Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Aké značky e-liquidu sú najlepšie?

Aké značky e-liquidu sú najlepšie?

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Aké značky e-liquidu sú najlepšie?

Poslaťod xBlueEyedx » Štv 01. Dec 2016 4:46:38

Ahojte.
1, Aké značky e-liquidu podľa vás sú najlepšie,najkvalitnejšie? Nechám si poradiť od vás lebo som začiatočník.
Mám Joytech evic vtc mini a cubis pro.

2, Ked mám vybitu baterku v e-cigarete. Možem nabíjať celu noc kým sa nezobudim alebo sa potom kazí baterka ked budem nabíjať cca 8 hodín? Ako to je? Co možem a co nemôžem?

Ďakujem za vaše rady.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
xBlueEyedx
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Aké značky e-liquidu sú najlepšie?

Poslaťod zoublu » Štv 01. Dec 2016 8:22:17

1. Pokud nemícháš vlastní liquidy, tak nejspíš od Liqua či Aramax. Pak už záleží na příchuti.

2. Celkově se doporučuje nenechávat bez dozoru. Jeden nikdy neví. Dle mého názoru si elektronika v gripu pohlídá sama případné přebití či podbití baterie, ale je lepší počkat než se baterie nabije a pak odpojit. Vůbec nejlepší je pořídit si přímo nabíječku na baterie (např. Nitecore) a nabíjet v ní. Přece jen jsou přímo na to stavěné.
zoublu
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Dušan » Štv 01. Dec 2016 11:18:23

každému chutí niečo iné,jednoznačne sanedá odporučiť ten a ten je super. Treba vyskúšať viacerých výrobcov,ideálne namiešať si sám. Čo sa týka nabíjania,súhlas s predchádzajúcim príspevkom.
Obrázok
Dušan
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Štv 01. Dec 2016 11:33:20

tak tak... 100 ludi a 100 chuti, kazdy ine preferuje. Aj ked chut je rovnaka (napr. Jablko) liquidy nemusia byt rovnake, kazdy vyrobca miesa iny "koktejl" arom/prisad na vyslednu chut. A niektore liquidy mozu drazdit v hrdle a ine nie. :?

Nenechavam baterie 18650 bez dozoru pri nabijani hlavne v nabijacke (aj ked ma "xy" ochran proti prebitiu, podbitu ci skratu).
Grip na jednu bateriu s podporou nabijania (dnes asi uz vsetky novinky) sa moze bezne pouzivat na dobijanie. Obcasne "naformatovanie" vo velkej nabijacke je prospesne. Inak je to s gripmi kde mas viac baterii 18650 (2, 3..) kde musi byt tzv. Balancer, ktory ma za ulohu sledovat kazdu jednu bateriu a riadit ich nabijanie. Ak tam nie je, zastavi sa nabijanie hned ako jedna z baterii dosiahne 100% a ostatne su nenabite :o :shock: , toto moze degradovat kapacitu baterie. Pri takomto pripade sa odporuca pouzivat rovnake baterie: jeden vyroba a jedna sarza, co by malo zabezpecit ze su kapacitne podobne.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Osiris » Štv 01. Dec 2016 13:45:17

Osobne sa znackam ako Aramax, Liqua, Oplus a pod. vyhybam,sice nie su uplne zle, ale za podobne sumy sa daju zohnat aj ovela lepsie. Bud si miesam vlastne, a hotovky kupujem z UK (braval som aj z USA, ale to je v dnesnej dobe riziko kvoli colnici).
Jedny z najlepsich liquidov, co som doteraz mal a ktore kupujem opakovane su od anglickej spolocnosti Momo - https://www.momoeliquid.com , ich Soda-lish je totalna lahodka.

Ad. baterie - eVic si nabijanie postrazi (ma aj ochranu proti prebitiu) a po nabiti doplna dobijanie vypne, no zalezi aj od toho, ake baterie pouzivas. LG, Samsung, Sony sa daju povazovat za spolahlive (ak nie su fake), ale ani tie by som nenechaval nabijat v gripe bez dohladu.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Jesen » Štv 01. Dec 2016 14:48:47

aky eliquid je najlepsi, asi neporadim, vid vyssie.

co sa tyka bateriek, tak som skor optimista. uz aj dnesne zasuvky maju prepatove ochrany, proste pri akomkolvek skrate vyhodi poistku, takisto gripy maju ochrany, usb nabijanie povazujem za ultra bezpecne, pri IMR/INR chemii by som sa toho vobec nebal a neriesil. externe som nabijal velmi davno, vsetko riesim cez gripy cez usb, aj viacbaterkove, napr istick 100 tc, kedze je zapojenie do serie, na rozdiel od paralelne zapojenych gripov ako cuboid

ale hovorim za seba, jednoducho to neriesim, cvaknem na kabel a nabijam, aj cez noc, v inej miestnosti ako spime, napr pico sa vypne po nabiti, teda neindikuje stav nabijania, kanger kbox mini zase svieti aj ked je naplno nabity

proste to neriesim ( a teraz murphyho zakon a do rana vyhorime....)
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod endy500 » Štv 01. Dec 2016 16:25:31

Chalani spomínate tu nabíjanie pod dohľadom. Neviem si to moc dobre predstaviť. Nemohli by ste to trošku rozviesť?
Stojíte pri tom gripe/nabíjačke reálne 4-5 hodín? A čo keď potrebujete odskočiť na záchod? Zaskočí Vás niekto, alebo to risknete?
Nenudíte sa pri tom?
Aký je rozdiel medzi stavom keď tam stojíte a pozeráte na tú nabíjačku a stavom keď tam nieste.
Kontrolujete priebežne stav nabitia baterky multimetrom? Meriate prevádzkovú teplotu počas nabíjania a porovnávate zo špecifikáciou baterky ?
Otázka na záver: Na čo si kupujete také drahé nabíjačky a mody keď im neveríte?
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Štv 01. Dec 2016 16:29:08

@Endy500: :OK
Jasne ze som neni pri tom nonstop, ale mam to "nadohlad" , t.j. nabijacka nenabija ked nie som doma :) mozno paranoia ale je to tak.

Samozrejme treba aj skontrolovat baterie pred nabijanim, ci nemaju poskodenu izolaciu, Najme ak sa casto menia v modoch kedy sa moze strhnut...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod joey » Pia 02. Dec 2016 1:15:16

endy nepochopil si pojem nabijanie pod dohladom. To jest ked som doma a robim si doma co treba. A v pripade ze sa nieco doserie, aspon mi nezhori cely barak, bez dohladu: ked nabijam a niesom doma, spim v noci. asi nebudes moct zabranit pripadnemu poziaru.
Nevidim vobec nic zle nad nabijanim pod dohladom.
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Poslaťod endy500 » Pia 02. Dec 2016 9:14:26

@joey
Ano zle som to pochopil. Ja som myslel že tým "dohľadom" chcete zabrániť tomu aby došlo k zničeniu baterky a nabíjačky.
Nedomyslel som to to je pravda. joey ďakujem za vyjasnenie.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia