Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Cas na novu cigaretku

Cas na novu cigaretku

Debata a Vaše recenzie o konkrétnych modeloch e cigariet.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Cas na novu cigaretku

Poslaťod Ronon » Štv 29. Sep 2016 11:14:33

Každá kvapka má iný objem, závisí od veľkosti otvoru kapátka. Ťažko odhadnúť koľko kvapiek na 10ml, môžeš počítať koľko chceš, ale presné to nebudeš mať nikdy (a hlavne aj preto, že každý cíti inú intezitu chute), vždy je to len na testovaní. Ja začínam tak (ak miešam niečo prvý krát), že do 10ml liquidu dám 15 kvapiek, nechám dozrieť a otestujem. A zistím či je to pre mňa dosť, málo alebo môže byť. Nič tým nepokazí, len sa poučím pre budúce miešanie.
Obrázok
Ronon
e-znalec
e-znalec

Partner

Vaping Portál

Poslaťod Mego » Štv 29. Sep 2016 11:15:51

A nemože to byť tak, že na stránku napísali presne toľko kvapiek, koľko treba z tej fľaše, z ktorej to dodali? Vyskúšam ich tam dať teda 60... radšej ... 20 kvapiek na 10ml. Ak bude málo, vždy sa dá doliať ;)
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod @ndy25 » Štv 29. Sep 2016 11:26:22

Ja používam bázy aj arómy AL, na 10 ml bázy dávam vždy 4-5 kvapiek z originál kvapkatka. Chuť je akurát. Skús radšej s menším množstvom, aby si nemusel riediť. Dokvapkas ľahko. [WINKING FACE]

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
@ndy25
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Mego » Štv 29. Sep 2016 11:35:26

Tak som dal na 30ml bázy po 75 kvapiek... z 10ml fľašiek s príchuťami takmer neodbudlo :O Nechám postáť a zajtra večer okoštujem... uvidíme, čo to bude. Toto je moj druhý pokus o miešanie...
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Štv 29. Sep 2016 12:16:36

@mego:
v miesani ako sa pisalo mnohokrat na fore je menej viac, prve miesanie na 10 ml a mensi pocet kvapiek.
Nezabudaj na to ze kazda aroma potrebuje cas na zretie:
- ovocne 2-7 dni (zalezi na druhu a vyrobcovi)
- tabakovky 21-28 dni

Tieto casy zrenia su overene vapermi a ich odporucania je dobre dodrzat, vyrobca deklaruje casto kratsi cas, ale ked sa miesany liquid zalezi dlhsi cas je to lepsie... Len pre info mam doma BlacK Cherry a po dvoch dnoch to bolo hrozneeee po tyzdni je to lepsie.
Samozrjme, liquid sa vie pokazit, VG zlozka zvetrava na vzduchu a chyta pachut... stuchlina (uz to bolo viackrat preberane na fore)
HW: DNA's & ArcticFox for MTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Mego » Štv 29. Sep 2016 12:37:35

Dobre vedieť... :) Čo ak by som skúsil koncentrát bázy naliať a zahuliť? Budem mať z toho niečo? Viem, že chuť asi bars nie... ale zatiaľ, kým sa mi odležia tieto ;) Dá sa to tak?

To je ten problém, že všade sa uvádzajú len ovocné a len tabakovky... lenže ja nemám ani ani. Perník a energy drink a pistaciova zmrzlina neni ani tabakovka, ani ovocna... na stránke píšu, že 2dni pre 50/50. Pre 100VG sú to tuším 4 dni. No ale uvidíme, že čo to spraví...
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Štv 29. Sep 2016 12:45:32

Jasne ze mozes aj cistu bazu vapovat nic sa Ti nestane, mas len ciste PG/VG s nikotinom bez dodatocnej aromy.
a pri kazdej arome je ot pokus omyl a skusanie kedy je najlepsia a dobre chuti... ja musim pozriet starsie miesaniny mozno budem prekvapeny, ze aka dobrota je "zabudnuta" na policke.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Mego » Štv 29. Sep 2016 12:55:28

Uvidím, ako sa mi podarí to miešanie tentokrát... ak to bude dobre, tak najbližšie kúpim 5l bandasku bázy a pol litra príchuti :D
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Štv 29. Sep 2016 13:06:35

Hmmm nemas zly napad pred TPD sa zasobit... ale 5L bandaska nie je podla mna najlepsie riesenie. Radsej kupit silnejsi koncentrat 48mg 100ml a nasledne ho zriedit na pozadovane mg pridanim 0mg bazy pred miesanim a spotrebovanim. Ako som pisal liquid a aj baza casom zvetrava ak sa dostane na vzduch (aj otvaranim a odlievanim), Dost sa toho popisalo o skladovani baz a naslednom doriedovani na nizsie koncentracie.
od 11/2016 zacne platit TPD na Slovensku a od toho dna nekupis vacsie balenie ako 10ml a max sila bude 20mg...
Vapingu zdar. :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Mego » Štv 29. Sep 2016 13:22:24

Čo to je TPD? :O A prečo to začne platiť? Ktorý debil to zas vymyslel? Akože od 11/2016 nebude možné si kúpiť ani 30ml bázy, ani nič? Maximálny objem bude 10ml? Kúpim toho hektoliter a rozbehnem čierny trh :D
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Konkrétne značky e-cigariet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia