Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Workshop - Cherubiel

Workshop - Cherubiel

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Workshop - Cherubiel

Poslaťod Merlin » Ned 05. Júl 2015 23:22:39

Vrele ti odporucam, nejaku genesis, lebo ta to sice potrapi, ale bude to dalsi krok, ak nie skok dalej.
Idealne NextGen, ktory je akasi fuzia medzi genesis a BCA/ RBA atty.
Viem ze to moze boliet, ale stoji to za to.
:vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Partner

Vaping Portál

Poslaťod cherubiel » Pon 06. Júl 2015 0:06:39

No ja som ho uz vlastne obzeral ale trosku ma zaskakuje ten sposob ako sa tam uchytava spirala ale to bude asi tim ze moj prvy atik je kayfun... a co sa tyka mojho prveho boxu tak ma dost straty na napeti ale to je tym ze som pouzil tenke kable aj to cele letovanie je odflaknute teraz kreslim novy box obiednal som poriadne kable a dvojka bude prepracovanejsia... Este potrebujem letovacku ale problem je ze ta je stale v Prievidzi... ale to snad vyriesim v priebehu buduceho tyzdna.

tak teda obiednam ten nextgen

Kód: Vybrať všetko
https://www.fasttech.com/products/0/10013593/2588900-nextgen-styled-genesis-rta-rebuildable-tank
first stile mod, kayfun 3.1

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Pon 06. Júl 2015 11:33:40

Hm no letovat sa treba naucit.
Najma u mechagripov, je dobre sa naucit, takzvane "bandazovane" spoje, (бандажная проволока) ktore sa nosili najma u niekdajsich vojenskych a specialnych elektronickych zariadeni. http://forca.ru/knigi/arhivy/vypolnenie ... ot-12.html
Druha vec je, ze treba mat aj nejake agresivnejsie letovacie kvapaliny, najma na nerez a nikel, lebo bez toho sa tazko letuju vyvody a rozne plosky, alebo kontakty clankov a td.

Ako kable su dobre najma, ktore su dobre ohybne, najskor zozenies take, ktore su aj dost hrube a aj pekne vyzeraju a navyse sa aj dobre letuju, tzv. reproduktorove kable. Su zlozene z tenkych vodicov, su dobre ohybne a mavaju dost velke prierezy, v podstate 1mm2 az 6mm2. Pokial nepotrebujes ohybne vodice, dobre su aj bezne elektrovodne kable, pre grip 1mm, alebo 1,5mm Cu

Ak sa chces dobre naucit letovat, je dobre uplne bez zabran zacat "klampovat" na rozne plechy, trebars aj obycajne zelezne a skusat si prispajkovat vodice na taketo a podobne plechy. |Stacia na to rozrezane, alebo nastrihane konzervy a rozne odstrizky kablov.
Pri letovani vatsich ploch, sa dobre clovek nauci pracovat z teplom, pochopi zakonitosti letovanych spojov, pnutie materialu a ine zabavky.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod cherubiel » Pon 06. Júl 2015 11:47:46

co sa tyka letovania mame ake take par rocne skusenosti... problem je ze som mal len letovacku za 3 libry ktorej sa rozpadol horot pri poslednom spoji nastastie... takze vydrzala az jedenu hulikrabku... je to v podstate len jeden kabel do zasuvky na konci ktoreho je palicka z letovacim hrotom bez akejkolvek regulacie nahrieva sa asi 20 minut ... takze spravit normalne vyzerajuce a pevne spoje bol naozaj zazrak a umenie v jednom... Mam u mami letovacku mikropajku s regulaciou celkom peknu malu stanicku ale naposedy ked som bol na sk tak som ju nemohol vziat lebo sme mali len prirucnnu batozinu... ale budu mi posielat balik tak mi to tam pribalia a potom to bude ok... ale vdaka za link urcite si to pozriem....

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod darth.hokro » Pon 06. Júl 2015 14:01:18

Krásná práce, opravdu se to povedlo. Já myslím že by na tomhle vypadal velice pěkně atík od Ivanta Pikolo.

Ohledně pájení, já používám obyč. pero 48W za cca 150kč, na větší věci pak kopyto 100W, taky za podobnou cenu. Pájecí kapaliny mám různé, ale používám ponejvíc, pájecí pastu Razanta, akorát je to svinstvo a musí se dobře opláchnout, jinak kabely rychle zkorodují.
Kabely kup v modelářské prodejně, kvalitní lankové v silikonové bužírce, jsou perfektně ohebné a hlavně stavěné na vysokou zátěž.

Tak ať se daří.
Jedu převážně svoje boxmody + igo-L/S. DH Teleskopic od Marwika a best cz mechanical compact Bivoj Titan.
Obrázok užívateľa
darth.hokro
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Merlin » Pon 06. Júl 2015 14:29:00

Mam pajkovaciu stanicu, ale nepouzivam ju, lebo mi zavadzia na stole.
Vatsinou na vsetko si vystacim z obycajnou trafopajkou, 100W, hroty si v pripade potreby na SMD predlzim kuskom drotu, ktory zabandazujem na hrot povodny.
Inak na vatsie veci, pouzivam plamen z pajky portasol, malo kedy pouzivam aj hroty (obvykle v terene, na stoziaroch a pod)
Mne sa zatial najlepsie osvedcila ta trafopajka, ale v naradi nosim aj cosi, ako pajkovaciu stanicu v jednej tuzke. Dokaze to ist aj z menica 12V 200W zo 4 ks 18650. http://www.banggood.com/GS60DGS90D-EU-P ... 27399.html
teplota sa da nastavovat a tepelny vykon je dostatocny, mam 90W.
Inak hroty mi sedia z pajkovacou stanicou velkou, takze som este ziadne nezhanal.
Ale letujem stym skor vynimocne. Trafopajka je u mna vec zvyku.
Co nevydrzi EMI imulz z trafopajky, sa neoplati ani riesit.
:vap_cig:
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod cherubiel » Pon 06. Júl 2015 16:42:28

Tak som do dnes naolejoval zajtra deuha vrstva a v stredu moze ist voskObrázok

odoslane z inej sfery bytia

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel