Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Moj vlastny neplanovany vyskum.. obiekt : Ja

Moj vlastny neplanovany vyskum.. obiekt : Ja

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Moj vlastny neplanovany vyskum.. obiekt : Ja

Poslaťod cherubiel » Str 11. Nov 2015 14:55:33

Tak sa znova po case ohlasujem z kednym zaujmavym zisrenim nejdem pisat o tom ci vapovanie je prospesne ci nie ci ma vpliv na zdravie pozityvny ci megatyvny tu su moje realne ziatwnia a lazdy bu si mal utvorit hlastny nazor.
Toto zistenie vlastne vzniklo nahadou kedze nasa firma robi pravidwlne kazdy rok zdravotne kontroly zahrnakuce testovanie pluc ich cistoty kapacity veku a podobne, telesny tuk, krvny tlak, sluch.
A po prebehnuti vsetkych tychto testov si pani doktorka sadla a vytiahla minuloroxne vysledky..m porovnajtw sami:

October 2014: moj vek 27
(Obdobie kedy som pravidelne fajcil cca 30 cigariet denne cca 10 rokov)
Kapacita pluc : 3.8 litra
Teoreticky vek pluc: 34 rokov
Krvny tlak 160 na 70
Sluch uroven 1
Telesny tuk si nepametam kolko to bolo ale to je aj tak nepostatne rovnako ako sluch

Dnes a teda 11.november 2015
(Cca 10 mesiacov ako vaper. Vek 28)
Kapacita pluc 4.3 litra
Teoreticky vek pluc: 21 rokov
Krvny tlak: 140 na 80
Sluch sa nezmenil a co sa tyka tuku hodnotu si tiez nepametam co mi povedala ale to je nepodstatne lebo priberat som zacal pred mesiacom po svadbe...

Co sa tyka krvneho tlaku neviem ci je lepsi ci horsi ale moje pluca su ma tom definitivme lepsie ako boli pred rokom... ..aky je vas nazor?

odoslane z inej sfery bytia
first stile mod, kayfun 3.1

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Partner

www.smoki.sk

Re: Moj vlastny neplanovany vyskum.. obiekt : Ja

Poslaťod ivant » Str 11. Nov 2015 15:21:48

mi to vieme že vaping je ok ,ale tu aspon vidno že to naozaj funguje :OK
Obrázok užívateľa
ivant
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Ronon » Str 11. Nov 2015 15:50:53

Mne to pripadá, ako keby to bolo preložené cez google tranlator alebo už mám dislexiu.
Obrázok
Ronon
e-znalec
e-znalec

Poslaťod cherubiel » Str 11. Nov 2015 15:54:22

Nie neprekladal som to cez translator ale vlastnymi slovami kedze vysledky my hovorila pi anglucky

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod smoki.sk » Str 11. Nov 2015 16:52:15

cherubiel ja na to to ze by si mal este pridat pravidelny sport a davat si trochu pozor na to co jes, lebo ten tlak v tvojom veku, no , nie je to na umretie ale zivot ti skrati :)

inak :OK
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod cherubiel » Str 11. Nov 2015 16:58:37

No vidis a mne ta doktorka povedala ze: blood pressure is absolutely ok darling..

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod cherubiel » Str 11. Nov 2015 16:59:46

smoki.sk píše:cherubiel ja na to to ze by si mal este pridat pravidelny sport a davat si trochu pozor na to co jes, lebo ten tlak v tvojom veku, no , nie je to na umretie ale zivot ti skrati :)

inak :OK

Inak sm9ki s tebou som sa snazil skontaktovat doporucil mi ta danopd ... ale bezvysledne .. bol by mozny mejaky sukromny pokec?

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod smoki.sk » Str 11. Nov 2015 17:02:24

NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod Merlin » Str 11. Nov 2015 22:10:46

Podla mna, je to velmi individualne, ja som kazdy rok, musel absolvovat lekarske vysetrenie, koli potapaniu (CMAS ****) a vitalnu kapacitu pluc som mal okolo 6litrov, bez ohladu na to, kolko som fajcil.
Po prechode na vaping uz vitalna kapacita pluc bola cez 6,5litra, ale to som nijako nepocitoval, avsak celkovo moje telicko je akesi vykonnejsie, piliny v mojom plysi zasite, sa nejak lepsie presypaju a priberat som zacal kedysi davno, ked som zacal mat sedavejsie zamestnanie,(2001) z 88kg, som sa vyzral na 115kg a neskor som to zas vybehal na 89kg. Dnes som tesne docent, teda okolo 97kg, ale tiez uz mam aj nejake tie roky na tu vahu aj vysku 198cm (42).
Samozrejme, ze schody a fyzicka praca ma neunavuje, ale tiez citim vek.
Ale vzhladom na rozsedenych i rozozratych, rovesnikov, som na tom este stale dobre...
Pokial clovek nieje vo stvorci BMI indexu (vaha=vyska) tak zdravotne to nieje problem...
:D
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia