Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Miešanie pre začiatočníkov

Miešanie pre začiatočníkov

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Miešanie pre začiatočníkov

Poslaťod Mego » Uto 13. Sep 2016 9:54:19

Pochválen. Zatiaľ som miešal iba raz v živote. Báza bola Flavortec 70/30 s obsahom nikotinu 9mg/ml. Konkrétne to bolo asi toto:
http://www.ego-cigarety.sk/100ml-Flavou ... -d1636.htm
A nalial som do toho podľa návodu na použitie hentúto príchuť:
http://www.ego-cigarety.sk/FLAVOURTEC-A ... -d1169.htm

Podľa mojich vedeckých výpočtov, ak sa to má riediť v pomere 10%, tak to znamená, že na 100ml bázu treba naliať 10ml príchute, čiže vlastne celú fľašku. To som aj urobil, nechal som to dva dni odstáť a potom som to skusil vapovať. Bol to humus, chutilo to ako plesnivé nohy.

Preto by som sa chcel opýtať, či niekto tuší, čo som urobil zle? Ako to mám zmiešať? Viem, že tu na fóre je kopec miešačov, čo sa z toho radujú, ale mne to na prvý krát veru vôbec nevyšlo a bol to teda hnus. Poraďte nejaké typy a triky, prípadne aj bázy a príchute, ktoré si mám kúpiť. Z príchuti mám najradšej kolu, energy drink, likoricu, keby existovala aj kokosova príchuť, to by bolo niečo :)
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Partner

www.smoki.sk

Re: Miešanie pre začiatočníkov

Poslaťod pe.stefpo » Uto 13. Sep 2016 10:06:51

miešanie je veda chuťových buniek.
odstat 2dni? ja nechávam zrieť aj mesiac. a druha vec je Doporučený pomer dávkovania 3% - 5%. takže to treba ešte zriediť :)

miešanie je zabava ale treba si vždy skušať na menšie množstvo a hlavne menej aromy ako pišu, nechať 7dni aspoň a koštovať potom, časom budeš vedeť čo a ako
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Mego » Uto 13. Sep 2016 10:12:06

A jaké značky bázy a príchuti používaš? Tie flavortecy sa mi bars dobre nezdaju... mal som aj jeden original flavortec liquid mentolovy a nebolo to bohviečo...

Tam práveže všade píšu, že mesiac sa majú luhovať tabakove chute a 24-48 hodín ovocné... o nápojových sa nikde nič nepíše :(
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod vrana40 » Uto 13. Sep 2016 10:23:52

ja som na flavortecu frcal asi dva roky,maxi som pouzival 5% ale prave energy som mal na tom minime co udava vyrobca 3% energy je dost vyrazna zrovna aroma
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Uto 13. Sep 2016 10:24:08

@Mego:
Presne ako pise pe.stefpo, nie vzdy vyrobca udava "spravne" udaje a 100 ludi je 100 chuti.
ja si vzdy zamiesam len okolo 10ml az viem do coho idem (ak je nova aroma - predist 100ml niecoho hrozneho) a zacat s mensim pomerom. Vzdy dam menej ako pise vyrobca (dokvapkat sa da, alebo mat aj cistu bazu na doriedenie), zalezi aj na baze pomere PG/VG (PG - nosic chuti, VG je nosic dymu). Cim viac mas VG, vysledok bude menej vyraznej chuti, ale s velkym oblakom.
Tvoja baza bola 70/30, PG/VG, co by malo byt chutovo dobre, len treba nechat dozriet, tabakovku mam vzdy doma mesiac ulozenu a cakam kym sa chut prejavi... a stoji to za to... Aj ked som ju skusil skor, nebolo to take dobre ako po mesiaci zrenia/zalezania.

Kokosovych arom je mnoho, aj v danom obchode je Coconut Cream alebo hotovka choco-coco... jemu podobny si mixnem uz sam a doladim s kapucinom :)

Kvapka aromy za kvapkou a prides tomu na koren, ako co s cim namiesat a kolko odlezat...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod janko72 » Uto 13. Sep 2016 10:34:23

Sa nečudujem :lol: V tom odkaze máš doporučený pomer 3 - 7%
Platia jednoduché pravidlá. Novú arómu namiešať do dvoch 10ml flaštičiek
s max a min koncentráciou.(napr.5kvapiek a 10 kvapiek)
Po vyzretí ochutnať a podľa seba doladiť. Buď pridať arómu alebo zriediť ak je veľmi výrazná.
Miešať do 100ml doporučujem len overené arómy. Treba rátať aj s tým, že čím je miešanica staršia,
tým má výraznejšiu chuť.
Napr. tabakové - zrejú aj mesiac. Pri ostatných arómach stačí prevažne týždeň. Nie je dobre miešať veľké množstvo ovocno-kolo-likér-koláčik a pod. Z vlastných skúseností viem, že veľa ich je po dvoch mesiacoch nevapovateľných - prezrejú a objavia sa divné pachute.

Bázu je jedno akú používaš, treba otestovať a vybrať tú, kt. Ti chutí.
Arómy je najlepšie si kúpiť vzorky a otestovať alebo stretko a tam ochutnáš hafo miešaníc.

pozri smokimu, má aj kokos - capella
Inak na mentol bacha, je to hajzlík. Na 10ml dávam max 2 kvapky, ale zasa opraví pokazenú miešanicu - prerazí všetko :lol:
HW: SSR 2.0 / MMV Temon /FUZZE XSL mikro/WP XT + titan kapkač - by berger
SW: FA / TW / INAWERA

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod vrana40 » Uto 13. Sep 2016 10:49:42

mentol to je previt,mentolu sa s atiku zbavis velakrat iba tak,za ho hodis do smetiaku :D
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Uto 13. Sep 2016 11:01:11

tak tak... mentol prerazi asi vsetko, preto hlavne na precistenie chuti...
Ja len v jednom atty mam Ice Jahoda domiesanu, je to dobre bafanie na MTL, pri DTL uz moc "chladi" a nie je to ono. Teraz ladim Ice bazu s jablkom, ale stale to je mentolove a jablko to preraza, aromu idem pridat to Fuji Jablko, a hadam sa zazrak udeje. ak nie tak mozem 10 ml zahodit :) :) :)
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Mego » Uto 13. Sep 2016 11:36:01

Fuha... riadna azbuka pre mňa toto tu, čo tu píšete :D
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Jesen » Uto 13. Sep 2016 13:00:08

tak ako pisu vsetci, je to alchymia, plus hladanie idealnej chuti pre kazdeho jednotlivca. tu asi plati, menej je niekedy viac. mne sa tiez kopa veci nepodarila podla ocakavania, niekedy za to mozu aj samotne prichute, najma tie s chemickou prichutou alebo prilis kvetinkove :D

10% je spravidla dost vela, vacsina prichuti staci 3-5%, vynimka je napr. firma Flavor West, kde musim ist skutocne na 20% ako pise vyrobca.

Mego: bud to nechaj este odlezat a zatial skus nieco ine alebo hotovku, pripadne to rozlej do mensich flasiek a zried, pripadne domiesaj s inou prichutou.

ono celkovo red bull prichute nie su (aspon pre mna) tie najchutnejsie, skor taky zuvackovy tazko identifikovatelny mix a pre moje chutove bunky tazko pouzitelne

howgh
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia