Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Prave som objednal a som zvedavy :)

Prave som objednal a som zvedavy :)

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Prave som objednal a som zvedavy :)

Poslaťod repssol » Pia 08. Júl 2016 17:00:00

Nuz vo vapingu je vela sklamania ;) .Mna by skor zaujimalo slovo tabak.Tabak ususeny ma krasnu vonu si myslim.Raz som videl jedno video ako sa robi taky mok na udene vyrobky vo velkovyrobe.Proste kotol a tam horelo to drevo a dym sa za studena chladil a kvapkal ten mok s cim natieraju tieto udene masa co kupujeme.Ale to by sa dalo spravit aj s tabakom ;) .Sorry za spam :dhd:
Obrázok
Obrázok užívateľa
repssol
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Merlin » Pia 08. Júl 2016 19:02:24

No napisem ti ku tomu asi tolko.
To co popisujes, je sucha destilacia a z tej suchej destilacie dreva, sa ziskava kolomaz.
To su kreosoticke dechty.
To iste, ti vznikne suchou destilaciou tabaku.
V podstate ti z toho vyleze nieco ako močka, ktora sa zbiera v trubeli fajky.
Olizovanie toho hnusu, sa vola močkovanie. Zlozvyk rozsireny v chudobnych regionoch.

Daleko lepsie, je pouzit maceraciu, teda macanie tabaku v liqide, alebo lepsie cistej baze.
Nakolko sa vsak jedna o velmi pomaly proces, vzhladom na velku viskozitu PG a VG, nieje to jednoduche, ani sa to moc neda urychlovat.
Cim kvalitnejsi tabak sa pouzije a cim menej chemicky upraveny, tym lepsie to potom chuti.
Jednoducho povedane, ak tabak pouzity na maceraciu, nebol upravovany inak, ako fermentaciou, jeho chut nebola dosiahnuta nejakou dodatocnou aromatizaciou, bude pravdepodobne chutit rovnako dobre pri vapingu, ako pri jeho fajceni analogovym sposobom.
Druhy problem je, ze predsa len ten macerat nieje cisty, teda obsahuje aj cukre a dechty, ktore sa napaluju potom na spiralke a zasieraju atomizer.
Ale potom to o to lepsie chuti, priblizuje sa to fajceniu cigary, avsak vzhladom na to, ze z jednej dobrej cigary, ako Monte christo robusta, alebo Qinetero a podobne, sa da vyrobit priblizne 200-500ml liqidu a mozno aj viac, je ta davka dechtov a kreosotov velmi mala. Vatsina sa skondenzuje na chladnej hlave atomizera.

Existuju aj postupy, ktore umoznia ziskat aromy z tabaku, bez maceracie, ale na doma je to troska problem.
I ked zvladnut sa to da.

Na maceraciu ale nieje najvhodnejsi tabak cigaretovy, alebo na balenie cigariet urceny, lebo je dost chemicky upravovany.
Fajkove tabaky, su obvykle utra heavy tazke, po maceracii je to skor blato, ako liqid a riedenim castokrat nejde dosiahnut zaujimava chut vapovanim. Je to z toho dovodu, ze fajkove tabaky, uvolnuju aromu inak, ako cigaretove, petoze sa zahrievaju na vysoku teplotu v kotolni fajky. Tieto chute pre vaping, sa tazko daju uvolnit maceraciou a aj zahrievanim baze a maceratu, sa pri odparovani v atomizery, neuvolnia, ostanu ako krusta, alebo heavy kondenzat na stenach atomizeru.

Niektore cigaretove tabaky, su naopak celkom dobre, na maceraciu, ale prave tieto v nasich koncinach, nieje mozne zohnat.
Jedna sa o nearomatizovane, odrezkove tabaky, ktore su velmi surove, vynikajuce na maceraciu.
Cigaretove tabaky a cigarety na maceraciu dobre, su napriklad.. Ligeros, Romeo y Julietta, Che, partagas cigaretas, vsemozne Kubanske cigaretove tabaky a cigarety, ktore su vyrabane z odpadu znackovych cigar a cigarilos.
U nas zohnatelna virginia, alebo virginsky tabak, hlboko fermentovany, su taktvane viržinky, od firmy Viliger, znacky Curly a Culebrass, cigarety ako napriklad grecke Assos, alebo ak sa este robia George Karelias, pripadne bezfiltrove francuzske Gitanes a Gauloises.
Tabaky su sice vyprane, koli europskej legislative, teda chudobne na nikotin, ale chutovo fajn. Najma v nich je malo pridanych latok.
Koncernove znacky, ako Marlborro a co ja viem, Camel, to su velmi komplikovanym sposobom upravovane tabaky a aromatizovane vsetkym moznym, takze tie na maceraciu moc vhodne niesu.
Po maceracii, z toho vypadne obvykle len ta chemia a tabak sa niako neprejavi.

:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Sob 09. Júl 2016 15:44:57

Jednoducha odpoved je NIE.
Macerat pokial nieje vyrobeny z udeneho tabaku, alebo vajglov, nitrosaminy neobsahuje vo vyznamnom mnozstve.
Ale...
Nitrosaminy vznikaju az pri horeni, alebo tepelnym rozkladom, za specifickych podmienok.
Napriklad tou suchou destilaciou a pod. Teda pri analogovom fajceni tabaku, celkom naisto vznikaju.
Vznikaju aj v zaludku a vznikaju aj v slinach.
Vznikaju ale za specifickych podmienok a nie vsetky formy nitrosaminov su karcinogenne.
Nitrosaminy vznikaju aj pri paleni vaty.

Lenze vdaka relativne stabilnej teplote a velmi pomalemu sposobu odparovania, vznika tych nitrosaminov tak malo, ze ked si clovek da jedno pivo, idealne tmave, 0,5ltr v ktorom su nitrosaminy preukazatelne v "relativne vysokej koncentracii" tak by si musel vyvapovat asi okolo 1 litra velmi koncentrovaneho maceratu tabaku, aby si dosiahol podobnu uroven absorbcie nitrosaminov vapingom.
Aj to sa bude lisit od toho, aku teplotu bude mat jadro, aky druh tabaku bol pouzity atd.
Ked zjes dobre vyudenu klobasu, alebo dobre vyudene a dusitanmi stabilizovane maso, tak prijem nitrosaminov stupa geometrickym radom.
http://zdravi.euro.cz/clanek/priloha-le ... iny-147888
http://www.osel.cz/2887-kdy-vitamin-c-skodi.html

Inak by som musel pisat velmi vela, ale nebolo by to uz tak zaujimave.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod McRey » Pia 15. Júl 2016 15:38:51

Ahojte. V sterdu som nalozil do PG cigaretovy Golden Virginia. Mate s nim skusenost? Ma to nejakz efekt? Ak ano, ako dlho a za akych podmienok ste ho macerovali?

Edit: BTW, mozno by to chcelo sekciu Nalozil som a som zvedavy :D
eGrip VT, Tesla nano + Micro TFV4 black, Pico + Micro TFV4 steel, Smowell Moore mech,
Tesla clapton rda, Mini Mad Hatter rda, Nectar Micro rdta, SXK Corolla rta
jasne, aj nejake egocka
Obrázok užívateľa
McRey
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod speedmagor » Pia 15. Júl 2016 19:46:53

No objednal som moj prvy genesis atty Nextiny. . . Som zvedavy ci sa mi ho na popve podari spravne namotat.

Odoslané z GT-I9195 pomocou Tapatalku
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
speedmagor
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Pia 15. Júl 2016 20:02:27

Ono je to tak, ako som pisal vyssie.
Cigaretove tabaky a tabaky z a do cigariet, az na par vynimiek, na maceraciu niesu prilis vhodne.
Netvrdim vsak, ze su zle.
Je to najma o tom, ze malokto vie dnes, co je to naozajstny tabak, ako chuti prava odroda virzinie, pripadne ako chutia podla prostredia jej odrodove druhy.
Okrem virginie, trebars burley, alebo mnohe dalsie tabakove odrody, maju svoje specificke chute, no a tie sa este velmi lisia tym, kde rastu ako a kde sa fermentuju, ci sa listy susia na slnku, alebo v kopach atd.
V cigaretach je tabak, ktory moze chutit hociako, je to len celulozova vyprana hmota, napajcovana tak, aby chutila vzdy rovnako, podla znacky v ktorej krabicke je zabalena.
Golden virginia na balenie cigariet, je sice skoro virginia, ale je dost aromatizovana, aby bola vzdy virginia golden.
Na skusku je zaujimavejsie, vymacerovat trebars Javsky tabak, ale ten sa asi uz nedodava, cierny, plnej chuti. Su len 3/4 a 1/2, velmi vyprane, aby neobsahovali prilis vela nikotinu.

Problem spociva teda v tom, ze cigaretove tabaky, su vyprane a aromatizovane. Vatsina tych, co bezne je k dostaniu. Pri maceracii, sa vyluhuje primarne to, co tvori to ochutenie. Ten tabak samotny, je obvykle len celuloza, alebo to co ostalo z tabakoveho listia vypraneho, vymrazovaneho a co ja viem, snad peceneho, alebo parou praneho.
Cize pri maceracii, bude extrahovane to, co bolo do tabaku umelo dodane, aby nejak chutil.
To, co bolo z tabaku vyprane, tam uz nebude. Kaslat na nikotin, ten sa da doplnit bazou, ale prave to, co tvori chut tabaku, tam nebude.

Preto tvrdim, ze na maceraciu su dobre, alebo lepsie tabaky, ktore sa nearomatizuju, ale maju svoju prirodzenu tabakovu chut, vdaka prostrediu, kde rastu, fermentuju sa velmi dlhy cas v tropickom prostredi, alebo v nejakom specifickom prostredi.
Tomu zodpovedaju len viac menej cigarove tabaky a aj to, najma kubanske a niektore lepsie mexicke, alebo z hondurasu.
U tych kubanskych, je viac menej istota, ze boli vyrobene tradicnou metodou.
Aj tie sa falsuju, najma znacky ziadane, ako Cohiba a podobne.
Ale aspon chutia ovela lepsie, ako tabaky cigaretove.
To je moj nazor.

Pravda je, ze macerovany tabak z bezfitrovych cameliek, chuti celkom ako camelky..
Ale prave camelky, stare asi 10rokov, ktore mam v humidore, chutia predsa len trocha inak.. Jedna cigareta, ma cez 4mg nikotinu a dechtu, asi za cely jeden zeleznicny prazec...
Myslim, ze dnes uz cigarety analogove, su len chemicka zmes. Aspon tie, co su dostupne na trhu v EU.
Keby som si sam nepestoval tabak, nemal by som moznost porovnania chuti.
Ale vypestovany tabak, bez fermentacie, nema daleko, od chuti spaleneho sena, alebo susenej zihlavy.
Az fermentaciou, ziskava nejaku chut, ked sa rozlozi prirodzenym, sposobom chlorofyl, skroby a cukry.
Okrem fermentacie, existuju aj ine sposoby, ale je to neuveritelne, ta fermentacia, je podla mna najlepsi sposob..
Aj tak tabak, ktory pestujem, nieje dobry na maceraciu. Ani exoticke druhy, ktore minuly rok rastli ako doma, napriklad Havana, ktora tento rok zhnila. Je to z toho dovodu, ze sice u nas v nasom podnebi vyrastla, ale fermentacia, ktora prebieha v tropoch, po zbere uplne autonomne, u nas po zbere je na to hned zima a nieje mozne proces fermentacie dokoncit, prirodzenou cestou.

To su moje skusenosti.
Ale budem velmi rad, ked sa niekto skusi vydat novou cestou.
Mam rad tabakove liqidy, a mam rad uslachtile vyrobky z tabaku. Strojove, seriove, priemyselne vyrabane cigarety, povazujem za odpad, ktory okrem toho, ze to horiaca chemicka skladka, nemaju u mna uctu, aj koli tomu, ze sa umelo znizuje obsah nikotinu v cigaretach, aby ludia stale viac museli fajcit.
Pred ani nie 20 rokmi, cigarety z obsahom 0,7mg nikotinu, boli oznacovane ako light, dokonca super light. Normalna cigareta, mala okolo 3mg nikotinu. Niektore tuhe cigarety, mali aj 5mg a viac..
Preto si myslim, ze ak mi zobrali podstatu z tabaku cigaretoveho, zvysok si mozu kludne strcit do..
:vaping:
:vap_cig:

P.S.
Aby som to porovnal nejak laicky, tak medzi cigarami a cigaretami, je asi taky rozdiel, ako medzi masivom z dreva, a bukasom.
Oboje je drevo. Ale kazde nejak inak spracovane. Netvrdim ze vsetko sa da robit, napriklad kralikaren z odpadoveho dreva, ako je mahagon, alebo palisander, pripadne okume, taka OSB doska, je tiez fajn, ale...
.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod wassago » Str 20. Júl 2016 16:41:13

Mne dnes doslo ako darcek http://www.ego-cigarety.sk/VAPE-CLON-aroma-1-5ml-MOTHER-MILK-V3-d699.htm, http://www.ego-cigarety.sk/VALKIRIA-PRESENTS-10ml-FREYA-d1276.htm a http://www.ego-cigarety.sk/MAD-ALCHEMIST-1-5ml-FROGERS-FROG-aroma-d993.htm + DUSK od FA a štandardny SHADE. Všetko v 12 inawera Power smoke baze som zvedavy. Tiež ešte čakam na baliček od osirisa, ktory budem testovať kym toto vyzreje. :smok:
Obrázok
[/url]
Obrázok užívateľa
wassago
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Sob 06. Aug 2016 12:42:59

Doughboys e-juice
70PG/30VG, 3mg nic, 60ml, akciova cena cca 19€

Na tieto liquidy som zatal zaznamenal len tie najlepsie ohlasy, takze ked som nasiel ich ponuku na anglickom shope, dlho som nevahal. Sisky mam rad, tak som zvedavy.

BLOOBIES BY DOUGHBOYS
cucoriedkova siska
Obrázok

GLAZED N CONFUSED BY DOUGHBOYS
siska s cokoladovou polevou
Obrázok

DONUT GIVE UP BY DOUGHBOYS
siska poliata karamelom a posypana morskou solou
Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Dano98 » Štv 01. Sep 2016 15:17:27

Z akych shoppov to objednavate?
SW:PG Chem báza+arómy
HW:Tree Of Life,Zero Mods,Laisimo L3 200W TC, SMOK XCube Ultra,Steamboy Storm Rider 2.1 sn 2037,Squape R sn4228,Taifun GT 2S,Magma,Kayfun 5,Footoon Aqua FX, UX, PRO
Obrázok
Dano98
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Pia 02. Sep 2016 17:17:54

hlavne su to:
ego-cigarety
smoki
wellness
Fasttech
Gearbest
3fvape
aliexpress
heavengifts

vacsina z nich sa prezentuje na tomto fore, a aj skusenosti s nimi su OK, obcas sa najde neprijmnost..
ak som nejaky dobry shop zabudol tak sa ospravedlnujem.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia