Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Poslaťod Kolomanko » Pia 08. Jan 2016 20:54:41

Merlin, tak som nakvapkal pár kvapiek na koštovku do Smoku RSBT II, mal som tam pred tým koláčik, a čerstvo menenú vatu...

nič moc teda, chutí to ako keby som fajčil petržlen so zelerom a prikusoval surové zemiaky, po tej dobrej vôni čo je vo flaške tam nie je skoro nič...

Edit:
Ale je možné, že je to na Titane, tam tá chuť je nejako výraznejšia, čo som si všimol, skúsim to na Nextgene, ten je myslím vhodnejší na tabak...

Edit2:
dal som to na nerez 0,8R na Gobline a tam už tej zeleniny nie je toľko :), ale stále je to slabé, také nie moc tabakové, skôr niečo iné, neviem to popísať, chýba tomu taký ten tabakový HIT či čo...
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Merlin » Pia 08. Jan 2016 20:58:29

No mne je aj divne, ze to mas tak rychlo, to je proces, ktory trva mesiace, nez z toho tabaku sa prekopiruje to dobre.
To je dost surovy tabak a to moze byt problem.
zacni radsej z cigarami, ktore casom a zrenim rozlozili v sebe vsetky bielkoviny a vatsinu cukrov.
Lebo nieje tabak ako tabak..
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Welchi » Pia 30. Sep 2016 19:29:32

Tak dnes som dostal tieto cigarky a hodlam macerovat..
Poradi daky znalec ci sa to oplati z tohoto matrosu..

Obrázok

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Merlin » Pia 30. Sep 2016 21:37:02

No oplati, ak ti nieje luto.
Z toho spravis aj pol litra. Ale nerob to naraz, staci najprv troska, tak asi 1cm tej cigary odrez skalpelom, alebo ostrym nozom, rozomel to, alebo rozotri v miske na uplny prach, nasyp to do bazy, staci aj nulka a nechaj dozrievat... Cas ukaze, ci je to mnamka, alebo fuj.
Mam nalozene rozne cigary a vychadza to zaujimavo, ono sa to da, to ma zas naucil Koloman, dochutit aj aromami, ten macerat, presnejsie dochutit na uplnu mnamku. hodi sa aj obyc. vanilka, alebo visna, ak tie cigary su prilis prikre, tak sa to nariedi a dokvapne aroma a je stoho hned cigarillo.
Ja som ale velke prasa, mne chuti ta latakia a nemozem sa jej dovapovat.
Zena nadava, ze to smrdi, jak uhlie, ale ja to mozem..
:vap_cig:

Ako som uz pisal, nieje tabak, ako tabak..
tento rok bol na pestovanie blby, ale mam hopi, ktory je taky, ze ked som ho zbieral, tak som dostal triasku. A to znesem vela.
:vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod joey » Pia 30. Sep 2016 22:30:38

suhlasim s merlinom. proste vyskusaj. verim ze z toho moze byt dobra mnamka na vikendy
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Welchi » Pia 30. Sep 2016 22:47:35

Luto mi neni.. bo ze to su uz presusene cigara..
Ale vonaju sqvele.
Pojdem nato len co dojdem domov.
Inak vanilkovy struk sa mi maceruje skoro rok.. som nan zabudol.

Odesláno z mého K00R pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Kolomanko » Ned 02. Okt 2016 22:51:40

Ahojte,

trochu som sa odmlčal, ale sledujem to tu.

k téme:
ak chcete macerovať, treba len chuť a obetovať nejaký materiál

ja som maceroval Cohyby len tak v sáčku rozdrvené nerobil som z toho žiadnu vedu, ono to pustí v tom maceráte tú chuť, to sa nemusíte báť, mal som 0,5l 100% VG bez nikotínu z PG CHemu, maceroval som to cca 5 mesiacov a ešte teraz to dozrieva vo flaštičkách.

chuť je ako by som fajčil pravú cigaru, žiadne pachute už tam teraz nie sú, jediný problém bol ako to odfiltrovať, aby tam bolo čo najmenej z tých cigár, mám doma AEROPRES na kávu, tak som to do toho nalial a tlačil a tlačil až to všetko krásne prešlo jemným papierovým filtrom.

tak ako Merlin spomínal, doladiť sa to dá rôznymi príchuťami, alebo aj nechať tak a mať čistý tabak, ak chceš mať aj nikotín, tak asi by som kúpil normálnu bázu niekde na nete s nikotínom, asi aj PG, lebo to VG je dosť husté a ako som si všimol chceš mať 18mg nikotínu, tak asi to budeš mať na priamo do plúc, to ti neodporúčam, to sú iné šupy!!! alebo prípadne daj aj trochu demineralizovanej vody cca 1%.

Ak chceš tak sa môžee stretnúť a donesiem koštovky, čistý tabak a aj zmesky ...
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Welchi » Pon 03. Okt 2016 19:06:28

Ak to bolo premna.. Nicotin neriesim /zatial/
Macerovat hodlam v PG cku..
Daake plany mam do buducnosti a to pestovatelske. /nicotina tabacum/.

Edit:
Tak som trosku postudoval cez vikend net..
A dnes som laboroval..
1Cigaru rozdrvil na prasok v maziari dal do flase /Sklenenej/+ cca 2Dcl PG
Zatvorenu flasu som ponoril do hrnca s vodou tak aby boli hladiny dnu a von flase rovnake.. supol teplomer a zohrial na cca 80°C
Vydrz cca 120min.
Obcas vytiahol a jemne pretrepal /Uz po cca hodine sa obsah pekne odsadi a PG ma hnedy nadych.
Takto zohriate som to zabalil a supol do kotolne do teplucka.
Uvidim ci takato maceracia nebude mat daky negat vysledok..ide mi hlavne o cas.. cakat 5 mesiacov sa mi nechce :shock:

Na nete som cital,ze suche tabakove listy takymto sposobom/bezpristupu vzduchu fermentuju v nadobe akurat su vlhcene resp naparene a vlacne.
takze 80°C by kvalitu menit nemalo.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Igi BB » Pon 03. Okt 2016 19:43:39

Som zvedavy na vysledok. Mam vela kvalitnych cigar, co som rokmi podostaval ako darceky. Hecujem sa na to uz dlhsiu dobu.
Collector
Igi BB
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Pon 03. Okt 2016 22:22:36

No na to tepelne luhovanie si treba davat pozor.
Ide o to, ze relativne studenou maceraciou, do cca 40°C sa z tabaku neuvolnuju cukry a tie najtazsie silice, zivice, kreosoty a pod.
Teda nie ze by mi nechutili, ale potom tie maceraty, aj hodne zridene strasne napekaju. Ale strasne, je slabe slovo.
Pomalou postupnou maceraciou, sa prekopiruje ta chut toho tabaku, resp. kvalitnych cigar a sice aj nejake "bahno" ale nieje ho tolko.
Ja som stym experimentoval dost a vysoka teplota tomu veru neprospela.

Existuje jednoducha finta, ale to je pre niekoho, kto robi vo fachu, kde ma pristup ku excentrovej miesacke.
Napriklad aj na farby. Nemusi to byt laboratorna kvalita.
Alebo ku velkej ultrazvukovej vani.
Macerat, alebo skratka zmes PG, alebo VG, , alebo PG plus VG bez nikotinu, sa pomiesa z jemne namrvenym tabakom, alebo kto si trufa, tak z hrubsim laboratornym sterilnym kremicitym pieskom a vlozi sa to do sklenenej zavaracej nadoby, zo sroubovacim vieckom.
To cele sa vypcha, presnejsie natlcie novinami pomocou dreveneho kolika do plechovky na farbu,/ nie od farby!/ a zavieckuje.
Dolezite je, nechat tam v tej sklenenej flaske, trocha miesta vzduchu, aby sa to mohlo miesat.
Strci sa to excentrovej miesacky a necha sa to aspon 2min. mixovat. Potom sa to odlozi aspon na jeden dva dni a opakuje sa to znova.
Ako som uz pisal, nemalo by sa to prehriat na viac, ako 40°C, inak to bude fakt zapekat, ako vlhke drevo komin v kachliach.
Tym zrychlenym miesanim, resp mixovanim a ohrevom mechanickym, sa to da ozaj urychlit.
Pridanim hrubsieho kremiciteho piesku sterilneho, sa to dokonale rozomele na uplnu kasu, az je problem sedimentovat ten macerat.
Ale neprekopiruje sa ta chut tak intenzivne a verne, ako ked sa to necha len stat a obcas sa to premiesa.
V ultrazvukovej vani sa to da robit tiez, ale treba sledovat, ci sa to neprehrieva.
Nakoniec sa to sfiltruje, to je niekedy o nervy, lebo ked sa ide cez husty filter, tak to trva velmi dlho a ak ten tabak sa zalepi po vrstvach vo filtracnom lieviku, tak aj silna vyveva, sa nejaky cas trapi.
Cim jemnejsi tabakovy prach, sa pouzije na maceraciu, tym vatsi je vytazok toho maceratu.
Pre velmi kvalitne tabaky, je dobre po filtracii, este raz vlozit ten sediment do baze a premiesat to znova a nasledne zas sfiltrovat.

Najjednoduchsi postup je, to nechat odlezat a po neurcitom case, par mesiacov sfiltrovat. Ja nemam rad urychlene veci.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia