Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Single Coil - RDA/RDTA

Single Coil - RDA/RDTA

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Single Coil - RDA/RDTA

Poslaťod iso3001 » Ned 29. Júl 2018 11:26:47

chcem porosit o radu so zostavenim a nastavenim gripu pre tento Hadaly styled RDA, bo uz treti den sa trapim a s vysledkom nie som prilis spokojny :( huba vystipana od liquidu, jazyk spaleny, tolko testujem, az to prestavam rozoznavat :)

je to moj prvy RDA, nemam s tym ziadnu skusenost, a predstava bola taka, ze to budem mat na MTL ochutnavanie namiesaneho, alebo proste len tak, ked si chcem dat 3-4 sluky z niecoho, co by ma nebavilo vapovat cely den a cely tank.

skusal som tam namotat rozne priemery cievok od 3.5mm po 2mm, z roznych materialov, ale nic z toho nebolo uplne take, ze super, cisto pocitovo sa mi zda, ze cievka s mensim priemerom a z ss316l by mohla byt cesta, ale fakt uz neviem. kludne mi pripadne povedzte “to mas na to cele zle, neries, kup si cojaviem nimbus alebo vandy vape rda a mas po starostiach” ;) ten Hadaly ma svoje caro, je to jednoduchucka vecicka, dobre sa do toho mota, ale nebudem to lamat cez koleno zasa.

najskor build teda - motam to takto nejako, je to ok, nie je tam nejaka zasadna

Obrázok

z tychto dratov, co tu mam (chyba tam este Titan 0.3mm) by ktory mohol byt najlepsia volba? aky priemer spiraly, kolko odpor priblizne?

Obrázok

co sa tyka nastavenia gripu samotneho (Pico 75w s AF), viete mi prosim poradit aspon rozsahy teploty a vykonu, v ktorych by som sa mal drzat, aby to davalo aspon trochu prijatelne vysledky? viem, ze to je individualne, ale ja ani nemam sajnu, ci 250 stupnov je vela, alebo malo, ci 12w ako na rta atiku, alebo proste 30W a pod ;) dakujem :mrgreen:

najviac ma na tom celom srdi vlastne len to, ze som na ten rda cakal a tesil sa mesiac, nez to z ciny dovezu na oslikovi :lol: za tu dobu som mohol uz davno mat kupene cokolvek ine :shock: ano, priznam sa, trpezlivost nie je moje totemove zviera.
Naposledy upravil iso3001 dňa Ned 29. Júl 2018 13:44:18, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod jozko78 » Ned 29. Júl 2018 11:27:10

mozno je to tym, ze je to maly atomizer a rychlo sa prehrieva .. skus dat vyssi drip tip .. ja osobne idem kupovat rda od vandy vape .. berserker mtl rda .. v recenziach je vychvaleny a paci sa mi to siroke nastavenie vzduchu, kazdemu podla jeho gusta ..
Eleaf Istick Pico, Wismec Vicino, Joyetech Evic Vtc Mini, Kanger GeniTank, Taifun GT II, Kayfun V5, Kayfun Mini V3, IGO-L, Pico Rta
Obrázok
Obrázok užívateľa
jozko78
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod janko72 » Ned 29. Júl 2018 14:05:29

@iso3001
vyskúšaj namotať na priemer 3mm, 6 závitov 28ga/0,3mm SS (lepší by bol 0,4 mm)
jemne to roztiahni od seba na šírku závitu
malo by to ísť od 18-30W, to už záleží na tebe, treba sa pohrať aj s prísunom vzduchu
vyskúšaj vymeniť driptip za dlhší a tenší
TC - väčšinou sa hýbeme okolo 200 stupňov, ale je to individuálne

tento build používam v pulse od vv a spokojnosť, dá sa aj MTL a aj DL
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Ned 29. Júl 2018 15:46:37

janko72:

:OK dakujem, ovela lepsie, vysledok mal 0,9 Ohm, skoncil somna 17W / 205 stupnoch, driptip som dal najdlhsi, aky som v zasobach nasiel, celkom pouzitelne to teraz je, hlavne ten chod je ovela kultivovanejsi, to je presne to, kam som sa chcel dostat na starte.

jozko78: takze si mal dost pravdu aj s tym dlhsim natrubkom, po pravde som bol trochu skepticky, ale naozaj to spravilo dost :OK

Obrázok

chapem, ze to nie je s tou bielou rurou kralovna krasy, tak ale co bolo po ruke, to som tam dal, pri nejakej najblizsej objednavacke si skusim vybrat nieco slusivejsie, toto bol nahradny diel z Dvarwen ;)

s tym AF to je ako - ked to priskrtim, tak ide ovela menej dymu, a ide ma to obcas pridusit, ked otvorim viac, tak ide prekvapujuco dymu viac, menej koncentrovanej chuti. cakal som s tym dymom popravde naopak, ze pri priskrtenom AF mi tam pojde menej vzduchu => nebude taky riedky a bude ho pocitovo “viac” :shock:

este musim trochu ofrezovat vnutornu dieru na driptip, lebo cimski majstri to spravili o par desatin mm uzsie, ako by sa ziadalo.

Obrázok
Naposledy upravil iso3001 dňa Ned 29. Júl 2018 23:24:17, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Ned 29. Júl 2018 16:29:54

ak to priškrtíš, tak bude koncentrovanejšia chuť a menej pary, ale musíš stiahnuť výkon W inak ťa to dusí - horúca para
ak otvoríš naplno, tak výkon treba zdvihnúť aby stíhala špirála odparovať, hustota pary závisí aj od rýchlosti poťahu
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod vipk » Pon 30. Júl 2018 6:17:18

@iso3001 na tom poslednom obrázku vidieť jemne vlasocnice vaty. Včera na jednom videu myslím od Mike Godwina som videl ako to opalil jemne zapaľovačom, tak aby z toho tie vlasocnice vaty netrcali. Vyskusaj, ale aby ti nezhorela celá vata ;-)
Obrázok

Smok Stick V8 RBA, Smok t-priv, Wismec theorem, Nicolas MTL, Eleaf Pico 25.
Očakávam Gemz Axis RTA, Wismec Cylin.
Kedysi dávno: Vamo V2/ eGo 1100 /Kanger Pro Tank/ Vision Vivi Nova / Innokin iClear16 /Kanger T3S/ liquid vlastna vyroba /
vipk
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Pon 30. Júl 2018 17:54:16

@vipk:
Jemne vlakenka vaty ako boli na foto neriesim, pokial nesposobuju pretekanie.
V RDA je to nepostatne, liquid "lejes" priamo na vatu (do bazenika alebo vytlacas zospodu - squonk) nemas tam ziaden tank nad zakladnou. :) :) :)
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod iso3001 » Str 29. Aug 2018 22:03:54

s tymto Cthulhu 1928 MTL RDA nahodou nie je nejaka realna skusenost alebo referencia? je to pomerne nova vec a ma to celkom pozitivne recenzie na ytb, ale tak zase vieme, ako to je na ytb, tam je vyborne skoro vsetko :) ja dam skor na osobne odporucanie a skusenost.

resp v porovnani s tymto Jorda B Style RDA - je to klon RDA od madarov, ktori vyvinuli Dvarw V2 Style MTL RTA, co by nemuselo byt tiez zle.

rozdiel v cene ~50%, ano, jedno je klon, druhe orig. rozmyslam nad dalsim RDA, tak ze do coho ist :)
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Štv 30. Aug 2018 9:21:54

Taktiež zvažujem kúpu Cthulhu 1928 MTL RDA a zaujímali by ma reálne skúsenosti, na nete toho veľa nie je.

Resp. mám dilemu medzi týmto a ešte Geekvape Ammit MTL RDA s bottom feed plnením.
Má niekto skúsenosti aj s týmto atíkom?

Zatiaľ mám iba Caiman MTL, ale u toho sa mi nepáči plnenie, prebytočný liquid sa nevracia naspäť do zásobníka, je tam zle riešené dopĺňanie.
Používam: eVic-VTC Mini + Doggystyle RTA
Zháňam: Kayfun V5, Kayfun Prime, Dvarw MTL RTA
Zbavujem sa: Aleader Orbit 80W, Eleaf ASTER TC75W, Eleaf iStick PICO TC75W, Digiflavor Siren 2 24mm, Vandy Vape Berserker Mini MTL, Cthulhu Hastur MTL Mini
Obrázok užívateľa
firemann28
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Sob 06. Okt 2018 22:55:43

ok, takze oslik z ciny doputoval do ciela a priviezol mi okrem ineho aj

Jorda B Style MTL RDA

original pochadza od madarskych KHW mods, mimo ineho aj autorov uspesneho Dwarw MTL RTA

pre mna to je po Hadaly Style RDA druhy kvapak v zbierke, primarne ma bavi MTL, a hladam / hladal som nieco, v com budem vediet skusat namiesane liquidy, alebo proste si len zabafal par praskov z niecoho, co nemusim vapovat cely den. ten Hadaly bol vyslovene skuska naslepo, zapasil som s prvymi buildami asi tyzden, a aj vdaka radam miestnych skusenejsich som to vyladil. stale tomu ale nieco chybal, aspon mne sa nedari z toho Hadaly dostat aspon ako tak verne podanie chuti, ktore by korespondovalo s RTAckami, ktore pouzivam. preto ked sem @Gina postla, ze 3fvape predava klon Jorda B, tak som tomu dal sancu a objednal.

set, ktory som kupil, stal srandovnych $8.99 (1/10 ceny originalu :o ), v sete je okrem samotneho atomizera aj sada tesneni, BF pinu a nahradny top_cap. trochu som to prespekuloval, lebo som chcel dve farby, a nevsimol som si, ze ten nahradny cierny top_cap je plastovy :( oproti tomu striebornemu kovovemu je to ako hracka a po pravde nemam ani odvahu ho tam davat :)

atomizer ako taky posobi masivne, oproti lahulinkemu Hadaly je to kus materialu, zakladna cisto vyfrezovana, skrutky presne, akurat ten BF pin mal trochu tesnu dieru na sesthran a chvilu som rozmyslal, ci mam dobry imbusovy kluc. top_cap sedi na moj vkus az prilis tesne, zo zaciatku som musel trochu premaznut tesnenia trochou cistej bazy, aby to klzalo. diera na 510 driptip v pohode, sedia vsetky standardne, ktore som tam zatial skusal.

buildy nemam zatial nejako odladene, skusal som spiralku z ss316l, 0.26ga, priemer 3mm, ~0.6Ω. na fotkach je pokusna spiralka z vandy vape superfine MTL fused clapton, 3.5mm, pri nasledom pouzivani som zistil, ze to uz je velky priemer (skratovalo to o top_cap), ostatne madari na webe maju na fotkach 2.5mm prieme. empiricky som si overil, ze nozicky treba dat z vnutornej strany sroubov, vo vanicke kotolne je pomerne dost malo miesta a celkovo osadzanie je nie uplne komfortne napr oproti tomu Hadaly.

a teraz to hlavne - chut. vyborna. ziaden kompromis, toto je pre mna laska na prvy fire_click, neviem, ci to je tym masivnym prevedenim, alebo pomermi vzdialenosti, ofukmi - proste cele dobre. konecne mam nieco, do coho nakvapkam a chuti to +/- rovnako, ako v MTL RTA. pri vapovani mam vzduch velmi pritiahnuty, vo watt rezime podla liquidu ~20-35W, v TC mam nastavene mmtalne 25W /180°C

pre mna, ako vapo_amatera dobry kauf, za par eur slusny MTL RDA, robi to presne to, co potrebujem, ak niekto hladate nieco podobne, mozem len odporucit.

Obrázok ObrázokObrázok
Naposledy upravil iso3001 dňa Sob 06. Okt 2018 23:47:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia