Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Článok 18650 - čo to je a kde to zohnať?

Článok 18650 - čo to je a kde to zohnať?

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Článok 18650 - čo to je a kde to zohnať?

Poslaťod maio » Sob 04. Júl 2015 23:56:54

Čaute,
doteraz som mal EgoT a chcem skúsiť niečo nové.
Ľúbi sa mi tento model:
http://www.ego-cigarety.sk/index.php?ma ... ts_id=1989
A ako mi kolegovia poradili, je dobré k tomu dokúpiť toto: (malo by to byť kompatibilné):
http://www.ego-cigarety.sk/index.php?ma ... ts_id=1948
L E N Ž E:
"POZNÁMKA: Článok nie je súčasťou balenia ! Užívatelia musia pre použitie v Kangertech KBOX kúpiť vhodný 18650 článok, ktorý bude mať výkon 20A alebo vyšší. " To je uvedené na prvom linku.
A tak sa pýtam - ako ten článok zohnať a aplikovať to tam?
Celé je to dosť komplikované..
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Článok 18650 - čo to je a kde to zohnať?

Poslaťod Franco » Ned 05. Júl 2015 2:02:49

Fuha,vysoko si zaťal...:) Inak výber dobrý :OK Bateria 18650 je typ článku,ktorý potrebuješ do daného box modu.Je to velkosť a typ baterie.Su rôzne velkosti a ohladom týchto baterii je tu na fore niekolko člankov,ktoré sa zaoberajú práve týmto typom baterii. Napr. topic480.html
Obrázok
Franco
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod yakino » Ned 05. Júl 2015 9:12:08

dobrý výber, akurát ten clearomizer zober väčší tá základňa gripu je robená na subtank 25mm je to síce trochu drahšie ale máš tam možnosť používať RBA hlavu a netreba tak často tankovať štavu, čo sa týka estetiky ten Nano na tom boxe nebude vyzerať dobre
7ml
http://www.ego-cigarety.sk/index.php?ma ... ts_id=2011
Obrázok
yakino
e-znalec
e-znalec

Poslaťod _darebak_ » Ned 05. Júl 2015 9:36:35

Ten box mod ti ako zaciatocnikovi neodporucam, koli tomu ze su tam prednastavene hodnoty:
7 nastavení: 8W, 13W, 20W, 25W, 30W, 35W a 40 W)
A je to skor na extrem vaping ako na bezne pouzitie... moj nazor
A ani ten atik ti nemusi sadnut.. sice je momentalne kangeromania, ale nie kazdemu to sadne.
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Merlin » Ned 05. Júl 2015 10:30:13

Nahodou, dobry vyber.
K box je jednoduche nadcasove riesenie, ktore nemoze sklamat.
Nastavenia su akorat, aj tak po case, tam bude nastavene 20W.
Ak uz subtank, tak neviem, lebo mne sa zas zdalo, ze tie na velky objem liqidu, pri prechode z chladu do tepla a pod. maju tendenciu pretekat.
Ale zasa esteticky ten vatsi atomizer bude vyzerat krajsie.
Koniec koncov tak ako to ma vybrate, je to takmer idealne. Vsetko sa da zamienat, obmienat a variacne menit za dalsie ine systemy.

Otazka vo vlakne ale bola ohladom clanku 18650.
Napisem len strucne, ze je to kedysi najrozsirenejsi clanok v notebookoch. Dnes sa presunul vdaka svojim rozmerom skor do specialnej elektroniky, ako su elektromobily, rucne naradie a pripadne svietenie.

Vzhladom na fakt, ze nieje clanok, ako clanok, treba rozumne vyberat, pretoze nie vsetky su vhodne do vapovacej aplikacie.
Priamo na tej stranke, kde mas ten K-box, by som si vybral clanok tento..
http://www.ego-cigarety.sk/index.php?ma ... ts_id=1584
Clanok znesie zataz v pohode, je to dolezite, viac info, najdes vo vlakne priamo tu na fore o zatazovych testoch akumulatorov, alebo priamo vlakno 18650.

Ale v skratke ide o to, ze tie clanky po rokoch prechadzali urcitym vyvojom a ich vlastnosti sa postupne vylepsovali. Niektore clanky, ktore mali kedysi vysoku kapacitu, niesu vhodne dnes, do aplikacii e-hulenia, pretoze niesu schopne davat velky prud.
Material na samostudim problematiky clankov, alebo vobec problematiky, je dost nad ramec a vyzaduje, ak sa stym dakto chce zaoberat, "vecerne samostudium". Vela sa o problematike da dozvediet aj tu.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod maio » Ned 05. Júl 2015 12:40:01

fúha, na mna ako polročného fajčiara EgoT je to príliš vedecké a nerád by som nesprávnym výberom baterky dosral 80eurovu mechaniku.
príťažlivé je pre mňa napríklad toto: http://www.ego-cigarety.sk/index.php?ma ... ts_id=1931 ...
L E N Ž E - chcem baterku vyššiu ako 19OO mAh - viete niečo kvalitné poradiť? len zas nechcem aby baterka bola prehnane dlhá a vydržala aspoň týždeň v plnom nasadení
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod joey » Ned 05. Júl 2015 13:40:28

ked sa spytas toho konkretneho predajcu, rad ti poradi ktoru baterku do toho boxu kupit. Potom uz je to tak jednoduche ako davat baterku do nejakej hracky. No ale tyzdennu vydrz baterky, tak to by som chcel aj ja :D Zalezi kolko vyvapujes denne ml liquidu. Ale na jednu 18650 by si musel mat spotrebu do jedneho ml denne. Skor pol mililitra :)
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Merlin » Ned 05. Júl 2015 14:26:19

Hm, nooo.
Jeden clanok z vydrzou tyzden, to by bola parada.
Ja pouzivam sebevlastny, takzvany "Merlinov axiom" ze na 1ml liqidu, treba 1Ah (amperhodinu) kapacity, pri jednom beznom clanku LiIon (3,7V).
Aby to vapovanie, za nieco aj teda stalo, theoreticky sa da vapovat aj na mensom vykone, to by ti K-box umoznoval, ale nebude to moc dobre.
Nemusim mat pravdu, ale mne to tak prax ukazala.
Takze na jeden clanok 18650, ktory ma zhruba 2100-2800mAh ( 2.1-2,8Ah) sa da odparit, asi 3ml liqidu.
Mozno, ak prislusenstvo je dobre odladene, su vychytane mozne straty, tak 4ml.
Ale taketo pociny sa podobaju skor na sutaze, kto najdlhsie fajci jednu fajku tabaku, je to skor sportove odvetvie, rovnako, ako sutaze, kto vyfukne najvatsi oblak pary (cloud chasing)
:vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod yakino » Ned 05. Júl 2015 20:21:39

S tymi 4ml si dovolim nesuhlasiť :) na cloupor mini v kombinacii zo subtank mini dam v pohode 1 a 1/2 tanku co je cca 6,5ml, idem ale len na 17W a baterky maju len par mesiacov.
Na mechanike to suhlasi tam odparim nieco cez 3ml a treba menit.

Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok
yakino
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Igi BB » Uto 07. Júl 2015 12:38:32

maio píše:Čaute,
"POZNÁMKA: Článok nie je súčasťou balenia ! Užívatelia musia pre použitie v Kangertech KBOX kúpiť vhodný 18650 článok, ktorý bude mať výkon 20A alebo vyšší. " To je uvedené na prvom linku.
A tak sa pýtam - ako ten článok zohnať a aplikovať to tam?
Celé je to dosť komplikované..

Ja mám teraz aktuálne najnovšie fialové Efest 18650 IMR V1 Li-MN 2800mAh High Drain 35A/80A, so svetelnaposta.sk. Som s nimi maximálne spokojný :OK :OK :OK
Obrázok Obrázok
Collector
Igi BB
e-veterán
e-veterán

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia