Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Aromamizer Supreme - hladanie najlepsej chuti

Aromamizer Supreme - hladanie najlepsej chuti

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Aromamizer Supreme - hladanie najlepsej chuti

Poslaťod metej » Pia 29. Apr 2016 0:33:26

Hotovy kupensky, kedze som v UK a taktiez liquid je z UK tak ho asi nebudes poznat (Liberty, American desire vyrobeny od Vampire Vape), tusim 70/30 VG/PG a poznam ho velmi dobre z inych atikov lebo chuti neskutocne dobre :-)
Vidis ale to mi vobec nezislo na um skusit proste iny liquid hneeed idem otestovat
metej
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Welchi » Pia 29. Apr 2016 3:55:50

No matej..
Osobne.. aspon umna to funguje.
Ked natovim novy setup.. nalievam cistu bazu proste bez chuti.Ono niekedy trva chvilku kym si to "sadne" chutovo .
Potom je tu este jeden fenomen vapingu
a to streta chute.. proste ked vapujes stale jednu prichut casom prestanes vnimat tuto chut a zda sa byt vsetok akosi bezchute.
Tu zas pomaha zopar dni vapovat iba cistu bazu.
Tiez je dobre prichute striedat, najdlhsie
vapujem jednu prichut 2 dni potom uz zacnem stracat chut liqvidu..
Mam viac gripikov a atti..proste siahnem
po inom a parada..
Cez den v praci taham jablcko od HoL
a navecer ked pridem domov dam tabakovku npr. Daco od Avorie..
Vyskusaj uvidis.. ci ni chybka tuna.
V3 kayfun mini je fakt dobry..
jo a este.. skus vyskusat knot..v nom npr.
ekowool .. a aj silica rope je fajn aspon mne to chuti viac ako vata.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod metej » Pia 29. Apr 2016 12:47:43

V tom by problem nemal byt lebo liquid mam kazdy den iny v podstate plus mi chodi zample box cize ani nemam cas si zvyknut na jednu prichut :-)
Dneska som v kayfune zmenil liquid a je to o nieco lepsie ale na taky uwell crown alebo aromamizer supreme s claptonmi to nema ani len zdaleka. Mozno od neho proste prilis vela ocakavam :-(
Mas taku skusenost ci napr v klasickej subohm rta s dual claptonmi spiralami vies dosiahnut rovnaku chut ako v kayfune? Len na porovnanie.
Vcera som este objednal SS316L 26 GA lebo vraj SS je najlepsia na chut no nemam s nou ziadne skusenosti tak vyskusam ked pride.
A kto vie mozno este skusim aj inu vatu, ale zase s touto mam uzasne vysledky v aromamizeri v kombinacii s claptonmi.
A v kayfune spiralu vkladas pod 45 stupnovym uhlom alebo rovnobezne? Ja som skusil obe varianty no nedostal som ziadny badatelny rozdiel. Ako vysoko davat spiralu od airhole? Ja davam tak okolo 1.5 mm az 2 mm. Ale minule som videl nejaku fotku a chlap mal ovela vyssie spiralu.. este aj claptona som nadrbal do kayfunu a nic :-))
A moze byt problem v tom ze som proste zvyknuty na sub ohm tanky? Resp toto je moj prvy funkcny MTL tank.
metej
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod smaxxl » Str 11. Máj 2016 14:54:20

Pridam aj ja svoju trosku. Cital som si tvoje posty o K4 a ten setup co si spominal - 28g 2,5mm 6/7 1,2Ohm 14-16W, sa aspon mne velmi osvedcil. Moja skusenost ale je, ze u K4 viac zavisi na vate nez na spirale ... nesmie byt tak natesno ze pri pohybe deformuje spiralu, ale ani navolno, ze spirala nekladie ziaden odpor. Druha dolezita vec je ze presahujuca vata MUSI byt fluffy (nenapada mi slovensky ekvivalent :-) - mozno "nadychana" ) a nemala by byt dlhsia nez je vonkajsi okraj decku predtym nez ju nastrkas do komory ... pri tom ukladani treba byt tiez jemny aby si tu fluffines zachoval.
K3 mini nemam, ale kedze z hladiska komory a dodavania liquidu je to rovnake, tipujem ze plati to iste.
Ten problem co si mal s K4 a netesnostou airflow ringu mi, podla popisu, pripadal ako uvolneny srob ktory spaja 510 bazu s podstavou pre deck ... to co si nazval nitom nie je nit, ale matica do ktorej sa zasrobovava plus pol v 510 ... ked ho vysrobujes a vytiahnes/vyklepnea tu kovovu maticku a okruhly izolator v ktorom je ulozena, uvidis pod nou dalsi srob s velkou hlavou na plochy srobovak ... jej dotiahmutim by si zrejme vyriesil tie problemy s volnym airflow prstencom a teda aj to vytekanie.
Dalsia vec co mi napada k nevyraznej chuti - skus si trochu utiahnut airflow. Je to MTL, takze by sa malo trochu viacej tahat ako na DL tankoch :-).
Ak mas vyladeny setup na kayfune, nepoznam DL tank ktory by mal lepsiu/plnsiu chut ci uz s claptonmi, hladkym alebo twisted kanthalom alebo SS (osobne skusenosti - TFV4, Subtank Mini, Uwell Crown, Cthulhu v2, OBS Crius).
Aha, este k vyske spiralky nad airhole - cim vyssie, tym vacsi throat hit a nizsia dymivost a trochu aj chut ... tvojich 1,5-2mm je optimal pre chut ...
Ak mas moznost vyskusaj tam liquid s nizsim VG. V MTL atikoch pouzivam 55/45 alebo 50/50 ... nie su na cloud chasing a s vyssim PG ide aj viacej chuti, resp. VG pri utiahnutom airflowe trochu tlmi chut

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
smaxxl
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Osiris » Str 07. Sep 2016 22:01:47

Do mojej kolekcie sa zaradili dva RDTA atiky od Steam Crave, a sice klasicky Aromamizer Supreme 4ml (25mm) a jeho novsia, mensia verzia Aromamizer Supreme Lite 2/5ml (23mm)
Obrázok

Balenie je (takmer) rovnake, kartonovy box s magnetickym uchytom, v kazdom baleni su nahradne skla a sada nahradnych kruzkov, skrutiek, ... Verzia Lite ma aj silikonovo-keramicku redukciu na single coil a adapter+skla na zvacsenie objemu na 5ml.
Obrázok
Obrázok

Prve dojmy:
Oba maju takmer identicky (no divny) dizajn, verzia Lite je len zmensenina povodneho Supreme.
Obrázok

Tovarenske spracovanie je neuveritelne, jedno z najlepsich, ake som u atikov videl. Vsetko sedi absolutne presne, perfektne dolieha, ziadny naznak vole a nepresnosti.
Plnenie je z vrchu, odsrubovanim krytu s driptipom (delrinova 510ka s konickym vnutrom).
Vyborne je vyriesena kontrola privodu liquidu - prstencom s vyznacenou stupnicou sa otvaraju otvory na dne nadrze, liquid tecie tunelom v stene dole a otvormi na dne zakladne zasobuje vatu. Pri regulacii nehrozi, ze by sa povolilo sklo a liquid podtiekol.
Druhym prstencom pod regulaciou liquidu je dalsi, ktorym sa reguluje privod vzduchu k spiralkam - tie su ofukovane z bokov priamo.
Zakladne su velocity style.

Zatial som vyskusal len verziu Lite. U verzie Lite je zakladna dost mala a nedava priestor na nejake blaznive buildy, vacsi priemer spiralok ako 2,5mm a viac ako 7 otociek uz nemusia vojst. Spravil som single coil build s pouzitim zaslepky, kanthalovy clapton, 2mm vnutorny priemer, 6 otociek - 0,4Ω. Vatou netreba setrit, aby atik nepretiekol cez privod vzduchu.
Uz pri 20W je podanie chuti vyborne, pri 30W som uz len debužíroval, mlaskal a "chrochtal blahem" :D

Zajtra sa chystam rozbehat vacsiu verziu, planujem v nom dve horizontalne spiralky.

Edit: este pridam novy setup verzie Lite: single coil vertikalne. Toto osadenie eliminuje (vcelku dost) ten limit na horizontalnu spiralku, vosla by aj 3,5mm.
Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Pia 05. Máj 2017 14:53:48

Dorazil mi novy postless deck do Aromamizer Supreme (kupeny tu - https://www.fasttech.com/p/6185900), ktory je standardnou sucastou limitovanej edicie.

Obrázok
Obrázok

Pozitivom je, ze v baleni je az 8 nahradnych, tvrdenych "cervikov" :OK

Rozhodol som sa pre single coil, a prve osadenie, ktore sa logicky ponukalo (cize konce vaty smeruju do kanalikov), je v pripade Supreme nespravne... :shock:
Obrázok

Vzduch z otvorov totiz nesmeruje na spiralku, ale na vatu. Takze som spiralku otocil o 90°, dal vatu, tu rozdelil a napchal do kanalikov
Obrázok

Chut je perfektna, postless deck je podla mna lepsi, ako klasicky velocity, takze ostava v Supreme :OK
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť