Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Poslaťod Mego » Uto 21. Apr 2015 19:20:23

Denne som kuril od tých 20-35 cig (podľa stupňa hnevu a nervozity), teraz som prešiel na elektronickú cigaretu s liquidom a ešte je tomu len 19 hodín, už sa dostavujú absťáky. Nechápem prečo, veď mám najsilnejší liquid, čo sa nikotínu týka.

Často sa mi chce spať, mám nižší krvný tlak a vyššiu teplotu (37), krúti sa v hlave, som extrémne smädný, niekedy sa cítim akoby som prišiel z inej dimenzie (proste taký vyhúlenecký stav). Zažíva tu niekto niečo podobné? Ja viem, že nikotín je jedna vec, avšak niečo mi proste aj tak chýba. Vie dať niekto nejakú radu, ako tieto príznaky zmierniť?
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Partner

www.smoki.sk

Re: Prechod z original tabáku na E-cigaretku

Poslaťod allartvideo » Uto 21. Apr 2015 19:25:01

... pri vapingu treba veľa piť, vysušuje
Genesis by ivant, Kraken, Pulse G, Steamboy, Origen V2 Mk II,Subtank,EK, Kayfun Lite+3.1,Lemo Drop,
Vamo V6, Dos Equis, Tree Of Life, Nemesis, Mimoň by ivant, Smok X Pro, Koopor mini, Cuboid 150W.
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod endy500 » Uto 21. Apr 2015 20:11:06

Podla mna si zacal od zleho konca. Hentu srandu co si kupil nechcem povedat zahod do kosa ale ak chces skusit e cigu tak zacat by si mal s niecim inym.
Ak mas silny liquid nemal by si mat abstaky. Podla mna ta sranda nefunguje spravne. Este si tu dostal radu o potahu. To mi tiez na zaciatku robilo problem. Treba sa naucit to tahat jemne a dlhsie ako vodnu fajku.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod budka » Uto 21. Apr 2015 20:24:52

Mego píše:...ešte je tomu len 19 hodín, už sa dostavujú absťáky. Nechápem prečo, veď mám najsilnejší liquid, čo sa nikotínu týka.
Často sa mi chce spať, mám nižší krvný tlak a vyššiu teplotu (37), krúti sa v hlave, som extrémne smädný, niekedy sa cítim akoby som prišiel z inej dimenzie (proste taký vyhúlenecký stav)...

Koľko mg nikotínu má ten liquid čo si kúpil? Tvoje príznaky vypadajú skôr že si prehulený nikotínom akoby si mal mať nikotínový absťák. Prvé 2-3 týždne pri prechode na ecigu musíš omnoho viac piť kým si sliznica zvykne na prechod z dymu na paru. Viac sa totiž vysušuje ale to prejde a po čase budeš fungovať ako keby si bol na cige. Stačí keď vždy po vapovaní dáš pár dúškou čistej vody (nemusíš vždy vypiť 3 deci). To že si si aj trochu chlipol liquidu keďže ti to preteká do náustka tomu pri vysokonikotínovom liquide tiež nepomohlo. Základ je spoľahlivá eciga, naučiť sa techniku poťahu a zo začiatku piť viac než si zvyknutý. Nie je to žiadna veda a ani trápenie. Keď sa to vlastným skúšaním naučíš takto pôjde samo a prvotné problémy zmiznú. Držím ti palce a prajem trpezlivosť. Keď sa prehryzieš cez začiatky a zachutí ti to tak sa k cigarete vrátiť chcieť nebudeš.
Obrázok
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod mitter100 » Uto 21. Apr 2015 21:29:44

Mego, kua začal si s vapingom v dnešnej dobe, divím sa že si v takom stave akom si.
Já som začínal pred 3-rokmi na ego-t bateria 650mA náplň 1,2ml kapsula po 5 naplnení
to tieklo na baterku, baterka stále na nabíjačke. A cena 250€.Dneska ked investuješ 100€ tak si za vodou, ale musíš chcieť.
Treba si uvedomiť jednu vec pri pyro máš 3000 toxických látok, najhorší je decht, pri 20-35 pyro denne,
a zrazu telo nedostane to čo dostávalo ale dostane len nicotín. To telo musí reagovať na nedostatok,
u niekoho je to v pohode u niekoho telo protestuje, ale nemôže to byť zvýšenim telesnej teploty.
Ty si prvý z vaperou čo to spomenul.
Jednoznačne je potreba viac piť, já ked som začínal pivo bolo bohovské :D
Pokial vydržíš, všetko sa upravý, telo sa vysporiada len mu musíš dať čas a prekonať nástrahy vapingu.
K tomu Ti držím všetky palce, a nech ťa para sprevádza

:vaping: :vap_cig: :vap_cig:
Obrázok
[b]KBOX MINI,TARGET MINI,eVic VTwo Mini
inawera-miešam MAXX,VIRGINIA ART,REVOLUTION
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Mego » Uto 21. Apr 2015 21:58:20

Ďakujem... no teraz napr. je 21:57, čas vhodný na spánok kojencov, a ja som taký unavený, že zaspím posediačky... Čo sa týka vody, či som kuril, alebo nekuril, vždy vypijem minimálne 4 litre vody denne. Naozaj, nepreháňam, takže toho sa nebojim.

Pachuť v hube mám neskutočnú, až také niečo jak kovová chuť (akoby som olizoval olovo).
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod mitter100 » Str 22. Apr 2015 0:51:08

Mego neviem čo máš za náradie, aky atík a baterku, tá kovová chuť je špatný materiál, daj na
čom vapuješ HW, SW....
Obrázok
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Mego » Str 22. Apr 2015 7:35:55

LIQUA Q cigareta http://www.vasecigareta.cz/obrazky/prod ... h_1842.jpg
a náplň liqua American Blend 18mg 10ml
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod mitter100 » Str 22. Apr 2015 10:45:06

Skús vymeniť atomizér, alebo na sucho vypáliť či potom nezmizne tá pachuť, občas to pomôže
Obrázok
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Str 22. Apr 2015 13:00:40

Drobna poznamka.
Je to nespravny napis, pretoze cigarety a mnohe tabakove vyrobky sa od tabaku originalneho dost odlisuju.
Cigarety, najma tie, ktore kupime na stanku v Slovakistane, su len bohapusta preprata chemicka substancia, ktorej nosna cast, ktora ani nehori, je celuloza, pochadzajuca pravdepodobne z tabakoveho listu, ale nemusi to byt ani pravidlo.
Aj sebesilnejsi fajciar, by 35 cigariet z tabaku praveho, virginie, alebo co ja viem, akej zmesi, proste za den nedal.
Ani tabaky cigaretove, sa uz nepredavaju v plnej sile, su preprate a redukovane na obsah nikotinu.
Dokonca aj fajkove tabaky, okrem specialnych znaciek, maju redukovany obsah nikotinu.
Kupit cigarety z plnotucnym tabakom, nieje mozne, aspon ve europe asi oficialne urcite nie.
Je mozne, ze niekto kupi napriklad klasicke ligerosy, alebo z turecka, prip. z libye a pod. doveze naozajstne "neredukovane" fajcivo.
Rucim za to, ze cigarety z praveho tabaku, obsahuju viac ako 4mg nikotinu a aj skuseny silny fajciar, po jednej cigarete ide do vyvrtky.
Prechod z chemicky ochutenej celulozy, nazvanej cigaretami, na elektronicku, je problem, pretoze telo ani nie tak nikotin, ale ine latky si ziada, nebudem rozpisovat ktore su to, sam to skor tusim, ako viem z istotou.
Problem crchlania a sucheho krku, dreveneho jazyka, opuchnutych pier, zapchateho nosa, vsetko suvisi z chemickymi latkami v cigaretach, malokedy z vapingom.

Jednoducha skuska spravnosti. Namiesto cigariet, nech fajciar pred prechodom na elektronicku cigu, skusi najprv zmenu na uplne iny tabak, napriklad virzinka Viliger, curly, alebo culebrass, to je cisty virzinsky tabak, rucne spracovany.
Vsetky hore popisane stavy budu pri prechode z cigariet na virzinka sprevadzat aj tuheho fajciara.
Po "ozdravnej kure" virzinkami, uz prechod na e- cigu, je nie bezproblemovy, ale rozhodne prijemnejsi.
A myslim to vazne, aj ked som z vtipnou kasou krmeny, toto myslim smrtelne vazne.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia