Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Poslaťod Kolomanko » Str 23. Sep 2015 18:58:28

Ahojte,
pozeral som či to tu niekde nájdem, ale nenašiel som, možno som zle pozeral.

Zaujímalo by ma, ako ste VY začínali s e-cigou, prečo ste prestali s normálnymi a aké boli začiatky.

Ja som na to narazil niekde na nete a potom u kamoša, dal mi ochutnať hrozno, celkom fajn chuť, potom si to kúpil kamoš a ja som vedel, že mu to dlho nevydrží, a po týždni, keď si kúpil sadu e-Go, som ju od neho kúpil za polovičku. Toto som bafal cca 2 roky, samozrejme že som vymenil plno žhavičov a potom som sa naučil vypaľovať a batérií mám cca 6. Až pred časom som začal špekulovať na upgradom a tak som kúpil Smok xpro22, potom Smok RSBT a dnes som kúpil Eleaf GS Air, lebo Smok sa nedá vapiť do plúc celý deň.

Obrázok
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Partner

www.smoki.sk

Re: Ako som začal s e-cigaretou a wapingom

Poslaťod mitter100 » Str 23. Sep 2015 21:16:27

Začínal som na ego-T za 80€ a skončil som na Fuzze už idem 2,5roka bez probléma do dnešného dňa,
je došpekulované už som len uživatel, bez poruchy, bez stresov, nalejem vybafám, vymením baterky....
raz za 2mesiace premotám fungujem dalej....

:D :vap_cig:
Obrázok
[b]KBOX MINI,TARGET MINI,eVic VTwo Mini
inawera-miešam MAXX,VIRGINIA ART,REVOLUTION
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Jewelz » Štv 24. Sep 2015 13:07:35

Raz tak v zime, som si fajčil na balkóne pri cca -20°C, a povedal som si, že by som si mal kúpiť elektronickú aby som nemusel mrznúť vonku ako debil. Prišla domov, a pomaly to začalo... Najskôr ako indoor hardware, neskôr som fajčil menej a menej cigariet až som zostal čisto na vapingu
Smoking kills, vaping is future, and future is NOW! (RipTripper)
Obrázok užívateľa
Jewelz
e-odborník
e-odborník

Poslaťod allartvideo » Štv 24. Sep 2015 15:25:50

Ja som začal najprv s M401 od Royal Smokers (asi 2010, alebo 2011, už neviem), no neoslovilo ma to, potom prišlo e-go t, potom céčko. Kvôli náročnej údržbe ma to dlho nedržalo, medzitým boli niekoľkomesačné pauzy, aj ročné :) ,potom registrácia na fóre a štúdium problematiky, učiť sa, učiť sa, učiť sa, povedal súdruh v mauzóleu :lol: . Keďže ma pri zaspávaní budilo pískanie v pľúcach, povedal som si dosť a onedlho bude 1. rok bez jedinej smradľavky...a viem, že vydržím :OK
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod yakino » Štv 24. Sep 2015 16:59:23

U mna podobne ako Jewelz, tie zimné 10min vychádzky na balkón sa mi nepozdávali.
Na začiatok ego w + ce ale v začiatkoch mi to nestačilo, prvý mesiac som to prekladal pyrom.
Vedel som že to musí ísť a hľadal som niečo výkonnejšie tak som kúpil VTR s iclear a išiel som z nic na 24mg a vtedy som konečne mohol vysadiť aj pyro.
Potom to nabralo rýchly spád, chuť objavovať niečo nové takže prišlo povinné štúdium, miešanie a postupne pribúdali nové boxíky a gripy, k tomu atíky motanie skúšanie.....:) každopádne ma to chytilo a som rád že som s tým začal.
Čo sa týka investície tak zatial neriešim jediný limit ktorý si držím je že to čo som dal do pyra dávam momentálne na hardware, príslušenstvo a štavu.
Zatiaľ sa držím a v rámci blížiaceho výročia už pokukujem po nejakej originálnej vapohračke :)

Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok
yakino
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Kolomanko » Štv 01. Okt 2015 20:04:10

Ked som ešte fičal na e-Go sete a ťahal usta-pluca, tak sa nič v podstate nedialo, ale teraz, ako som začal motať a hrať sa s atíkom, no a do toho ešte si skúšam miešať všelijaké mňamky, tak zistujem, že až teraz som začal Vapovať (rovno do plúc) a tak som znížil z 24mg nikotínu na 12mg, bafkám VG a do toho ovocné šmaky s kvapkou Cubana, tak vlastne ťahám v kuse celý deň, lebo mi to bohovsky chutííííí
Obrázok

Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod dion » Štv 01. Okt 2015 21:15:38

12mg rovno do pluuc? Fuuha :D
Ja som sa prvy krat stretol s e cigaretou asi pred styrmi rokmi ked ju mal bratranec a dal mi okostovat..vtedy som si par krat potiahol s tym ze hm celkom fajn som mu ju vratil a viac to neriesil a asi po roku som na nu nahodou natrafil na nete ..popozeral nejake shopy a kupil prvu egosku po nejakom case to bol prvy grip Bolt..cela sadicka aj s baterkami a nabijackou..potom 4nine mod a nedavno som si poriesil moj prvy box mod istick 50w..a zatial spokojnost..dokupovat budem asi len atiky zas si nepotrpim na nejake zbierky hardwaru..takze tak ;)
HW:Istick50w+Kayfun Lite/Tesla Nano 60w+Pico RTA
SW:Miesam tabakovky
dion
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Kolomanko » Pia 02. Okt 2015 7:49:13

Ano, používam Eleaf GS AIR s 1,5R, a ked že mám VG, tak mi stačí ťahať menej/kratšie a pocit je super a aj pary dostatok
Obrázok

Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod futu » Pia 11. Dec 2015 21:19:59

Presla na to sestra a ta to ukazala otcovi ktory to ukazal mne.
Bolo to v oktobri 2014 , bol som vtedy akurat chory a aj ako dlhorocnemu fajciarovi (cca od 10 som fajcil pricom mam 22) pre ktoreho bola cigareta nielen nikotin ale aj akysi ritual, mi cigarety hrozne smrdeli a nechutili, no stale som mal potrebu si aspon pol cigarety zapalit aj pocas choroby.
Tak som teda dal na otca, zasiel som do Verne shopu na parickovej (velmi odporucam tichto ludi ) a ako prvu ecigu ktoru som kupil bol set 2x Joytech 510CC.
Prvych par dni to bol nezvyk, doslova mi chybal ten smrad z tej cigarety aj ta klasicka cigaretova pachut ktora vo vas ostava ked dofajcite, ci dokonca mi chybalo aj odklepavanie.
Lenze som bol dost huzevnaty, povedal som si ze ked som za to vysolil 50E tak predsa to aspon skusim.
No.. A po asi dvoch mesiacoch som isiel o level vyssie zase, kupil som klasicku ego baterku a miniprotank 2. Okrem toho ze som behom troch mesiacov stihol rozbit dve sklicka, som sa zase niekedy na jar rozhodol okusit GS air a par tyzdnov na to som investoval do iSticku 50w. Na tom som fical do leta 2015 ale neviem ako vam ale poslednych par mesiacov co som pouzival originalne hlavy do gs air 1.5 ohm mi zacali ani nie ze pretekat ale bublat, produkcia pary boli nizsia a zaroven pri slukovany som citil akoby pretekali ale zaroven do ust mi nic nepretieklo. Neviem 4 mesiace som ich pouzival a posledne dva proste blbli, isli normalne asi par dni a potom bola produkcia pary slaba a niekde to akoby tieklo a zaroven to nikde nepretieklo, ani do baterky ani do ust. Proste jak ked sa snazite slamkou dopit posledne kvapky z dzusu, neviem to lepsie vysvetlit. No a nakoniec , uz vlastne po roku vapingu som kupil Aspire Atlantis a zacal tahat priamo do pluc. A samozrejme mi tiez nevydrzal dlho, asi 3 mesiace to boli tyzden dozadu, no jednoducho zasa sa mi nejak podarilo rozbit to sklo. Dnes som si bol teda pre celo-kovovy joytech delta 2 , 0.5 ohm , cely cierny , spolu s ciernym istickom vyzera proste sexi, dobra kapacita a kvalitne rba spirali. Z casual uzivatela sa zo mna clen klubu and that's my story...
iStick 50W (@20W), Joytech Delta 2 Black (@0.5 Ohm), 6MG 70-30 PG/VG
futu
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Jesen » Pia 08. Jan 2016 12:29:49

Ahojte,

pridavam sa do klubu. Fajcil som cca od svojich 14-15 rokov, zalezi, co sa rozumie aktivnym fajcenim :) teraz mi taha na 31 a kvoli okolnostiam narodenia syna (3 mesiace) som sa rozhodol prejst na nieco menej skodlive a zaroven nieco, co mi istym sposobom vynahradi urcitu psychicku a hadam aj fyzicku zavislost. nikdy som nebol tazky fajciar, podla moznosti a typu travenia casu to bolo snad 10 cigariet denne, vikendy urcite viac, poznate to - chaty, opekacky, alkohol, kavicky,...takze aj krabicka padla

prvy kontakt s e-cig bol asi v roku 2012, ked som kupil od cinanov napodobeninu normalnej cigarety, tam boli tie vymenitelne cartridge a celkom sranda to bola, ale urcite to nenahradilo normalne cigarety.

minuly tyzden (Silvester 2015) mi prisla z aliexpress tiez asi napodobenina Ego-T CE4 s knotovym atomizerom, ale zatial na to nedam dopustit, pokupil som nejake liquidy od 12mg do 6, rozne prichute a skusam. zatial sa mi ani jeden nezda mizerny, chutovo zly, dym postacuje (asi by som s modom teraz nemal moc co robit, kedze to by som uz vyudil cely byt), ale mozno casom pride na nejake upravy.

takze moj kratky pribeh, vyse tyzdna som si nezapalil a ani nemam zatial potrebu.

objavil som toto forum, tak rad sa stanem jeho sucastou a snad to bude vzajomne

Vapovaniu zdar!
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, Kayfun v4
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť