Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Poslaťod michal83 » Str 08. Apr 2015 14:34:09

Zdravim vsetkych,
Zauimalo by ma ako vyrobit vlastny liquid z tabakových listov. Aby mal obsah nikotinu 18mg/ml. Mam ciste VG z pgchemu a tabak virginsky.
Potrebujem navod ako to urobit.
michal83
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

Vaping Portál

Re: Ako urobit vlastny macerat z tabaku - na liquid

Poslaťod mitter100 » Str 08. Apr 2015 16:15:21

Obráť sa s dôverou na uja Merlina

:rehot:
Obrázok
[b]KBOX MINI,TARGET MINI,eVic VTwo Mini
inawera-miešam MAXX,VIRGINIA ART,REVOLUTION
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod budka » Str 08. Apr 2015 17:06:08

Neviem ako chceš odmerať koľko mg nikotínu má tvoj macerát?
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod allartvideo » Str 08. Apr 2015 17:44:56

... a za druhé, skúšal si už ako to bude na teba pôsobiť, či nebudú tie isté problémy ako s VG akéhokoľvek obsahu NIC.? Moja žena má tie isté problémy s PG /VG (aj 0 NIC)
síce bez diagnózy a preto pokračuje s pyro a pritom by rada prešla na vap.
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Welchi » Str 08. Apr 2015 17:48:26

Vopred vravim,ze to nejde..
Macerat sa da pouzit ako aroma/ochucovadlo/
Ma to obsah nic po odlezani.. ale nehoraznu silnu chut..
a cim krastsie macerujes tym ide nic dole a aj chut..
Mam od merlina latakiu macerat a to uz riedeny..
a stale to ma silu ajked som kvapol 2 kv/30ml..
Chlapci na stretku kostovali..vedia o com..

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Merlin » Štv 09. Apr 2015 10:01:14

Uz som pisal SS, ale dam to aj sem do vlakna.

Musis citat SS, inak vlakno tu uz asi je, alebo neviem.
Je to jednoduche.
Ale nieje to mozne spravit z hociakeho tabaku a uz vobec nie zo surovych nefermentovanych tabakovych listov.*
Najlepsie na maceraciu, sa daju pouzit velmi dlho vyzrete stare cigary, nevadi ani ak su vysusene a popraskane.
Menej vhodny je fajkovy tabak a najmenej vhodna je Latakia.
Ako velmi polemicke a dost nevhodne su jemne rezane cigaretove a tabaky priamo z cigariet.

Pomocky:
Injekcne striekacky, aspon 2ks velke, 20, alebo 50 ml.
Flasticky z hnedeho skla z hrubym hrdlom (celaskon, alebo podobne) 50, alebo neskor 100ml.
Triestivy mlyncek, alebo trecia miska keramicka.
Biovata, alebo Biovatove tampony, nearomatizovane, surove.
Baza na liqidy, podla chuti a sily, pre mna zamna aj nulkova, nejake % nikotinu sa z tabaku objavi, podla typu tabaku, to moze byt asi 6mg/ml pri velmi silnych tabakoch.

Postup:
Tabak, ktory je urceny na maceraciu (musi dobre chutit v slukovke, alebo herbomizeri) sa necha preschnut, alebo sa vymrazi, podla nalady, nasledne suchy sa rozdrti na jemny prach.
Vsype sa do flasky z hrubym hrdlom z hnedeho skla, do 100ml flasky asi tak 5g, moze byt viac, alebo menej, zasa treba vyzkusat, podla chuti, zriedit sa neskor da vzdy, ale maceracia trva prilis dlho.

Na tabakovy prach, nalejes bazu, asi cca do 3/4 flasky, spajlou, alebo sklenenou tycinkou rozmiesas obsah na kasu a nechas odstat, cca 2-3 mesiace, no moze byt aj rok.
Aby sa urychlila maceracia a spomalil proces rozkladu nikotinu, je dobre pomocou vyvevy, alebo vakuovacej pumpy na vino, spravit podtlak a nechat macerovat bez vzduchu.
Nieje to nutne, ale zrychluje to proces luhovania.

Cas od casu, ( netrpezlivy aj kazdy den, alebo tyzden) je mozne kontrolovat macerat odobratim kvapky striekackou, alebo pipetou do dripatty.

Ak uz je uznane, ze je to dobre a mnamka, tak sa nasledne sa musi previest filtracia.
Filtracia sa prevedie nasledovne.
Do injekcnej striekacky z vatsim objemom, aspon 20-100ml sa nalisuje aspon 1cm, bazou navlhcena biovata, alebo kolieska filtracneho papiera, alebo Fluval.
Na takto nalisovany filter sa vyleje a vyklepe cely obsah maceratu aj kasa.
Na striekacku sa nasadi piest, pomocou paragumy, alebo skrtidla, sa zafixuje do nejakeho vhodneho stojanu a necha sa pomaly pod tlakom prefiltrovat (prekvapkat).
Ak je k dispozicii buchnerov lievik, je mozne pouzit tento.

Dalej podla hustoty a sily vyluhu sa to bud pouzije ako je, alebo ako husta aroma a dorieduje sa to cistou bazou.

* surove tabaky, nefermentovane...
Su problematicke, koli moznemu vysokemu obsahu chlorofylu, nasledne stoho vypadne strasne "zeleninova" alebo senovo-slamova chut.
Su tabaky, ktore tymto moc netrpia, ale jedna sa o tabaky, ktore vyjdu ako fajcitelne autofermentaciou, alebo susene na slnku, pripadne udene, ale to su skor burley a perique, pripadne niektore kentucky.
U nas sa daju problematicky pestovat, ale prakticky sa nedaju spracovat. Podobne aj kubanske tabaky, je mozne dopestovat, ale koli klime, dozretie musi prebehnut inak. Nezijeme totiz v tropoch a to sa podpise na vyslednej chuti, nie surovinou, ale sposobom dalsej manipulacie a spracovania.

Probematika tabakov, ktore nepresli fermentaciou, alebo su malo frementovane, je ta, ze su extremne zivicovo olejovite.
To je pre niekoho velka mnamka, pre niekoho tazke fuj.
Dalsia vec, ktora moze, no nemusi odradit experimentatorov je, ze taketo domace zazraky sa silno napekaju v atomizeroch a pre komercne hlavy, to znamena velmi rychlu smrt. Idealne su setupy Mesh na ostro, alebo mesh + oplet, ktore sa daju velakrat po sebe vypalit alebo rychlo vymenit.

Na tento fenomen ma doviedli liqidy od HoL, ktore su vyrabane vo velkom, sposobom vyssie uvedenym, ale suroviny a objem su spracovavane vo velkych mnozstvach, taktiez tabaky ako zaklad maceracie su kvalitny odpad z kvalitnych, az snad luxusnych znaciek tabaku a cigar. Navyse to cpu do vyradenych (odmacanych) sudov na kvalitny alkohol.

Zohnat kvalitny cigarovy tabak na vyrobu v Slovakistane, je podobne, ako na Kube zohnat zincicu. Je mozne sa o to pokusit, ale je skor pravdepodobne, ze to nepojde.

Dalsia moznost upravy tabakovych liqidov, je pouzit esterifikacnu parnu pracku na aromy.
Je to uz ale na home made pokusy celkom zlozite, nie nemozne, ale vysledok moze byt vseliaky, postup zlozity, treba si pozriet ako sa vyrabaju aromaticke oleje do parfemov.. Nakoniec to moze skoncit posadnutostou, ako vo filme parfem.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kolomanko » Uto 05. Jan 2016 12:04:35

dnes som kontroloval ten tabak od teba, vonia luxusne, ešte ho nechám pár dní a budem "stáčať" :)

našiel som pár starších cigár v krabičke, tak ti ich najbližšie prinesiem ...
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Uto 05. Jan 2016 12:49:52

Ale ved si ich kludne vymaceruj sam.
Ja mam co robit z tym co mam.
Ale kolacik od teba slape kolegovi na 100%.
Ja z toho tucniem, pretoze mam stale chut na sladke..
Kolega by mal zaujem o dalsi.
Zvysok SS.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kolomanko » Uto 05. Jan 2016 13:59:51

Jasné, prinesiem, len sa musím vyliečiť, lebo som už týždeň bez poriadneho šluku na antibiotikách ...

ten titan už namotal? ako mu to šlape?

myslím, že toto množstvo ako príchuť vydrží dosť dlho, má to krásnu silnú tabakovú vôňu a pojde to len do Nextgenu, na tom meshi je ten tabak fakt príjemný ...
Obrázok

Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Kolomanko » Štv 07. Jan 2016 23:13:00

Dnes som stáčal tabak od Merlina:

Nakoľko mám doma Aeropress na kávu, tak som si povedal, že to skúsim, najprv čisté VG, chvíľu malo odpor, ale potom to povolilo a krásne vytieklo, tak som to tak spravil aj s tým tabakom, mal som prázdnu 100 lm fľašku, tak som to do nej prelial, bolo toho cca 50 ml, doplnil 10% demineralizovanú vodu a 10% PG, dolial VG a tu je výsledok:

Obrázok

ešte to nechám trochu uležať a potom dám koštovku ...

PS: Merlin, donesiem aj vám

Toto som našiel v šuplíku, tú veľkú asi šupnem do 0,5l VG, nech to do leta pekne dozreje...

Obrázok
Obrázok

Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia