Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - TC - kontrola teploty na spiralke

TC - kontrola teploty na spiralke

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: TC - kontrola teploty na spiralke

Poslaťod Osiris » Str 01. Jún 2016 21:52:36

Neskusal si vyssiu teplotu? 230-240 stupnov?
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod sony661 » Štv 02. Jún 2016 13:28:41

Skusal,
no uz to zacina trosku pripekat a moc horuce - blee..
Inak, vcera som sa nasrdil a urobil novy namot. Dal som uplne iny drot - iny vyrobca, a cuduj sa svete zrazu to fici krasne aj v preddefinovanom rezime SS316 na 195C a je to sila, hitik ako ma byt a para lezie aj z .....:-)
Zacinam mat podozrenie na nekvalitny drat..Mi to pripada ,ako keby ten povodny bol iba "ponerezovany" a tento naozaj nerezovy..:-)
Nechcem to zatial zakriknut, lebo z toho noveho dratu som namotal iba vcera prvu spiralku a ten predtym som pouzival hadam na 10 spiral a pri vsetkych sa to spravalo rovnako..
Necham sa prekvapit..
sony661
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod kylen » Štv 30. Mar 2017 10:28:16

tak som sa konecne dostal k TC
dik Beastikovi za rady
pico 75W mod a kayfun v5 klon
drot 28 SS316 L , spiralka je 0,96 ohmu (10 otociek)
na picu som nastavil 12,5 W a 200 C
ide to krasne, kopec pary
ked dam 13 W tak to dost praska (krasny opis som pocul, ze smazenie reznov) :)
mam pocit ze chut je trosku slabsia ako na kantale s 13 W vo VW mode
ale to moze byt tym ze som trosku upravoval stavu , lebo citrusovy mix ma skriabal
kylen
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Štv 30. Mar 2017 10:44:42

Nastavenie TC a a W je na uzivatelovi, kolko komu vyhovuje. aku teplotu pary chces a kolko pary.

To bublanie (smazenie) ja beriem ako kontrolu namotu, ci uz netreba vymenit vatu, vycistenie spiralky.
Niektore liquidy den dva a menim vatu (BloVape - Legend, svini riadne ale chuti dobre) ine aj vyse tyzdna (Avoria Nemesis) a stale pekne "bubla" :)
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod kylen » Štv 30. Mar 2017 11:26:35

to som prave prekvapeny ,lebo spiralka nova, cista a vata tiez (bacon 2)
uprava:
ta znizena chut je isto tym ze som steloval stavu , pretoze som odlial do druheho atiku s kantalom a vysledok je taky isty
akurat vidim ze SS316L sa rychlejsie nahreje a ide viac pary
super :)
kde som mal hlavu ked som sa uspokojil s protankom 3 :lol:
kylen
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod freddy » Str 26. Júl 2017 21:22:40

Chcel by som konecne zacat vyuzivat TC rezim na oboch mojich gripoch. A chcem zacat taktiez prvykrat s SS316L dratom. Poradte mi aku hrubku kupit, motat si chcem sam. Je lepsi na motanie a suche vypalovanie tensi, hrubsi? Co vravite na tento clapton:

Geekvape Fused Clapton Wire SS316L
http://www.gearbest.com/accessories/pp_619210.html

Chcem motat na jednu ci dve spiraly, chcem vysledny odpor 0,75-1 Ohm. Neviem, ako sa ten clapton pocita, napr. tu:
http://www.steam-engine.org/coil.html

Tiez sa chcem opytat ci zavity roztiahnut alebo tesne pri sebe. Co je lepsie?

Vopred vdaka za vsetky rady, som zaciatocnik v tejto oblasti. Doteraz som robil vzdy a vsetko len s klasickym kantalom
Smok Koopor Mini 60W, Smok Alien 220W, Wismec Reuleaux RX200S, Digiflavor Siren GTA 25, The Geekvape AMMIT 25,
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Welchi » Str 26. Júl 2017 21:31:10

Claptona SS nasucho palit hmm ked tak strasne opatrne ked to prezenies tak drat
straca tu vlastnost co pouziva TC na reglaciu.
Drat zober skor z 3fvape.com
odporucam 0.3 mm

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Osiris » Str 26. Júl 2017 22:44:55

Ak chces vysledny odpor 0,7-1,0 ohm, tak rozne nerezove fused claptony, ci alieny rovno zabudni... Mam rovnaky fused clapton, ako si dal link, spiralka z neho tocena na 3mm, 5 otociek ma 0,24 ohmu. Teoreticky by sla pridat este jedna otocka, ale to uz chce velku zakladnu, a odpor bude okolo 0,3ohm. A ak pouzijes dve spiralky, tak je vysledny odpor polovicny - 0,12-0,15ohm...
Na zaciatok je najlepsi obycajny SS316L 26-28AWG (26 je 0,4 a 28 je 0,3mm), ked clapton, tak "obycajny" - napr. jadro 26, omot 32 AWG. Z toho spiralka (8 otociek) bude mat okolo tych 0,7ohmu.
Cim je priemer drotu mensi (vyssie AWG), tym je odpor vacsi.
Ja osobne uprednostnujem spiralky s medzerami. Tak sa vyhnes moznym hotspotom a spiralka zhavi pekne odstredu...
A este otazka - na aky styl vapingu to chces? MTL, ci priamy potah? A grip mas jedno, ci viac baterkovy? Pytam sa preto, lebo na jednobaterkovom s odpormi pod 0,3ohm vymlatis bateriu raz-dva :lol:

Tu je priklad single coil, Clapton 26/32, SS316L, 6 otociek na 3,5mm, odpor 0,56ohm:
Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod freddy » Štv 27. Júl 2017 16:44:38

Uvodom dakujem za odpovede. Moj styl vapingu je MTL. Jeden grip je jednobateriovy Coopor Mini, druhy dvojbateriovy Smok Alien 220W. Jedna spiralka bude v novom atomizeri DigiFlavour Siren 25 + Alien, dvospiralku (vysledny odpor 0,5 Ohm) z kantalu pouzivam v Orchid V6 RBA + Coopor.

Kedze ten Siren ma pomerne velku zakladnu, a jednu spiralku, prave tam planujem ten SS. Nizky odpor uz nechcem, zvysim tym vydrz a zivotnost baterii. Ten SS clapton (väcsia plocha na odparovanie) so zavitmi od seba (pre chuť) by sa mi tam sikol, otazka je ako taky namotat ci kupit hotovy tak aby ten odpor bol vyssi. Nebranim sa vsak aj klasickej spiralke z jedneho SS drôtu. Nieco je aj v prvom prispevku tejto temy, len zial nie je tam uvedene na kolkych otockach tie spiralky su?
Smok Koopor Mini 60W, Smok Alien 220W, Wismec Reuleaux RX200S, Digiflavor Siren GTA 25, The Geekvape AMMIT 25,
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Štv 27. Júl 2017 18:03:19

Uff, tak aj ked ma Siren velku zakladnu, velku spiralku do nej nedas. Ma totiz stlpky na uchytenie spiralky postavene tak, ze siroke (teda viac otockove) spiralky sa tam tazko davaju, resp. nozicky spiralky sa budu pod nou krizit. Ked Clapton, tak 5 otociek, obycajny drot aj 8-9. A aby nepretiekla, tak motaj na 3,5mm, aby sa dalo dat dost vaty a vyplnili sa cele kanaliky na vatu.

Tu je ukazka, ako to mam v Siren teraz ja:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

PredchádzajúciĎalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia