Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Joyetech Cuboid TC

Joyetech Cuboid TC

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Joyetech Cuboid TC

Poslaťod Merlin » Str 28. Dec 2016 20:57:38

Umrel ti balancer, ktory je sucastou powermanagementu.
Teoreticky ak sa to upali definitivne, mal by dalej kubo pracovat, akorat nebude mozne nabijat clanky cez USB, lebo by ich znicilo a nebude relevantne rovnomerne pri vybijani balancovat clanky.
Podobny problem nastal, ked moj znamy, pouzil do kuboida nerovnake clanky, lebo ho chcel pouzit ako nabijacku.
Clanok jeden odisiel a jeden prezil, ale kubo prestal balancovat.
Oprava mozna vymenou toho svabu, ten vsak nejde zohnat, alebo vymenou celej elektroniky, ktoru som tiez nevidel predavat separatne.
Kubo nema problem zabit nedobre clanky, pri vapingu na hrane moznosti, ak je jeden clanok vadny, tak ho dokaze odpalit.
Ale co kuba zabit vie, je nabijanie nesurodych clankov, pretoze balancer musi vystracat do tepla, energiu toho clanku, ktory uz dosiahol plne napatie a tym sa znacne zahrieva.
Problem robia aj velmi "prudke" adaptery, ktore maju vyssie napatie a dokazu dat cez hruby kabel aj viac, ako 2A.

Nie nadarmo v manuale pisu, ze clanky musia mat minimalne 25A cerpatelny prud a nesmu mat vatsie rozdiely vo vybijacej charakteristike, ako 0.3V.
U trojclankoveho kuboida je to este badatelnejsie.
Pre "stareho" dvojclankoveho, je to nie moc kriticke, ak sa pouziju dva clanky do 150W max. vykonu, postacia aj HG2.
Do noveho 3 cl. by som si trufol dat jedine clanky, ktore su absolutne zhodne, ako kapacitou, tak vnutornym odporom a aj to by som meral minimalne 3x na niekolko cyklov. VTC5, alebo VTC6. A to aj z tych treba vyberat.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Partner

www.smoki.sk
Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť