Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - iSMOKA iGO 2500mAh Upgrade BCC Black

iSMOKA iGO 2500mAh Upgrade BCC Black

Debata a Vaše recenzie o konkrétnych modeloch e cigariet.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

iSMOKA iGO 2500mAh Upgrade BCC Black

Poslaťod maio » Ned 05. Júl 2015 13:02:22

Servuste,
čo hovoríte na toto? iSMOKA iGO 2500mAh Upgrade BCC Black
http://www.ego-cigarety.sk/gripy-s-elek ... ada-cierna
chcem si to kúpiť z tohto eshopu.. Odporúčate, alebo naopak?
Vaše skúsenosti?
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Partner

Vaping Portál

Re: iSMOKA iGO 2500mAh Upgrade BCC Black

Poslaťod vrana40 » Ned 05. Júl 2015 13:36:38

za mna určite ano, použival som ho dlho k spokojnosti,2500 clanok je na parádu,hlavne ak budeš použivat ten rezim 3,3v.Naj odbornik je kmeťo,ten igo nevymení ani za subtank a boxmod :rehot:
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod maio » Ned 05. Júl 2015 13:47:47

kde sa menia tie režimy? :D
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod vrana40 » Ned 05. Júl 2015 14:28:47

vypnes 5klikom, podržiš tušim 5sekund a znovu zapneš.aky maš režim zistiš podla podsvietenia tlačidla biela,alebo oranžová
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod maio » Ned 05. Júl 2015 21:06:09

Ako vplyvaju ohmy na dymovost?
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Ned 05. Júl 2015 23:19:48

Kedysi, ale to uz je asi davno, sa vyucoval na zakladnej skole, nejaky Ohmov zakon....
Ked nie na zakladke, aspon na strednej, alebo aj pre gymnazia byvala ucebnica fyziky.
Ale dnes mame internet, takze mame aj virtualny tabulkovy vypocet.
http://www.ohmslawcalculator.com/ohms-law-calculator
Pri vkladani hodnoty, pouzivaj pri desatinnom mieste bodku, nie ciarku.

Ako to vlastne zije, ukaze nakoniec dosiahnuty vykon.
Takze ak pocitas ze mas atomizer, ktory ma odpor zataze napr. 1ohm, clanok, ktory ma asi 3,8V, vyjde, ze prud obvodom tecie 3,8A a vykon bude 14,4W.
Pri odpore spiralky 0,5 ohmu, bude vysledok iny: Prud bude 7,6A a vykon bude 28,8W
A tak podobne.
To plati pri tzv. zakladnom obvode, kde nieje ziadna elektronika, teda len clanok, spinac a odpor v podobe atomizera.
Vykon bude ale kolisat, pretoze na zaciatku bude vyssi, koli vyssiemu napatiu clanku a postupne zo slabnucim clankom, bude klesat aj vykon.

U elektronickeho gripu, alebo povedzme hulikrabky, sa da nastavit bud napatie, alebo rovno vykon.
Vatsinou je uvedene, od akeho minimalneho, az po aky maximalny rozsah hodnoty, je schopnost pracovat z danym vykonom.
alebo budes klikat a zistis, ze vykon nejde nastavit vyssi, ako.. lebo odpor je prilis vysoky a elektronika a menic, nevie ist vyssie z napatim.
A naopak.. teda maximalny vykon, uz limituje elektronika.
Takze v principe je zakladom uspechu, vediet aky vykon poskytuje ten ktory system a nasledne potom pri akom vykone, dokaze pracovat nejaky system atomizera.
Pretoze kazdy system ma svoje limity, kedy prestava pri velkom vykone fungovat zasobovanie spiralky liqidom a system zacne pripalovat, alebo aj zhori.
Dnes vatsina komercnych systemov, z odporom hlavy 0,5R, dokaze fungovat, takmer bez problemov do 30W. Moze aj viac, ale hrozi, ze cely system sa prehreje.
Pre celodenne hulenie to ale nieje dobre trapit tak vysokym vykonom. U cisto mechanickych systemov, sa to riesi citom vapera a dlzkou stlacenia "spuste" a je to otazka zvyku, ako sa vaper, so svojim kalumetom nauci pracovat.
U elektronickych zazrakov, je to o nastaveni urcitej hodnoty vykonu a potreby.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod maio » Pon 06. Júl 2015 22:44:00

V tych dvoch rezimoch je uzivatelsky a technicky v com rozdiel? :-D
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Uto 07. Júl 2015 7:56:39

Rozdiel je v tom, ze elektronika z nastavenim vykonu, dokaze udrzat rovnaky vykon, od plne nabiteho clanku, az takmer po minimalne napatie clanku, takze uzivatel nemusi riesit, prilis vela.
Dokonca ci das jadro z odporom 0,5 alebo 0,8 alebo 1R alebo 1,5R nataveny vykon elektronika obvykle udrzi rovnaky, bez ohladu na to, co je na vystupe pripojene (sama si prida napatie, aby dohnala nastaveny vykon, alebo ubere, aby vykon neprekrocila)

Ale ma to svoje ale. Az pred celkom nedavnym casom, sa zacali objavovat take elektroniky, kotre dokazu pracovat z takym rozsahom zatazovacieho odporu a aj potrebnym vykonom (30-50W) a aj clanky, ktore v zatazi tych menicov vydrzia.
NAvyse technicky vzate, cim viac elektroniky a hovadin je v systeme, tym viac hrozi nejaka porucha, pretoze je tam vela premennych.

Cisto mechanicke systemy, cim menej maju komponentov a suciastok, tym su spolahlivejsie, ale kladu zas urcite naroky na uzivatela, aby dbal na iste zasady, pripadne mal nejake zakladne technicke znalosti.
Obsluha mechanickych systemov, nieje tak velmi komfortna, ako u elektroniky. Zato vsak prevadzkovo sa citelne znizia naklady.

Prirovnal by som to asi nejak ku autam. Jedno auto je moderne SUV BMW X6 (rok vyroby 2014) a vedla stoji landcruiser J60 (1989)
Tak si vyber.
Ja by som nechcel ani jedno... :D
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod maio » Uto 07. Júl 2015 14:44:34

Ktorý režim je teda vhodnejšie používať keďže nie som veľmi technicky znalý? :D
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Uto 07. Júl 2015 15:30:32

Hm, tazko odpovedat.
Ale z hladiska urcitej bezpecnosti a bezproblemovosti, je lepsie mat vykonny "grip" alebo hulikrabku z elektronikou, ako pouzivat cisto mechanicke zazraky.
Lebo mnohe boxmody, umoznuju aj rezim, ktory prakticky simuluje rezim, ktory je podobny mechanike, teda "direct" alebo ako sa to vola, ale zaroven je tam stale aktivna ochrana pred skratom a podbitim clanku (alebo inym poskodenim)
Dalsia vec je, ze vatsinou v boxmodoch a niektorych gripoch je uz zabudovane aj nabijanie, takze pred spanim vecer, pripojis USB hadicu a do rana je zas na plno nabite.
Teda nemusis nic rozoberat, strkat do externej nabky clanok a pod.
Pripadne kupovat tu externu nabijacku.
takze ked uz, tak ja by som sa priklanal skor ku nejakej vykonnej elektronike, ci uz box mod, alebo grip, hlavne nieco spolahlive.

Mechanicke gripy, ktore nemaju elektroniku si vyzaduju iste ritualy a skusenost, navyse aj teda nabijacku a clanky.. Pri neopatrnej manipulacii, kluce vo vacku, nahodne zopnutie a pod. zacne ina forma vapingu. Niekedy aj ritualne tance..
Casom, ak ta to zacne bavit, celkom isto si nejaku cisto mechanicku utilitku kupis, ale nez sa rozkukas, radsej si zozen nieco, co ma aj iste prvky ochrany a moznosti nastavenia vykonu, ktory by si inak pracne musel zmenit, vymenou jadier, alebo premotavanim spiraly a pod. Tak ti staci par klikov a nastavis si vykon atp.
Mne sa napr. paci velmi, ergonomicky a aj cenou Elaf istick 50W. Clanky su vnutri dva, ale nema to hranate rohy, vykon akrat, daju sa dokupit aj silikonove prezervativy, alebo kozene puzdra a ine, funkcne to je.
Ale tych boxmodov existuje nepreberne mnozstvo.
Prakticky su mi cudzie.
To nech poradi nejaky aktivny uzivatel elektroniky.
Mozno vymenuje dalsie vyhody, alebo upresni vyber.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Späť na Konkrétne značky e-cigariet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia