treba kúpiť tie predpripravené drôty s odporom 3R alebo 0,75R. Zoberiem si aj klasiku kanthal na vlastné pokusy, ale nerád by som sa pol dňa stresoval s experimentovaním, aby som dosiahol očakávaný odpor. To až keď budem mať náladu a chuť, tak vytiahnem kanthal, merák a budem sa hrajkať. Na Protank som prerábal tú origo hlavu, zobral som 0,2 kanthal, 5 otočiek na 2mm a bol na druhý pokus na 1,5R ;) Takže by som rád vedel ako vy rátate predbežne odpor na dual coily.
Obrázok užívateľa
Jewelz
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Jewelz » Ned 15. Mar 2015 17:46:01

Vďaka, to som chcel vedieť. Vieš, ja keď dostanem novú hračku, tak musím hneď dymiť s toho. Až keď príde nálada na experimenty, vytiahne sa matroš a skúšam. Ako v piatok po nočnej, nechcelo sa mi spať, tak som vytiahol bázu, príchute, fľaštičky a namiešal som 50ml vzoriek. Všetky recepty som si zapisoval do zápisníka, a žena sa mi len smiala, či píšem recepty pre budúce generácie. Inokedy len načapovať a dymiť....
Obrázok užívateľa
Jewelz
e-odborník
e-odborník

Poslaťod marek.sotak » Pia 12. Jún 2015 11:58:49

mate niekto skusenosť s SubOhm Nickelwire 0,64mm a SubOhm Nickelwire 0,50mm na RBA Kangertech ??? ... mam to na Smok XPro M65 a nie a nie tam navinuť špiralku ...... Vyhadzuje mi to Atomizer check ..... Podľa popisu xpro m65 by mal zvladnuť odpor od 0,2 ohm ..... skušali ste to už niekto ???? .... ako ste vyriešili ten problem ???? .... Vďaka za info .....
marek.sotak
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Jewelz » Pia 12. Jún 2015 12:04:31

Ja si myslim ze to bude mat velmi nizky odpor, Ivant ich samizda pouzival a mal podobny problem. Skus to hodit na mechaniku s dobre tvrdou baterkou. Motas jednu alebo dve spiraly? Lebo pri dualcoil sa ti deli ten nizky odpor este napoly a tam moze byt pes zakopany.
Obrázok užívateľa
Jewelz
e-odborník
e-odborník

Poslaťod ivant » Pia 12. Jún 2015 12:09:43

tieto droty su na gripi ovladane teplotou tu odpor skace hore dole
a pozetam ze si zobral velke priemery to bi si musel namotat aspon pol metra na odpor 1ohm
Obrázok užívateľa
ivant
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod marek.sotak » Pia 12. Jún 2015 12:12:57

namotal som jednu špiralku ..... ešte skusim namotať viac otačok na špiralku ale pokial mi dovoli priestor v RBA-čku .....
marek.sotak
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod budka » Pia 12. Jún 2015 13:14:45

ak máš multimeter tak skús zmerať odpor tým a uvidíš čo ti ukáže (či to bude pod tých 0,2 ohm).
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod endy500 » Pia 12. Jún 2015 13:40:42

Niečo je aj tu popísané:
Namotanie špirálky
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod vrana40 » Pia 23. Sep 2016 10:52:46

pani mam otazky.Mam pozicany cuboid a dnes my zacalo vyhadzovat hlasku shot atomizer.Uz som ich tam nasadil tri a pri vsetkych to iste.problem cleru teda asi vylucujem.nenacita odpor ani tuk :o :(
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia