Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Poslaťod Merlin » Pon 03. Okt 2016 22:22:36

No na to tepelne luhovanie si treba davat pozor.
Ide o to, ze relativne studenou maceraciou, do cca 40°C sa z tabaku neuvolnuju cukry a tie najtazsie silice, zivice, kreosoty a pod.
Teda nie ze by mi nechutili, ale potom tie maceraty, aj hodne zridene strasne napekaju. Ale strasne, je slabe slovo.
Pomalou postupnou maceraciou, sa prekopiruje ta chut toho tabaku, resp. kvalitnych cigar a sice aj nejake "bahno" ale nieje ho tolko.
Ja som stym experimentoval dost a vysoka teplota tomu veru neprospela.

Existuje jednoducha finta, ale to je pre niekoho, kto robi vo fachu, kde ma pristup ku excentrovej miesacke.
Napriklad aj na farby. Nemusi to byt laboratorna kvalita.
Alebo ku velkej ultrazvukovej vani.
Macerat, alebo skratka zmes PG, alebo VG, , alebo PG plus VG bez nikotinu, sa pomiesa z jemne namrvenym tabakom, alebo kto si trufa, tak z hrubsim laboratornym sterilnym kremicitym pieskom a vlozi sa to do sklenenej zavaracej nadoby, zo sroubovacim vieckom.
To cele sa vypcha, presnejsie natlcie novinami pomocou dreveneho kolika do plechovky na farbu,/ nie od farby!/ a zavieckuje.
Dolezite je, nechat tam v tej sklenenej flaske, trocha miesta vzduchu, aby sa to mohlo miesat.
Strci sa to excentrovej miesacky a necha sa to aspon 2min. mixovat. Potom sa to odlozi aspon na jeden dva dni a opakuje sa to znova.
Ako som uz pisal, nemalo by sa to prehriat na viac, ako 40°C, inak to bude fakt zapekat, ako vlhke drevo komin v kachliach.
Tym zrychlenym miesanim, resp mixovanim a ohrevom mechanickym, sa to da ozaj urychlit.
Pridanim hrubsieho kremiciteho piesku sterilneho, sa to dokonale rozomele na uplnu kasu, az je problem sedimentovat ten macerat.
Ale neprekopiruje sa ta chut tak intenzivne a verne, ako ked sa to necha len stat a obcas sa to premiesa.
V ultrazvukovej vani sa to da robit tiez, ale treba sledovat, ci sa to neprehrieva.
Nakoniec sa to sfiltruje, to je niekedy o nervy, lebo ked sa ide cez husty filter, tak to trva velmi dlho a ak ten tabak sa zalepi po vrstvach vo filtracnom lieviku, tak aj silna vyveva, sa nejaky cas trapi.
Cim jemnejsi tabakovy prach, sa pouzije na maceraciu, tym vatsi je vytazok toho maceratu.
Pre velmi kvalitne tabaky, je dobre po filtracii, este raz vlozit ten sediment do baze a premiesat to znova a nasledne zas sfiltrovat.

Najjednoduchsi postup je, to nechat odlezat a po neurcitom case, par mesiacov sfiltrovat. Ja nemam rad urychlene veci.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Partner

www.cigareta-shop.sk

Poslaťod Welchi » Uto 04. Okt 2016 16:43:20

No jo.. uz je to tam..
Aale stale mam dva ks. cigar.. betiem to ako
pokus- omyl..
Zajtra spravim 2hu flasku studenou maceraciou a uvidim-e.
Jo a prcol som tam kusok struku vanilky..

EDIT:
Ocuj Merlin.. tak si ma vcera vystrasil troska.. tak som to dneska precedil cez MESH filter+vata
Dostal som hnedu kapalinu ..kostol.. a ked to porovnam s Mircovou cohibou je to omalinko vyraznejsie tabakove..
kks DOBREE .. odvapoval som to v mesh driperi od Bergera .. dokonca aj ta vanilka je citit..
Donesem na stretko znalcom kostnut.
Inak ten zvysok po tepelnej maceracii zbaveny tych qvazi napekanin som zalial opat 1,5Dcl PG.. a uvidime co s toho bude za pol roka..
No a dalsi cigara sa uz maceruje nastudeno vo VG.. jedine co ma irituje,ze to plava furt na hladine /v mikro bublinkach po tom
prasku/ mal som to prv rozotret s VG na kasicku a potom to dat do flasky a doliat VG..
Teraz to kazdu chvilku roztacam aby sa uvolnili tie buble.. :shock:

Obrázok
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod pe.stefpo » Uto 04. Okt 2016 21:30:12

kks chlopy :)
tak držím palce, budem rád ked sa toto téma uchová a rozvinie...
ku tomuto sa budem vracať až na jar/leto keď dôjde tabačik z ďalekých krajín vo forme listou :) pekne zabalených v listoch pripravených na odbalenie a "spracovanie"

Merlin, mal by sa ku mne dostať priamo z kuby par tých dáždnikových listou a nejaké tie čierne plachty a aj nejaké tie žltkasto hnedé. Dúfam teda :) :)
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Kolomanko » Str 05. Okt 2016 19:44:07

Ináč, ja som to mal na radiátore celu zimu, občas som to otočil, zatrepal
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Absorb » Uto 25. Okt 2016 17:50:32

CC tak trochu odbočím, ale stále sa to týka témy nebudem teda zakladať novú.
Jedná sa o extrakciu teda tvorby extraktu pozeral som že extrahovaním byliny alebo hoc čoho okrem "papieru" (joke) vo VGečku alebo aj PGčku môžme získať extrakt/arómu do vapostroja alebo aj do pečenia alebo do hoc čoho ako ochucovadlo. Teda príklad mám 10g mäty a dám ich do 50ml VGečka na par dní a mal by z toho dozrieť nejaký ten extrakt ktorý potom môžem riediť pri miešaní z holou bázou ktorú si tým pádom ochucujem. Je to tak zhruba možné? dik za info.
VapEquip:
AtyS: Fumytech WindForce, IJOY Limitless Plus, Taifun GT III, 528 Custom Vapes Goon Rda
ModS: Encom New Beast, Hcigar VT75 nano

peacetime & feel vape
Obrázok užívateľa
Absorb
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Welchi » Uto 25. Okt 2016 18:05:14

Je to mozne aale.. bylinky obsahuju aj latky ktore v macerate pre nas ucel nechceme.
Npr. ta mata mentol pusti ale aj horciny a tie tu chut zabiju. skusal som a nieje to dobre.
Aale laborovanim pokus/ omyl nanieco prijdes

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Absorb » Uto 25. Okt 2016 18:24:10

Našiel som niečo takéto možno to tu už kdesi leží.. ale ako sa vraví opakovanie je matka múdrosti

Extrakty: Jedná sa o koncentrované výťažky rastlín získané extrakciou drog rôznymi rozpúšťadlami (voda, lieh, glycerol ad.). Extrakty môžu byť tekuté až suché (získané úplným odparením rozpúšťadla).
Maceráty: Droga sa preleje studenou alebo vlažnou vodou a nechá sa lúhovať po dobu 1/2-12 hodín (väčšinou 6-8 hodín). Potom sa výluh scedí. Ide o spôsob prípravy používaný najmä u slizových drog.
Nálevy (zápary): Droga sa zaleje vriacou vodou, za občasného premiešania sa nechá 5-15 minút lúhovať a potom sa výluh scedí. Využíva sa spravidla u kvetov, listov a vňatí.
Odvary: Droga sa 10 až 15 minút varí vo vode, potom sa nechá 15 minút a následne sa scedí. Užíva sa najmä u koreňov, plodov a kôr drog, ktorých obsahové látky sa teplom nemenia.
Sirupy: Sirupy v pôvodnom poňatí sú koncentrované cukrové roztoky obsahujúce rastlinné šťavy alebo výťažky z drog. Cukor v týchto prípravkoch má najmä význam konzervačný a chuťový.
Tinktúry: Pripravujú sa najčastejšie maceráciou drogy liehom. U bežných drog sa používa na jeden váhový diel drogy päť váhových dielov liehu. Jemne rezaná alebo mletá droga sa nasype do nádoby, zaleje sa liehom a následne sa pretrepáva. Po jedno až dvojtýždňovej macerácii sa výluh scedí a nechá sa 24 hodín v chlade vyčíriť. Číry roztok sa zleje, zvyšok sa prefiltruje, obaja výluhy sa zmiešajú a doplní liehom na pôvodné množstvo. Výhodou tinktúr je ich stálosť a vyšší obsah účinných látok.

Ten extrakt teda skúsim v tom VGečku čo tá dá ako si povedal pokus/omyl. Len musím nájsť podrobnejší návod ako spraviť extrakt z niečoho vo VGečku a hor sa do toho.
VapEquip:
AtyS: Fumytech WindForce, IJOY Limitless Plus, Taifun GT III, 528 Custom Vapes Goon Rda

peacetime & feel vape
Obrázok užívateľa
Absorb
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Str 26. Okt 2016 0:10:51

V podstate sa jedna po spravnosti, alebo etymologickeho pravidla, pri vyrobe liqidu z tabaku o tinkturu.
Lebo VG je vlastne alkohol, presnejsie trojsytny alkohol.
Ale zauzivalo sa nejak z dovodu studeneho procesu a dlheho lezania, ze ide o maceraciu.
Teda vymacanie tabakoveho listovia v studenej baze.
Jedna sa o ludovu etymologiu, vzniknutu v praxi.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Etymol%C3%B3gia
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Absorb » Str 26. Okt 2016 7:51:06

Takže postup môžem zvoliť tým pádom, že nejaký počet gramov byliny na nejaký počet mililitrov VG a už len nechať odležať pár dní a každý deň to pretrepať? a dať to aj do chladničky?
VapEquip:

peacetime & feel vape
Obrázok užívateľa
Absorb
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Str 26. Okt 2016 9:00:10

Neviem ake bylinky chces spracovavat, problem je aj v tom, ze VG je velmi husty, teda jeho schopnosti vytiahnut a naviazat na seba nejake latky z bylin, su velmi pomaly proces. Napriklad niektore latky, ako THC, na seba nenaviaze vobec, lebo toto sa rozpusta v tukoch, alebo jednoduchsich alkoholoch. Za to napriklad chlorofyl a ine, sa rozpustaju ochotne. Dalsi problem je, ze ak ten proces nedostane cas a priestor, tak to ani neprebehne. Tabak trva niekolko tyzdnov pri izbovej teplote, aby prekopiroval aspon cast svojej chuti.
Ine bylinky som nejako moc netestoval, snad len vanilkove struky, alebo skoricu, ale to je len aromaticka prisada. Vaping takeho vyluhu cinamaldedydu, je pre velmi otrle povahy..
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 0 hostia