Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Zdravotná nezávadnosť NI a Ti drôtov

Zdravotná nezávadnosť NI a Ti drôtov

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Zdravotná nezávadnosť NI a Ti drôtov

Poslaťod Dano98 » Uto 21. Jún 2016 12:57:27

Nazdar vaperi. Chcel by som začať pokec na tému NI a Ti drôtov. Keďže už sa rozmáhajú gripy s TC režimom, mne samému pred pár dňami dorazil perfect gripík s TC režimom, tak by som ho chcel začať používať. Na čo som ale narazil a čo som doteraz fakt nevedel je, že NI a Ti drôty sa nesmú páliť na sucho, pretože uvoľňujú jedovaté až karcinogénne látky, ktoré naviac po vypálení môžu ostať na povrchu špirálky. Jediná výnimka má byť SS drôt, ktorý sa vypaľovať na sucho ževraj môže a ževraj neuvoľňuje žiadne škodliviny. Čiže NI a Ti drôty sa nesmú robiť ako micro coil ale spraviť špirálku tak, aby sa točky vzájomne nedotýkali a ktorú nevypaľovať na sucho.
Tak ako to teda je? Je to fakt? Má NI a Ti drôty vôbec zmysel používať keď je tu také riziko? :vaping: Pýtam sa aj preto lebo predtým ako som sa o tejto veci dozvedel som si objednal NI a Ti drôty a teraz mám obavu z ich použitia.
Zároveň pripájam foto, ako mi zreagovala SS 316 špirálka cez noc v kvapáči. Normálne zmenila farbu a pritom liquid bol ovocný PG/VG číry. Je to normálne?
Obrázok
Obrázok
SW:PG Chem báza+arómy
HW:Tree Of Life,Zero Mods,Laisimo L3 200W TC, SMOK XCube Ultra,Steamboy Storm Rider 2.1 sn 2037,Squape R sn4228,Taifun GT 2S,Magma,Kayfun 5,Footoon Aqua FX, UX, PRO
Obrázok
Dano98
e-pokročilý
e-pokročilý

Partner

Vaping Portál

Re: Zdravotná nezávadnosť NI a Ti drôtov

Poslaťod _darebak_ » Uto 21. Jún 2016 14:32:16

Vypalovat by sa nemali ziadne spiraly, kanthal, ss, ni, ti... ;)
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod endy500 » Uto 21. Jún 2016 14:34:34

To počujem prvý krát.
Prečo sa nemôže vypalovať kanthal a SS?

https://www.reddit.com/r/electronic_cig ... eating_a1/
Naposledy upravil endy500 dňa Uto 21. Jún 2016 14:39:30, celkovo upravené 1
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Welchi » Uto 21. Jún 2016 14:39:29

O tomto tu uz bola debata .. tusim merlin sa vyjadroval tiez na tuto temu,ale neviem kde a bolo to davno.
Co sa tyka SS dratu..je to proste zliatina so zelezom.. tak ked je liqvid kyselsi moze reagovat s kovom.
Ale SS je uplne inertny neskodny osobne ho pouzivam ku spokojnosti.
Ni drat ako si pisal.. nieje dobre ho vypalovat.. proste sa pokazde toci nova spiralka je vhodny na SUBOHM
setup s vatou a TC rezim. Ja ho radsej nikomu nedoporucujem ajked iny maju skusenosti ine.Proste istota je istota
a je lepsia menej rizikova alternativa.
Ti drat .. je natom lepsie ako Ni ale to suche palenie TI drat uplne odrovna.. proste zhori pri prezhaveni.
Zas tu je na Ti drate ina cena..je opoznanie drahsi.
Takze zamna No1. je SS drat No2. Ti drat Ni radsej ruky prec,ajked s otaznikom.

Vyplovat SS drat zas NENI MOC dobre straca totiz vlastnost pre TC regulaciu.. da sa ale jemne
Kanthal .. uplne bez problemov sa vypaluje.. co je negat.. zmensuje priemer..a meni sa odpor.
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod allartvideo » Uto 21. Jún 2016 14:43:25

Tie drôty s obsahom niklu by sa tiež podľa mňa nemali, ale ak chceš, môžeš :D Kanthal myslím nikel neobsahuje, ale nerez áno.
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod smaxxl » Uto 21. Jún 2016 14:49:25

Ano, Ni200 a Ti su materialy, ktore uz pri kratkodobom prehriati tvoria oxidy (NiO, TiO2), ktore su rizikove pri dlhodobejsom inhalovani. Osobnu skusenost mam s Ti, kde sa mi parkrat podarilo sfarbit ho do snehobiela (TiO2) :-) Z hladiska TC materialov je Ni, podla mna, ten najnevhodnejsi zo vsetkych - ma silno nelinearnu krivku TFR a teda velmi nepresne TC (okrem DNA200, ktorej vies zadat viacero TFR/TCR hodnot pre rozne teploty), je prilis makky, a ma prilis nizky odpor.
Ti je na TC vyborny kvoli prakticky linearnej krivke TFR a pomerne vysokemu odporu, ale ma nevyhodu prave v tej nemoznosti dry burn.
SS su univerzalne a daju sa vypalit zasucha (okrem SS430 tusim), ale pre TC su dost nepresne kvoli nizkym TCR
Moj favorit je NiFe48 - da sa vypalit zasucha, odpor zhruba ako Ti, skoro linearna krivka TFR, mechanicke vlastnosti zhruba ako Kanthal (nepruzi tak velmi ako Ti a SS)
smaxxl
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Dano98 » Uto 21. Jún 2016 15:42:13

No takže. Aby sme si to zhrnuli. NI a Ti draty v žiadnom pripade nevypalovať kvoli vzniku toxických látok. Motať špirálku vždy so závitmi od seba. Po použití setup vyhodiť a namotať nový. NI drat horšie vlastnosti ako Ti drat. SS drat možno vypaľovať, možno motať aj micro coil? Nevznikaju pri vypalovani žiadne toxicke latky či ano? A to s tým kanthalom ste ma prekvapili, pretože kathnal stale vypalujem, či vtedy keď čistím špirálku na druhý setup alebo vtedy, keď namotám novú špirálku a stláčam závity k sebe. Tak teraz neviem či sa môže kanthal vypalovať či nie lebo aj v nom vznikaju nejake toxi látky?
SW:PG Chem báza+arómy
HW:Tree Of Life,Zero Mods,Laisimo L3 200W TC, SMOK XCube Ultra,Steamboy Storm Rider 2.1 sn 2037,Squape R sn4228,Taifun GT 2S,Magma,Kayfun 5,Footoon Aqua FX, UX, PRO
Obrázok
Dano98
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod smaxxl » Uto 21. Jún 2016 15:52:58

Vypalovanie Kanthalu by malo byt uplne v poho ... to co spominal Welchi je zmena fyzikalnych vlastnosti, ale ziadne zdravotne rizika. Aspon tedaja som doteraz nic take nezachytil.
Takisto pri SS. Ale v kazdom pripade treba pouzivat zdravy rozum a nezeravit ziadny z tych materialov nad nevyhnutne minimum.
smaxxl
e-znalec
e-znalec

Poslaťod biknik » Uto 21. Jún 2016 16:22:53

Největší svinstvo po přežhavení je titan, protože jeho oxidy jsou podezřelé coby karcinogenní. Pak až je "čistý" nikl, který se také nesmí žhavit protože pak se následně při vapování uvolňuje a i jeho oxidy. To ale není pravděpodobně karcinogenní, ale "jen" zdravotně závadné. Z nerezových ocelí, které obsahují hlavně velké množství železa se po rozumném přežhavení a očištění spirálky nic neuvolňuje, měl jsem na to i odkazy na testy atd., ale to v té době, kdy vznikaly ty spory ohledně materiálů pro TC a vaping, SS ještě nebylo rozšířeno a málokterý grip to s ním uměl. To už bych těžko dohledaval a dával do kupy. Používám nerez (316L), téměř rok, od prvních pokusů v režimech pro titan pak Dicodes přes X-Cube II až po perfektně funkční a laciné gripy s čipy od Joyetech po DNA200 a já nevím co. S nerezem není žádný problém, občas se provede suché pálení zlehka, ne extrémně žhavit, očistí spirálka, vymění vata a zas frr. Případně jsou i hotové SS hlavy třeba do Cubis. Je pravda, že nerezové oceli mají nízké TCR a křivka není optimální, nicméně to fuguje prakticky bravurně a to i na slušných lacinějších gripech. Díky za to. Používám denně.
„The world is changed by your example, not by your opinion.“ ~Paulo Coelho
Obrázok
Obrázok užívateľa
biknik
e-znalec
e-znalec

Poslaťod _darebak_ » Uto 21. Jún 2016 16:23:48

Ohladom mojho prispevku, tu je odkaz :twisted:
http://www.ecigarette-research.org/rese ... 015/212-db
Naposledy upravil _darebak_ dňa Uto 21. Jún 2016 16:31:40, celkovo upravené 1
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Ďalší

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia