Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - ISMOKA ELeaf iJustII - minirecenzia

ISMOKA ELeaf iJustII - minirecenzia

Debata a Vaše recenzie o konkrétnych modeloch e cigariet.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

ISMOKA ELeaf iJustII - minirecenzia

Poslaťod Mego » Str 27. Jan 2016 8:59:47

Obrázok
ELeaf iJust II je kvalitným kúskom z dielne ISMOKA, na prvý pohľad pôsobí decentne, tvorí dostatok pary, príliš sa nezohrieva.

Časti
Obrázok
iJust II sa dodáva v decentnej modro-bielej tématickej krabičke. Je rozdelená na dve poschodia, na "hornom" poschodí sa nachádza baterka a poskladaný atomizer, na spodnom zas nabíjačka, dokumentácia (ktorá ako vždy nič zaujímavé neobsahuje), záručný list a krikľavo-žlté silikónové koliesko na regulovanie prívodu vzduchu.

Baterka
Obrázok
Súčasťou balenia je 2600mAh baterka, s výškou niečo cez 8 centimetrov a hrúbkou 2,2cm. Výdrž batérie je na úrovni, mne vydrží aj dva dni. Batéria má tlačidlo, ktorým sa spúšťa vapovanie. Toto tlačidlo tiež nejako slabo svieti, ale za denného svetla to ani nevidno, keďže tam nejaký expert navrhol bielu LEDku. Vapovacie tlačidlo sa dá zablokovať a odblokovať klasicky - 5 násobným stlačením. Ak sa baterka vybije, tlačidlo zabliká tuším 30 krát (cez deň to samozrejme nevidno). Veľkým bimbasom po hlave si zaslúži dizajnér, pretože nadizajnoval nabíjací micro USB slot presne oproti tlačidlu, z druhej strany tuby (viď obr. 3). Pod nabíjacím slotom je ešte piďi červená LEDka, ktorá svieti počas nabíjania. Keď zhasne, nabíjanie je ukončené. Nabíjanie z úplného vybitia trvá približne 3 hodiny a dá sa počas neho vapovať.

Atomizer
Obrázok
Atomizer sa skladá z prstenca, žhaviacej cievky, tuby a náustku. Veľmi nevkusne môže byť doplnený o silikónový prstenec, ktorý slúži na reguláciu prívodu vzduchu.
Samotný prstenec obsahuje pružinový kontakt, teda netreba ho na baterku nakrúcať hasákom, postačí ho voľne dotiahnuť rukou, kontakt je zaručený. Okrem toho prstenec obsahuje štyri otvory na prívod vzduchu k cievke. Celé sa to nachádza v nejakom "radiatorovom" dizajne, ktorý síce pôsobí celkom elegantne, ale prakticky je naprd. Do "rebier radiatoroveho" dizajnu totiž zavše zateká liquid a nedá sa odtiaľ nijakovský dostať preč.

Žhaviaca hlava stojí za prasačiu prdel. Ja som mal aspoň šťastie, že hlava dodaná s cigaretou išla ako sa patrí, keď som však kúpil nové, nič z nich. Vata je v nich nacpaná ako je to len možné, liquid sa tam ťažko dostáva, často teda vapujete spálenú vatu namiesto liquidu, dráždi to horšie jak červené davidoffky, štípu z toho oči. Teraz si ešte do toho predstavte liquid COLA od Joyetechu, ktorý chutí ako starý pokrovec. No proste radosť.
Riešením je zobrať špendlík, pripinačik, alebo malý klinček a vatu v otvoroch cievky rozdlubať, vtedy sa k cievke dostane viac liquidu a už ide ako pán.
Štandardne sa dodáva cievka s odporom 0.3R, mne aj tento odpor vyhovuje. Skúšal som totiž aj 0.5R, ale to mi nedymilo nič. 0.3R, po upravení cievky špendlíkom dymí sťa rušeň, chutí výborne (pokiaľ nemáte hnusný liquid) a nerobí absolútne nijaké problémy.

Tuba atomizera je špecifická obrovským objemom, až 5,5 ml, čo znamená, že konečne napĺňam cigaretku už iba raz do dňa. Nevýhodou je nalievanie liquidu. Tuba totiž obsahuje dve diery na napĺňanie liquidu, ktoré sú však dosť úzke a najmä v zime, keď sú liquidy tekuté asi ako med v chladničke, sa to stretáva s problémom, že tam proste natlačim liquid, ale kým sa preleje dnu do tuby, ta konec. Oveľa častejšie sa stáva, že pretečie do priestoru určeného pre cievku.
Obrázok

Posledná časť atomizera je náustok, ten je celkom vtipný, môj problém je ten, že sa na ňom zachytávajú staré sliny, odraté bunky z pysku a celé to tam pôsobí trošku škaredým a najmä nehygienickým dojmom. Keďže som však fekálne hovado, vôbec mi to nevadí a v ničom nebráni. Ja to nechávam zaschnúť a potom zoškrabávam mojim denným nožom (Opinel 8cm uhlíková čepeľ, nosievam stále na opásku)

Za zmienku ešte stojí márny pokus dizajnéra o inakosť, týka sa to prstenca na kontrolu prívodu vzduchu. Prstenec je totiž krikľavej farby, predáva sa v štyroch farebných vyhotoveniach (biela, teplo žltá, veľmi teplo žltá a teplo modrá) a pôsobí absolútne absurdným dojmom.
Obrázok
Okrem toho, že blbo vyzerá, tak ani nedrží na mieste, často sa otáča a zateká pod neho liquid. Ja som ho radšej rutil za psom,, len mi zavadzal.

Vapovanie
Vapovanie cigarety iJust II je celkom zábava. Tvorba pary je silná a rýchla, už sa mi pár krát stalo, jak som si dymil cestou po diaľnici, že som si ani neuvedomil a zrazu som nevidel na tachometer. Pokiaľ si upravíte žhaviacu cievku, máte naozaj dobrý kúsok. Z tejto cigarety nie je možný dlhý "vap", najdlhší sa mi podarilo dať asi tri sekundy, aj to som už mal plnú hubu dymu. Ale to je na tom to najlepšie.

Záver
Výhody
- mocná baterka (až 2600 mAh)
- bohatá a kvalitná para
- veľký objem atomizéra (5,5 ml)
- decentný vzhľad (ak odstránite prstenec)

Nevýhody
- nedomyslený a škaredý prstenec na kontrolu prívodu vzduchu
- nabíjací slot micro USB z boku tuby
- žhaviče stoja za prasačiu prdel
- kovový náustok zachytáva bordel z huby, slín a iných časti tela
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Partner

Pridajte zadarmo Vašu stránku alebo firmu do nového katalógu: Katalóg stránok | TOP stránky

Re: ISMOKA ELeaf iJustII - minirecenzia

Poslaťod r.vrabec80 » Str 27. Jan 2016 10:13:10

Tie nahradne hlavy si zakapol par kvapkami liquidu predtym ako si ich nainstaloval a naplnil tanK? Skratka pred prvym pouzitím?

Odoslané z PAP7600DUO pomocou Tapatalku
Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Mego » Str 27. Jan 2016 10:29:13

Áno, pomohlo to asi na 5-6 prvých ťahov, potom som opäť vapoval vatu
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod r.vrabec80 » Str 27. Jan 2016 11:20:57

Tak to musi byt v tej vate dobre vedieť ze ju treba pred prvym pouzitim trochu vyšparat, viem na co si mam dat pozor , lebo uz mam tento kusok na ceste

Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Mego » Str 27. Jan 2016 11:57:07

Som rád, že to niekomu aj pomôže... už som to hodil aj na reddit, tam to už niekoľko ľudí riešilo... Inak, písal som aj na oficial ISMOKA kontaktný formulár a tma mi odpísali, žemám použiť liquid PG/VG -> 50/50
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod r.vrabec80 » Štv 28. Jan 2016 20:39:39

No tak ho mam doma :-)
V tych hlavach je ta vata fakt poriadne nahusto natlacena, tak som nenechal nič na nahodu a hrubou ihlou som do dvoch dier kde nie je ten pliešok urobil diery az ku spiralke. Pred tym som odtial este z oboch stran povyberal ihlou trochu vaty a trochu ju vo vnutri rozcuchal aby nebola taka husta. Po tejto procedure som do otvorov a z hora nakvapkal liquid az pokial vata sala. Az potom som naskrutkoval a naplnil tank. Musim povedat ze pomohlo ziadny dry hit doteraz a bublinky su dokaz ze si hlava pekne saje. Inac je to moje intro do sveta sub ohm vapingu po piatich rokoch vapovania. A je to uuuuplne o niecom inom. Neuveritelny rozdiel, produkcia pary , chut a celkovy zazitok je uplne na inom leveli. No a budem musiet dat dole nikotin z 9 tak na max 3. Ten priepastny rozdiel mi pripomina moment z pred piatich rokov ked som si prvy krat otvoril svoju novu ego CE4 sadu a prvy krat potiahol :-) hned mi bolo jasne - GOOD BYE PYRO . No myslim ze krok spat k pohodovemu vapingu ( usta - pluca) pre mna uz nie je mozny :-D

Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Kolomanko » Štv 28. Jan 2016 20:53:14

Mne sa stalo to isté, z e-Go som prešiel na motanie, mechaniku a miešanie a nikotín som mal na 24mg, a teraz som na 0,00 mg a som v pohodééééééééé
Obrázok

Joytech CUBOID + klon OBS Crius, 0,64R (tabakové šmaky)
Dos Equis + klon OBS Crius 0,19R (parný rušeň)
ASTRO + Wismec Indestructible RDA
4NINE + Nextgen - na ostro
SMOK XPRO 22 + Eleaf GS Air 1,5R
iTaste SVD, Smok RSBT II, Eviva T
Obrázok užívateľa
Kolomanko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod r.vrabec80 » Štv 28. Jan 2016 20:58:15

No a vidim ze aj pri miesani budem musiet ubrat z aróm , co bolo doteraz fajn ochutene je teraz az moc :-D

Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod r.vrabec80 » Str 17. Feb 2016 22:48:03

No kupil som si tu novu motatelnu hlavu do Ijust 2 , no to je strasne nieco po hodine trapenia som to vysmaril a dal tam origi 0.3 ohm hlavu, ta motatelna to sa vobec to tochto atiku nehodi strasne vela vzduchu chut ziadna dava to len atrapu pary, ani kruzok nepomohol, no co už skusil som

Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Späť na Konkrétne značky e-cigariet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia