Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Joyetech Cuboid TC

Joyetech Cuboid TC

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Joyetech Cuboid TC

Poslaťod ego one » Ned 05. Jún 2016 4:12:26

Zdravím,
snáď to nikoho neurazí a snáď nerobím v témach bordel, ak sem pridám otázku ohľadom cuboid ale mini.

Nakoniec som sa rozhodol prejsť s ego one na tento grip.
Som s ním spokojný a vyhovuje mi aj po zrakovej stránke, i keď parametre nastavujem s vidiacim, no to plnenie z vrchu je super a hlavne netreba plniť tak často.
No mám jeden problém:
updatoval som soft s joyetech stránky a prebehlo to v pohode.
Chceli sme skúsiť nahrať potom logo, bolo toasi deň po update.
No po pripojení k pc os win10 mi nechce grip načítať. Stále vypisuje chybu, že nevie nájsť ovládač.
Aj som odstránil zariadenie a skúsil znova, aj som reštartoval, aj som skúsil iný pc a stále nič.
Vedeli by ste poradiť v čom by mohol byť problém a ako na to?

Skúšal som aj reset, že som podržal to tlačítko na spodku a nič, len sa odpojil a znova pripojil. Niekde som čítal skúsiť reset aj s podržaním tlačidla +, taktiež sa to nevyriešilo, dokonca mi prestal kubo úplne fungovať. Opätovný reset to však vyriešil ale už bez toho tlačidla +.
Našťastie mi grip funguje no pripojenie k pc mi stále nefunguje.
Riešil to už prosím niekto?

Vopred ďakujem za rady.
ego one
e-pokročilý
e-pokročilý

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod suky » Ned 05. Jún 2016 9:26:42

Ahoj, vyzkousel jsi ho pripojit i k jinemu pocitaci? Domnivam se ze problem by mohl byt tam, co vim tak win 10 s ovladacema maji stale problemy.
suky
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod 01dodob » Ned 05. Jún 2016 9:53:09

Ja som mal podobný problém , ale s velkým Cubom. Tiež mi ho počítač nechcel nájsť a podaril sa mi nahrať nový software asi na piaty krat. A pritom ja mam Windous 7. Jednu chvíľu sa mi stalo že Cubo zomrel. nereagoval na nič. Našťastie sa zobudil , uptade prebehol zahadne bez toho , aby som to na počítači zaregistroval .
Obrázok
Obrázok užívateľa
01dodob
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ego one » Ned 05. Jún 2016 15:32:34

Zdravím,
aj ja som to skúšal aj na win7 dokonca aj na xp, ale nič
na xp mi ho ani nenašlo ako zariadenie a na sedmičke tiež problém s ovládačom.
postup, ktorý som riešil cez win10 som opakoval aj cez sedmičku, no bez výsledku.
občas sa stane, že to vyzerá nádejne, no po spustení programu mi vybehne blbá hláška, už ani neviem jej presné znenie a znova mi vyhodí problém s ovládačom.
No keď som dával soft prvýkrát tak mi to prebehlo úspešne na prvýkrát a to cez win10.
Je mi to divné, že si nezapamätal ovládač.
ego one
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod samos » Ned 05. Jún 2016 16:35:57

skus vymenit kabel
samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod ego one » Ned 12. Jún 2016 21:06:47

Zdravím,
nakoniec sa mito podarilo, takže ďakujem.
Vymenil som kábel, no tiež to nebolo na prvýkrát, a musel som ju dať do módu, kde sa tvári ako keby nebola funkčná čiže stlačiť reset a tlačidlo+.
Potom mi to fungovalo.
Záhadné bolo, že mi aj písalo, že nemohol nájsť ovládač, chyba internetu.
No nakoniec sa to podarilo.
No podľa mňa to bude aj tým softvérom, lebo predtým mi hneď nabehla a potom už nie.
Taktiež som skúšal ju znova na to isté upgradovať, len čo som to urobil, sa grip znova odpojil a pripojil s tým, že znova hlásil chybu.
Zvláštne.
No aspoň cca viem ako na to.
ego one
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Suffokate » Str 28. Dec 2016 19:57:32

no tak mne Cuboid práve pred pár dnami odišiel. Pravdepodobne sa niečo odpálilo. Večer som ho dal nabíjať ráno sa zobudím a blikajú prázdne baterky. po vybratí cuboid nereaguje. Batérie sú obe odvalené a po vymenení displej preblikáva a samotné telo sa zahrieva aj pri úplnej nečinnosti (tahať sa dá normálne ale batérie sa samé vybíjajú) . Tiež úplne zle ukazuje kapacity batérií. Skúšal som update/downgrade nepomohlo. Stretol sa niekto s niečim podobným ?
Obrázok
Suffokate
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Str 28. Dec 2016 20:57:38

Umrel ti balancer, ktory je sucastou powermanagementu.
Teoreticky ak sa to upali definitivne, mal by dalej kubo pracovat, akorat nebude mozne nabijat clanky cez USB, lebo by ich znicilo a nebude relevantne rovnomerne pri vybijani balancovat clanky.
Podobny problem nastal, ked moj znamy, pouzil do kuboida nerovnake clanky, lebo ho chcel pouzit ako nabijacku.
Clanok jeden odisiel a jeden prezil, ale kubo prestal balancovat.
Oprava mozna vymenou toho svabu, ten vsak nejde zohnat, alebo vymenou celej elektroniky, ktoru som tiez nevidel predavat separatne.
Kubo nema problem zabit nedobre clanky, pri vapingu na hrane moznosti, ak je jeden clanok vadny, tak ho dokaze odpalit.
Ale co kuba zabit vie, je nabijanie nesurodych clankov, pretoze balancer musi vystracat do tepla, energiu toho clanku, ktory uz dosiahol plne napatie a tym sa znacne zahrieva.
Problem robia aj velmi "prudke" adaptery, ktore maju vyssie napatie a dokazu dat cez hruby kabel aj viac, ako 2A.

Nie nadarmo v manuale pisu, ze clanky musia mat minimalne 25A cerpatelny prud a nesmu mat vatsie rozdiely vo vybijacej charakteristike, ako 0.3V.
U trojclankoveho kuboida je to este badatelnejsie.
Pre "stareho" dvojclankoveho, je to nie moc kriticke, ak sa pouziju dva clanky do 150W max. vykonu, postacia aj HG2.
Do noveho 3 cl. by som si trufol dat jedine clanky, ktore su absolutne zhodne, ako kapacitou, tak vnutornym odporom a aj to by som meral minimalne 3x na niekolko cyklov. VTC5, alebo VTC6. A to aj z tych treba vyberat.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť