Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Poslaťod Merlin » Sob 02. Máj 2015 11:00:11

a vždy som musel zavaliť ešte rýchlo cigaretu na "zlepšenie chuti"

To si mal z toho Kmeto, ze si nefajcil naozajstne cigary... :D
Ked som vytriasol mrkvicky a hrasok z nosa, po pokuse vypraskat celu tlstu kubansku robustu, asi ako 10 rocny, som veru po cigaretach netuzil.
Neskor som ligerosy miloval, lebo z prvej rannej som hodil bobek, poobede druha ma vratila do hry a vecer dve, len tak.. ma uviedli zas do hybernacie.
Neskor som obluboval gauloisky bezfiltrove a aj gitanesky, to bol pravy cierny a silny tabak.
Marlboriek, cameliek, aj v dobe "silnych" 3mg nic/ cigaretu, som mohol sprasit dennne aj dve krabky a okrem zltohnedeho soplika a chrchlania, mi veru radost neprinasali ziadnu velku.
Na rozdiel od toho, dobre napchata penovka, zazltnuta, ako hrniec od spikoveho vyvaru, alebo dobre zapeceny cibuk, som mohol slukovat, nie bafkat, cely den.
Ziadne uhlikove filtre, alebo chladice ma nezaujimali, aj na petersonke, som zaletoval prisavanie vzduchu cerstveho.
Po zacati pestovania tabaku vlastneho, som veru uz musel tabak aj macat a luhovat vo vode, fermentovat a znizovat obsah nikotinu, lebo nie ze by som to neudychal, ale po takej hodinke prvej fajky, som uz zacinal mat studeny pot a triasku..
Chut praveho tabaku, doma vypestovaneho, je uplne ina, ako kupenskeho. Taky burley, alebo periqe, pripadne zlata virginia, to su chute, ktore su jedinecne a navykove, potom uz ziadna chemia z cigariet, ktore doslova navonavkovane, ako kadidlo, ma nedokazu presvedcit, ze cigarety su dobre.

Vaping je uzasny v tom, ze chute sa daju miesat a predsa len toho dehtu a kreosotov, no aj inych hnojov z horenia, nepohlcem tolko, ani z maceratov, ako z tabaku.
A je to neporovnatelne technicky zaujimavejsie, kreativnejsie aj zabavnejsie, ako udit seba a okolie, horiacim zapachom.
I ked, minule som si nalial macerat z mojej oblubenej udenej latakie a v byte este tyzden bolo, ako by som zapalil koberec...
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Partner

www.smoki.sk
Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia