Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Poslaťod Osiris » Str 20. Jan 2016 15:38:54

Dobry den,
som tu novy na fore a vapujem treti tyzden. Prvu skusenost s e-cigaretou som mal pred cca 5-6 rokmi, bol to nejaky automat s vymenitelnymi patronami. Ako dlhorocneho fajciara mi nevyhovovala a vratil som sa k pyru. Nedavno som dostal zo srandy eGo-T + CL5 a liquid Culami. Nebolo to zle, aj to chutilo, ale ako fajciara neuspokojilo. No zacal som o vapingu zistovat viac, prechadzal fora, pozeral YT recenzie a nakoniec som si objednal Joyetech eGo ONE VT, par liquidov a zacal tahat. Prvu CL hlavu 1,0 ohm som odpalil po 4 dnoch Najprv som netusil, co sa deje, zrazu len atomizer nedymil, bublal, "strielal", citil som liquid v ustach, az nakoniec liquid vytekal cez airvent na bateriu. Bol by som s vapingom opat prastil, no mal som uz objednany cubis a hned ako dosiel som mu dal sancu. Cubis som si zamiloval na prvy potah. Pekny dizajn, vyborne tovarenske spracovanie, jednoduche plnenie a manipulacia, ale hlavne - vyborna chut, dym a uspokojuci hit. Pre novacika idealna kombinacia. Zatial mi najviac vyhovuje 1,0 ohm hlava, clapton na eGo ONE VT dost stipe (s rovnakym liquidom). Uz mam na ceste eVic mini VT a druhy Cubis, tak uvidim, ako sa bude spravat clapton hlava na tom.
Povodne som s klasickou cigaretou nechcel skoncovat uplne, ved som fajcil stvrt storocia. Nie nejak vela, posledne roky to je cca 10-15 cigariet denne. Drzal som sa hesla neboheho p. Satinskeho, ze "ked si uvedomime, kolko casu a penazi do tohto konicka clovek investoval, tak prestat fajcit moze iba bezcharakterny clovek". E-cigaretu som chcel len ako obcasnu substituciu. No vaping mi chuti a uspokojuje! Momentalne taham 5-6 klasik denne, chutia mi stale menej a menej a uz pripustam, ze sa ich zbavim nadobro...
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod danoPD » Str 20. Jan 2016 16:37:12

Vitaj na fóre Osiris! Páči sa mi Tvoj prístup! Nevzdávať sa. Väčšina nováčikov sa toho trochu bojí, sú dosť nerozhodný a navyše lenivý si zháňať informácie, otázky typu "čo si mám kúpiť na začiatok aby to bolo čo najlepšie miesto cigarety" sú tu poslednou dobou veľmi obľúbené. Vrhol si sa do toho, bol si zvedavý, sám si si vysnoril, rozhodol sa, a..... ide to! :OK Za to teda pochvala!

Satinského som mal tiež rád, no... štvrť storočia hulenia tabaku je naozaj dosť a je najvyšší čas s tým skončiť nadobro ;) Už nemusíš, môžeš mi veriť. Už nemusíš smrdieť a upchávať si viacej pľúca. Už ich nepotrebuješ. Vapingového hardwéru je stále viacej, a kým aspoň časť ochutnáš tak prejde toľko času, že si na pomletý kvázi tabak v polepenom papieri a všadeprítomný popol ani nespomenieš ;)
Držím palce!
Je jedno čo a z čoho vapuješ, hlavne že nefajčíš!
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Osiris » Štv 21. Jan 2016 12:59:34

danoPD
dakujem za privitanie a hlavne za podporu. Je to dolezita sucast zbavovania sa neresti. Aj ked v tomto ide skor o nahradenie jedneho zlozvyku inym :lol:
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod danoPD » Štv 21. Jan 2016 13:44:00

;) No ja osobne sa bránim tomu, že by mi vaping "nahradil" cigaretu. Skôr to chcem vnímať ako chutnejšiu a zdravšiu alternatívu. Nechcel som sa zbaviť zlozvyku ale... už mi cigarety skoro nechutili (bo prehulený stále) nechcel som už smrdieť deťom ("tatino smrdíš ako popolník" to sa dobre nepočúvalo) a celkom isto som chcel míňať menej peňazí na svoj zlozvyk. To že vnímam aj zdravotne pozitívne zmeny je už len taký bonus :D Takže ak mám stále aj v tejto chvíli na výber fajčiť cigaretu alebo vapovať nejakú mňamku... tak moje rozhodnutie je úplne jednoznačné ;)
Je jedno čo a z čoho vapuješ, hlavne že nefajčíš!
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Osiris » Štv 21. Jan 2016 15:26:10

Tak chutnejsie je to jednozacne, a verim, ze aj zdravsie. Sice pozorujem, ze vapujem v kratsich intervaloch ako medzi pyrom, na druhej strane robim menej "slukov". Ale zas aj vdaka nasladlej chuti liquidu menej chrustam a maskrtim, takze aj vaha ide pomaly, ale isto dole, a kedze som vahovo do-cent, tak je to prijemny vedlajsi ucinok...
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Beastik » Str 13. Apr 2016 12:18:08

Zdravim,

ja som o e-cigaretkach pocul u zdavno, koncom 2013 som si na silvestra zadovazil prve jednorazove, ale to som mal skor ako alternativu pre indoor, az nemrznem stale vonku. ale to bolo vsetko tie dve jednorazovky posli a bol smitec.

Az teraz som sa opat zacal zaujimat o e-cigy a vaping. Dovodov bolo niekolko (zdravie, financie, "smrad"...).
Opat som si zohnal jednorazovky (tabak, Coffe, jablko). Reku ak to s ni mi vydrzim, bez nejakych abstakov...
Vydrzal som to s nimi tri dni bez pyra. To som zobral ako signal, ze je uz cas prejst na vaping.
Nasledne som si objednal Kangertech Evod Mega sadu (http://www.ego-cigarety.sk), Spokojnost nadovsetko.
Taham hlavne tabak a trosku si tam prikvapkavam aromatizovane prichute, Radost mam nie len ja ale aj moja polovicka.

Vidim v tomto realnu sancu prestat s cigaretami nadobro a Vaping len ako relax aktivitku casom.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod budka » Str 13. Apr 2016 13:31:13

Vitaj na fóre a drž sa. Keby bol s niečím problém tak sa kľudne pýtaj.
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Dušan » Str 13. Apr 2016 20:43:51

" Nevzdávaj to, určite sa to oplatí" len si zabudol napísať,že ak tomu prepadne úplne tak sa to určite nevyplatí,teda aspoň finančne. :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Dušan
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Str 13. Apr 2016 22:45:17

Mne sa stal vaping konickom, a ked to porovnam s dalsimi mojimi zalubami, tak je zatial jeden z najlacnejsich :D
Myslim si, ze ak je primarna motivacia prechodu na vaping snaha usetrit oproti cigam, tak to cloveku dlho nevydrzi. "Setric" siahne na zaciatku po nejakej jednoduchej zostave eGo + CE4/5 za 10€, lacnom liquide, a je jasne, ze mu to nechuti, neuspokoji, chvilu sa trapi a po mesiaci je spat na pyre. Kto chce vyhladovo usetrit by mal zainvestovat. Paradoxne ludia vyhodia mesacne na cigy kludne 100€, ale cca 50-70€ jednorazovo za slusnu zostavu sa im zda byt vela :shock:
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Beastik » Štv 14. Apr 2016 9:59:43

Zdravim a dakujem za podporu.

k tomu napisanemu vyssie:
- "usetrene" Eurace nikdy nikde neuvidim, ked sa vzdy rozkotulaju inam. Jedina sanca je kazdy den/dva hodit 3E do pokadnicky.
- Ked som sa rozhodol pre Vaping, neuspokojil som sa z prvou lacnou e-cigou, ktora sa mi nepacila dizajnovo a aj maly tank mala
- zakupil som si Kangera, ktory mi zatial vyhovuje, dymi viac ako dost. Samozrejme som najskor prestudoval YT a ine zdroje.
- tie liquidy je ich velmi vela a sto ludi sto chuti ja uz po prvom dni som primiesal do Dekangu Desert trosku kavoveho s coconut.

:) :) ale uz vdaka tomuto foru viem, ze zalezi na pomere PG/VG, kedze ma uz zacalo skrabat v hrdle po prvych dnoch...

Nikde tu na fore som nenasiel galeriu s kombinaciami HW, ako ktory tank pasuje/sedi na iny grip (myslim tieto valcove),
ci treba k tomu priechodku/redukciu alebo nie. A hlavne ako to v reali vyzera, aby to malo smrnc a nie ako ked sa male deti hraju.

Uz poskulujem po Joyetech Cubis tanku, ktory sa lahko dolieva ako nafta do motora... :)

To sa uz dostavam k spominanemu shopoholizmu, ktory musi nateraz ustupit, kym sa mi aspon "nevrati" pociatocna investicia do HW, nahradnych cievok a liquidov.

Vaping ma zaujal a hlavne je to pre mna cesta ako sa zbavit tych pyro... :vaping:
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia