Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Danova pivničná rukodieľňa

Danova pivničná rukodieľňa

Danova pivničná rukodieľňa

Poslaťod danoPD » Str 09. Sep 2015 10:53:05

OK, pri druhom kuse vlastného box modu si teda založím svoju dieľňu aj tu, nech sú tie moje deťuše pokope ;)

Ten prvý čo dostal meno Stock sa dá nájsť tu a pripomeniem portrétom:
Obrázok

V poradí druhý som dokončil asi pred troma týždňami, len to chcelo ešte potestovať stabilitu a všetko dotiahnuť do úplného detailu.
Dostal meno Stock - Mr.G
Obrázok

Je vyrobený zo:
- stabilizovaného farbeného nádoru javora, (ebay)
- mosadzného kovania, dôležité plochy vo vnútri sú chemicky striebrené, (Púchov)
- nerez konektor 510 (je z FT a úprimno - v ničom nezaostáva za tlustým fotrom)
- najdôležitejšia súčasť je elektronika XT od majstra Gogina takže spínanie je kapacitné, (podelil sa Ivant)
- hmatník spínania je z kúska mozaikového pinu (ebay)

Po otestovaní môžem povedať, že som Gogin pozitívny! :OK Je to skvelá elektronika, a to som bol dva roky skoro výhradne spokojný len na mechanike. Spína to takmer nekonečne bez opotrebovania kontaktov, vie to upraviť napätie z baterky buď smerom dolu (vhodné pri plne nabitej baterke) alebo dať to čo baterka dá, vie to dať info o približnom stave nabitia baterky, a vie to uzamknúť hmatník na cesty. Žiadne ďalšie zbytočné hovadiny, ktoré by boli navyše :OK Silno návykové!

Od uloženia hmatníka priamo do dreva ma skúsenejší odrádzali, kvôli obavám zo stability po ušpinení, zvlhnutí, ale nič také sa nekonalo, na moje šťastie. Hmatník z mozaikového pinu je uložený nalepením epoxidom priamo do dreva, no treba povedať, že vlastne je uložený do hranola z epoxidu, ktorý bol pred tým drevom. Stabilizované drevo už neprijíma žiadnu vlhkosť keďže sú jeho póry uzavreté epoxidom. Ani po umytí a utretí sa nekonali žiadne problémy so spínaním. Pri úplne mokrom povrchu box modu to spína aj centimeter od pinu kvôli tenkej vrstve vody na povrchu, ale kto by nosil takýto grip v daždi? A niekto hej tak mu odporučím pauzu, grip do vrecka a huliť až po utretí do uteráka alebo do trička ;) Goginove dielo je v gripe uzavreté naveky amen, kovanie je lepené, takže jediný otvor je závit šachty pre baterku.

Drevo aj mosadz sú ošetrené Renaissance Waxom. Po dvoch týždňoch bude treba isto grip už zo slušnosti umyť čistou vodou, vyutierať a dvero bude stále rovnakej farby hladkého povrchu. Mosadz bude potrebovať asi trochu tuhšie pošúchať tvrdšou napr. bavlnenou tkaninou, no nebude treba leštiť kotúčom alebo podobne. Dva krát za mesiac ho pohladkať Waxom a bude dlho ako nový! Ak je to dobrá vec pre klenoty v múzeu jeho veličenstva britskej kráľovnej tak je to dobrá vec aj na takýto druh box modu ;) Predsa len si vyžaduje inú starostlivosť ako celonerez trubkový grip.

Ďakujem Ivantovi, že sa so mnou podelil o jedného Gogina z vlastných zásob, aj za všetky porady okolo tejto elektroniky a pomoc s prihotovením kabeláže! :dhd: Ivan díky!

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

S Ivanovým Trustone cucákom im to pasovalo :OK
Obrázok

Naposledy bráškovia pokope a Mr. G in black putuje k novému majiteľovi ;)
Obrázok
Je jedno čo a z čoho vapuješ, hlavne že nefajčíš!
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Partner

Vaping Portál

Re: Danova pivničná rukodieľňa

Poslaťod Igi BB » Str 09. Sep 2015 11:30:11

Dano sú to úžasné kusy!!! :OK Ďalší chcem 100% ja. Už vopred ti ďakujem. :dhd:
Collector
Igi BB
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod suky » Str 09. Sep 2015 12:00:18

Toto je opravdu velmi pekne :OK
suky
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod _darebak_ » Str 09. Sep 2015 12:24:25

Parada, klobuk dole
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod joey » Str 09. Sep 2015 12:49:35

Paradne! Ja by som rad videl aj fotky dielne kde taketo skvosty vznikaju. Nech ma clovek neznaly trosku predstavu co vsetko treba na vznik takychto skvostov, okrem samozrejme zrucnosti a fantazie :)

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Poslaťod ivant » Str 09. Sep 2015 14:37:35

dano dano čo ti napísat :lol: dobre ideš len to lepenie ja bi som sa bál že ked mi náhodou tá krása spadne či sa to neodlepí ale možno si tam na lepenej ploche povrtal pár dier keby náhodou :oslava:
Obrázok užívateľa
ivant
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod danoPD » Str 09. Sep 2015 21:39:57

Jo Ivo, na to ma hneď ten známy puškár upozorňoval, že je epoxid slabý v šmyku na ploche. Aj som na tom prvom vŕtal dierky na spodnom kovaní, ale potom som zistil že nebude treba. Oba kusy prežili neplánované testovanie pri leštení keď oba aspoň raz leteli od filcového kotúča ta het. Oba ako just pristáli presne rohom na podlahu, a oba to ustáli. Tak pokiaľ to niekomu nedrisne z komína tak nejaký pád zo stola to isto vydrží ;) Ak aj nie tak prilepíme, zaleštíme a bude.

Igi no uvidíme kedy sa k svojmu dopracuješ ;) Hádam to nebude dlho trvať aby ťa zatiaľ chuť neprešla :D

Darebak, Suky, Joey díky za pochvalu! :dhd:

Foto dielne.... no neviem je to skôr pivničná jaskyňa pod panelákom, ponk, zverák, pilníky, mikrobrúska, kotúč na vŕtačke, kopec šmirglov a to je asi všetko ;) Hrubú strojárinu na kovaní mi robí známy, sústruh nemám a ani by som to s ním asi nevedel.
Obrázok
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Poslaťod kuki » Str 09. Sep 2015 23:09:31

Dano naadherne su. Ja mam tak trochu slabost na vecicky z dreva toto sa fakt podarilo. Luxusne su. :OK Az ten svoj zas niekde zabetonujem tak snad mi jeden vystruhas :vap_cig:
kuki
e-znalec
e-znalec

Poslaťod danoPD » Štv 10. Sep 2015 10:43:38

Kuki díky ;) A dobre drží ten betón s gripovou výstužou? :D
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Poslaťod tomomo » Štv 10. Sep 2015 10:56:58

Danko,musím aj takto verejne.Je to najluxusnejší mod na Sk a CZ čo som videl.Je to krásna robota a klobúk dolu.Už teraz sa teším.Laťku si šupol hóódne vysoko.
Naposledy upravil tomomo dňa Štv 10. Sep 2015 11:19:46, celkovo upravené 1
HW-Fuzze XL3,Nemesis №3821,Grip Ivant,Bolt,MVP,Dreváčik,
Steamboy Storm Rider 2.1 № 2036, 2.0 № 0086, 2.2 № 188/200 Peacemarker

Miešam si svoje chuťovečky AL,TW
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomomo
e-profesionál
e-profesionál

Ďalší

Späť na DIELŇA -Homemade výrobky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia