Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Pomoc při výběru nebo doporučení

Pomoc při výběru nebo doporučení

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Pomoc při výběru nebo doporučení

Poslaťod Osiris » Pon 21. Mar 2016 22:33:09

5klik zapnes/vypnes
3klik vstup do menu
Lave tlacitko prechod medzi riadkami menu
Prave tlacitko zmena hodnoty v riadku (ale to si uz asi vedel) ;)

1. riadok - zmena modu - ten sa nastavuje podla materialu spiralky v hlave. Odpor sa nenastavuje, ten uz spiralka ma dany.
Power - nastavovanie vykonu vo Wattoch pre khantalove, ale aj nerezove spiralky
Bypass - simulacia mechaniky (pre skusenejsich)
TC Ni - len pre niklove spiralky (modre)
TC Ti - len pre titanove spiralky (cervene)
TC SS316 - pre spiralky z nerezu (stainless steel)
TCR - pre skusenejsich motacov

Pri Power mode sa da nastavit uz iba co sa ma zobrazovat - odber prudu v Amperoch, celkovy cas potahovania a pocet potahov (nuluju sa dlhsim podrzanim zhaviaceho tlacitka ked to blika)

Pri TEMP mode nastavujes max. vykon (PWR) vo Wattoch (u hotovych hlav ho udava vyrobca) a VZDY sa odporuca v riadku COIL odpor atomizeru uzamknut - pravym tl. Odpor treba zamknut pri izbovej teplote (ak je atomizer zahriaty zhavenim treba par minut pockat, nech vychladne)

Pri Ni a Ti hlavach sa dorazne NEODPORUCA pouzivat iny, ako im prislusny TC (temperature control) rezim.

Konkretnejsie hodnoty si musis najst sam, kazdemu vyhovuje nieco ine, tiez zalezi od liquidu. Zacinaj radsej od spodnych hodnot uvedenych vyrobcom a postupne pridavaj, je jedno ci Watty, alebo stupne.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Juloi » Uto 22. Mar 2016 1:13:19

Tak nastavil som si
TCR M3 - niekto to odporucal na SS ale netusim co znamena m1, m2, m3
teplota 250 - tiez to tam odporucal
a vykon 17 W ... ale neviem do akej hodnoty mozem zvysovat aby som neznicil 1 ohm atik.
Zatial mi to vyhovuje a chut sa neda s eRoll ani len porovnat :)

naviac mi odisiel prave dnes konektor na nabijacke pre eRoll-ky... ale vobec mi to nieje luto, lebo to je fakt Nebe a Dudy.
Nastastie CUBIS hned po prvom pouziti PERFEKTNE funguje, ziadne bublanie ci striekanie alebo pretekanie (ako u eRoll)

Dakujem za typ, asi si objednam este aspon jeden CUBIS plus nejake atick hlavy. pripadne nemas nejaky typ na nieco este lepsie???
Co by si mi odporucal na lepsiu dymivost? ake hlavy? fajcim ... hmm... vapujem stylom kalsicky sluk.

DAKUJEM este raz.

Keby pyraci len tusili ako lahke je prejst na VAPING OMG.
Ja ani len pomyslenie nemam na pyro hned od prveho kontaktu s vapingom, naviac cez den si len obcas Vapnem a dobieham to vecer pri nejakom dobrom piti ... lacny rum s jablkovou stavou :D
Obrázok

VAPING je proste super.
1.) eRoll
2.) Presa TC75W VW Box + Joyetech CUBIS Atomizer
3.) Authentic Joyetech Elitar Pipe 75W VW TC Kit
Juloi
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Uto 22. Mar 2016 14:38:15

Ak mas hlavu SS316 1.0ohm, tak to TCR m3 nie je uplne vhodne... Mal by si mat mod Temp SS, vykon je OK (tam kludne mozes ist aj vyssie), s teplotou zacni nizsie a hlavne - nezabudni uzamknut odpor! Je to napravo od vykonu, mal by tam byt znak visacieho zamku (ak je odomknute, je tam znak Omega)

To TCR (Temperature coefficient of resistance) m1-3 su prednastavitelne hodnoty, kazdy material ma tuto hodnotu inu. Defaultne su nastavene na 120, no SS316 ma TCR 88. Tato moznost je v mode pre motacov spiral, aby si mohli TCR nastavit podla pouziteho drotu. Nastavit sa to da pri vypnutom mode - dlhsie podrzat Fire a prave tlacitko

Vacsi dym vyzaduje viac VG v liquide a co najnizsi odpor. No pri nizkych odporoch to uz nie je velmi na slukovanie, ale na potah priamo do pluc a tam zas treba nizsi obsah nikotinu v liquide...
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Juloi » Uto 22. Mar 2016 22:45:12

Ako mam uzamknut odpor???
Nic som v tom nerobil a ako ho rozpoznalo tak je to stale (1,12 ohm)
Co to urobi ak dam vyssi alebo nizssi odpor od CUBIS?
Obrázok

VAPING je proste super.
1.) eRoll
Juloi
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Uto 22. Mar 2016 23:08:40

Trojklik-> pravym nastavit Temp SS -> znova lavym klik na vykon -> este raz lavym na odpor a ked blika tak stlacit prave, aby tam bol znak zamky. Ty odpor nenastavujes, ten je dany, len ho zamkni pri izbovej teplote (ak je tank zahriaty, chvilu pockaj)
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Juloi » Sob 26. Mar 2016 22:44:26

OK diky. Mam tam 1 OHM a teraz mi to ukazovalo 1,06 takze som to uzamknul.
Aky efekt ma nizsi pripadne vyssi odpor original v dodavke od CUBIS? A je nejaka odporucena udrzba atikov???
Da sa kupit to sklo (telo) aj samostatne? Inak nevidim vyznam tej zatky.
Obrázok

VAPING je proste super.
1.) eRoll
Juloi
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Sob 26. Mar 2016 23:29:41

0,5 ohm hlava je skor na potah do pluc (Temp SS, alebo Power mod), ale pri privreti privodu vzduchu sa da aj slukovat. Je viac dymu, ale aj vyssia spotreba liquidu a rychlejsie sa vybije baterka
1,0 a najnovsia 0,6 ohm hlava (Temp SS, alebo Power mod) su na slukovanie (MTL mouth to lung, cize usta-pluca)
1,5 Clapton (len Power mod) je tiez MTL
Velmi zjednodusene - cim mensi odpor, tym vacsi prud a teda aj vykon - viac dymu. Ale aj vyssia narocnost na baterku. Ohmov zakon nepusti.
Udrzba je jednoducha - raz za cas Cubis uplne rozobrat, oplachnut ho teplou vodou bez saponatov, osusit, zlozit a pouzivat dalej. Mne staci toto cistenie urobit raz za 3-4 tyzdne. A v ramci beznej udrzby len dam dole drip-tip, zvnutra ho vytriem stocenou papierovou vreckovkou a tiez vytriem priestor pod drip-tipom - tam sa vie zberat skondenzovany liquid a voda, a ak toho je vela, tak to buble, pripadne stecie kominom do hlavy a prska to (ako ked do horuceho oleja kvapnes vodu). Ten kondenzat zvnutra je dobre vidiet na priehladnych drip-tipoch.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Juloi » Sob 26. Mar 2016 23:43:37

Diky.
A co urobi ak by som do liquidu pridal par kapiek vody....... pripadne alkoholu???

A ako sa ti pozdava ta fajka? V porovnani s pressou???
Obrázok

VAPING je proste super.
1.) eRoll
Juloi
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Ned 27. Mar 2016 0:20:28

Voda (demineralizovana) sa do liquidov pridava bezne. To aby bol liquid menej husty (obzvlast ak obsahuje vela VG). Ale co moze sposobit alkohol netusim, aj ked som uz pocul, ze borci pridali par kvapiek domaceho kalvadosu, ci slivky :lol:

Fajka este doma nie je, ale uz je na ceste. Bol vraj obrovsky zaujem a vyrobca nestihal vyrabat. Ale zase za tu cenu, za ktoru som vtedy kupil sa oplatilo pockat. A prave teraz ma strasne svrbi visa karta - na gearbeste je od rovnakeho vyrobcu Smok akcia na X Cube mini - nejakych 32$. V stredu som v jednej giveaway akcii vyhral tank GeakVape Griffin 25 RTA a strieborny X Cube mini by sa k nemu perfektne hodil... :evil:

Ale presa je milááášek, aj teraz z nej taham :D
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Juloi » Ned 27. Mar 2016 18:16:05

K+++Ale presa je milááášek, aj teraz z nej taham :D+++

JJ Ja to teda nemozem nejako porovnavat lebo eRoll je niekde uuplne inde ale som maximalne spokojny ze som dal na teba.

Kurna ten GeakVape Griffin 25 RTA vypada fakt dobre, kurna ved je pomaly tak drahy ako ten X Cube.... :)
Obrázok

VAPING je proste super.
1.) eRoll
Juloi
e-pokročilý
e-pokročilý

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia