Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Joyetech Cuboid TC

Joyetech Cuboid TC

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Joyetech Cuboid TC

Poslaťod sony661 » Sob 14. Máj 2016 13:09:01

no ved prave, ze e-vic uz nemam..
sony661
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

Pridajte zadarmo Vašu stránku alebo firmu do nového katalógu: Katalóg stránok | TOP stránky

Poslaťod Budka1975 » Sob 14. Máj 2016 14:30:01

To iste s Kayfun mini v3...zamkol som odpor a až potom zložil attik a funguje to, nepečie, nelieta odpor a nehádže do power...

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Sob 14. Máj 2016 16:00:18

Problem byva, ako uz niekto spomenul v neuzamknuti odporu spiralky.
Druhy problem byva najcastejsie v tom, ze spiralka nema niekde dobry kontakt.
Mnohe atomizery, ktore na mechanike fungovali dokonale, na TC dobre neslapu, alebo lepsie bez uprav neslapu vobec.
Staci, ak odpor spiralky sa zmeni pocas uzamknutia, tak to bud prepne na power mod, alebo spali spiralku.
Dalsi problem je, ak sa moc vyzhavuje nerez, tak sa menia vlastnosti zmeny odporu. Najlepsie je, po vyzhaveni odomknut a odmontovat atomizer, namontovat a merany odpor uzamknut.
Korekcia TC spiralky je mozna, o tom pripravujem vlakno z jednoduchym navodom, ale mam to rozpisane od vianoc a nedokazem sa donutit to dopisat. Chybaju mi foto a td..
Dalsi problem, ktory sa mne vyskytol, je, ze ak clanky nemaju dobry kontakt, alebo su stare, tak elektronike vie zadrbkat a prepne sa limit vykonu, alebo podobne psie kusy.
To je uz ale mimo temu.
Predchadzat sa podobnemu da u cuboida a podobnych nasledovne.
Limit vykonu v TC a power mode, smart mode, treba nastavit nizssie, napriklad na 40W.
V pripade, ze vyhodi rezim TC, do powermodu, limit vykonu nespali spiralku.
Dalsi faktor je, skonrolovat vsetky mozne prechodove mozne odpory, dotiahnutie svoriek spiralok, pripadne spravit na spiralku bandaze, alebo nasunut kusky narezanych trubiciek z injekcnych ihiel, ktore sa na koncoch spiralky nalisuju v kliestach, alebo zaklepu kldivkom na rovnom kusku, alebo nakove. Staci to zaklepat na vatsich kliestach, alebo si medzi kolena dat druhe kladivko.
Napriklad NextGen, koli centerpinu a uchyteniu originalnemu, robi problemy, pokial sa nedaju na centerpin dve male maticky, kde sa poriadne zafixuje drot spiraly. Dalsi problem je kontakt v sroubeni 510, castokrat sa tam dostaen spinka, alebo skratka bordel, pripadne tvar centerpinu, ktory ma hrot, alebo hranu, tvori prechodovy odpor, ktory zmatie tu elektroniku.
Problemy robia aj niektore komercne hlavy, ktore maju medzi jadrom a centerpinom plochy kontakt dosadaci a spojenie pri vatsom vykone je nedokonale. VCT-A1, alebo cubis a dalsie.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod StiGo » Ned 15. Máj 2016 15:17:22

Aj mne robí cuboid to, že keď nasrobujem atomizer tak ukáže niekedy kľude aj dvojnásobný odpor. Robí to aj pri novej spiralke alebo aj keď dám spiralku ktorá má už niečo za sebou. Vysvetľujem si to ale tak, že cuboid meria odpor ihneď po nasrobovani a nie po stlačení tlačidla, čiže keď srobujem atomizer tak ešte nieje kontakt na centerpine 100% ný, je tam prechodovy odpor ale cuboid ho už načítal. Keď nasrobujem atomizer rýchlo tak ukáže odpor plus mínus správne alebo keď sa vypne display po par sekundách a a vtedy nasrobujem atomizer a potom ho až prebudim tak ukáže správny odpor.
Mňa ale cuboid dva krát skoro zadusil. Subtank mini 316L SS režim TCR 95 som si užíval asi pol dňa. Vsetko ok ale keď som šiel v aute tak som si dal pár slukov položili som mod na sedadlo spolujazdca a keď som ho po dakej tej minutke vzal že si znova potiahnem tak som dostal taký spaleny dryhit že konec. Cuboid zostal v TC režime a ďalší sluk bol v pohode len už bola spalena vata tak chuť nebola dobrá. Toto mi spravil dva krát. Mám ale iba 2 ks LG HG2 z AliExpressu tak skúsim ešte objednať zo svetelnej ďalšie baterky a uvidím.

Odoslané z SM-N910C pomocou Tapatalku
StiGo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod headvay » Ned 15. Máj 2016 16:45:36

Mě odpor taky měří pokaždé trochu jinak. Ale používám buď TCR92, nebo SS a zatím na pohodu bez dry hitu. Hlavy mám originál pro Rapier plus - SS0,3 ohm. Baterky používám jen Sony VTC4.
S tim, co to ukazuje tobě, bych to nejspíše reklamoval.
headvay
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Ned 15. Máj 2016 22:16:56

Ono je to asi takto..
Pri sroubovani a prehadzovani atomizera, je dobre cuboida zamknut, teda ho aj vypnut.
Cuboid, robi taku zvlastnu vec, ze on meria odpor spiralky, aj ked sa nehuli.
Robi to preto, aby ako sa hlava postupne zohrieva a naopak chladne, prvy potah, alebo nasledujuci potah, nebola pecka.
Pokial cuboid tu pecku da, je to dosledok nedokonaleho kontaktu, medzi spiralkou a elektronikou.
Vyhnut sa tomu da jedine tak, ze ak nieje mozne vylucit ten prechodak, tak treba znizit limit vykonu v TC rezime.
Vykon limitu je dobre nastavit taky, ako by v "power" rezime zvladal atomizer na dlhsom potahu.
Nie kazdy atomizer dokaze ist na 200W, alebo ani na 100W, niekedy aj 50W, je za limitom daneho typu atomizera, navinu spiraly a tak podobne.
Moja rada je teda asi takato.. Nastavit a pohulit v rezime power, preluftovat a prelustrovat limity atomizera, spiraly, chuti a teploty pary do ust a nasledne podobny, maximalne o mainko vyssi limit nastavit pri TC rezime a vsetko bude fungovat ako ma.
Ja napriklad som si sebou isty a atomizer mam prevetrany z dvomi jadrami change V1, ze zvlada, bez "backfire" asi 130-150W.
Ale v rezime TC, mam nastaveny limit na 80W. Ked chcem robit oblaky, prepnem do power modu, vyhulim to na 150 a mozem cloudchasit.
Ale TC na kontinualne hulenie, mam nastavene na menej, aby, ak by, sa daco stalo, napriklad umrela jedna spiralka, alebo sa nahle zmenil odpor, som si neustrelil hlavu.
Inak to meranie, je pocut, ako tikanie hodiniek, asi 3 minuty, v atomizeri po skonceni hulby.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod StiGo » Pon 16. Máj 2016 18:54:09

Merlin na čo všetko ty neprides :D Dik moc za radu! Teraz som skúsil vymeniť atomizer pri vypnutom móde a načítanie odporu funguje úplne presne. A aj to tikanie je počuť :D
Ešte jednu otázku by som mal. Viem že tú ten návod bol ale už ho neviem nájsť a tak sa pýtam. Keď používam atomizer s odporom napr 0,60 ohm a následne chcem používať iný atomizer s odporom napr 0,64 ohm tak po nasrobovani ukáže mód správny odpor 0,64 ale keď stlačim fire button tak tam hneď skočí odpor 0,60 pretože si cuboid myslí že tam je pôvodný atomizer. Na novú špirálku sa nepyta. Ako docieliť aby mod ponechal správny odpor? Ďakujem

Odoslané z SM-T335 pomocou Tapatalku
StiGo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod OldAlien » Pon 16. Máj 2016 22:44:53

Když chci, aby mód zapoměl původní odpor, který je hodně podobný novému odporu atomizéru, postupuji takto.

1/ Sundej atík a promáčkni mód. Napíše, že nemá atomizér. (můžeš i několikrát opakovat)
2/ Odemkni odpor v režimu TCR i v režimu TEMP SS 316
3/ Přepni mód do režimu POWER a vypni ho. Ve vypnutém stavu, promáčkni power tlačítko, vynuluje se paměť na poslední odpor.

4/ Zapni mod a našroubuj studený atomizer. V POWER režimu se Ti načte nový odpor. Povol dostatečně atomizer, aby jsi nezahžavil spirálku a přepni se do režimu TEMP SS 316, naklikej se na řádek s odporem a dotáhni atomizer. Načtený odpor uzamkni. Povol atomizer.

5/ Naklikej se do režimu TCR na řádek s odporem, utáhni atík a načtený odpor rovně utáhni.

Veškeré kouzlo je v tom, že nesmíš v žádném případě, při rolování v menu, zahžavit spirálku, před uzamčením odporu.
Proto, než to budeš mít naučené automaticky, si vždy povol atík, naklikej se na správné místo, utáhni atík a rychle uzamkni, než se ti možnost volby ztratí. Že je funkce volitelná, poznáš podle toho, že bliká.
Obrázok užívateľa
OldAlien
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod StiGo » Pon 16. Máj 2016 23:11:57

Ďakujem pekne za odpoveď. Spravil som si print screen tak už to nestratim.

Odoslané z SM-T335 pomocou Tapatalku
StiGo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod sony661 » Pon 16. Máj 2016 23:24:25

chalani super..moc vdaka za rady..vsetko slape uz jak ma..aj meranie odporu je spravne ked ho zasrobujem na vypnuty mod a tak zapnem a on si ho nacita...s tym odporom ze su moc podobne som chvilu aj ja zapasil a urcite vyskusam...od kazdeho sa mi sikla nejaka rada..dikes!!!!!
sony661
e-začiatočník
e-začiatočník

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť