Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Klasická cigareta alebo e-cigareta?

Klasická cigareta alebo e-cigareta?

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo

Klasická cigareta alebo e-cigareta?

Poslaťod xBlueEyedx » Ned 04. Dec 2016 9:54:01

http://klocher.sk/elektronicke-cigarety ... paign=quar
Co vy na to?

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
xBlueEyedx
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Klasická cigareta alebo e-cigareta?

Poslaťod Beastik » Ned 04. Dec 2016 10:07:38

Zdravotne organizacie ci uz svetova alebo z UK preferuju vapovanie pred pyrom. Toto je na kazdom ako sa rozhodne. Ci fajcit, ci nefajcit alebo vapovat. Ja som skoro zo dna na den presiel na vaping. Cize nahradi pyro. A spokojny som... Chute ze ani neviem aku si vybrat... :D
Tu mas kopu dalsicxh clankov pozbieranych: http://vaping360.com
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod vrana40 » Ned 04. Dec 2016 10:19:41

no mne po 4rokoch vapingu uz museli robit 3x baypass, vypadli my vsetky zuby,zachvilu aj vlasy, ale inak vaping hodnotim pozitivne.
Ale uz vazne. Uz podla obsahu toho grcu sa da usudit,ze tento magazin zverejni vsetko s coho dostanu spinavy gros, neziskovky ktore maju za ulohu ovplivnovat verejnu mienku tych grosov maju dost a radi ich bez dokazov prezentuju ako jedinu pravdu. staci napisat,ze pri ecigu sa uzivatel dostava do styku s asi 10 zlozkami a aj keby boli vsetky rakovinotvorne (co niesu) tak co je to v porovnani s 4000 zlozkami v noemalnej cige,kde vsetky maju negativny dopad na zdravie? kdo moze mat zaujem propagovat taketo klamstva a tvrdit ze ecigo je skodlivejsie ako normalna ciga ked na vaping za 10rokov nik neumrel no na cigarety rocne umru miliony?
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Ned 04. Dec 2016 10:33:21

@vrana40:
Toto je najhorsie, tieto overene a zarucene informnacie. Co zosmoli redaktor pisatel len aby bol clanok aj o vapingu u nich na webe. Je mi z toho na... Ale nik nepatra po info do hlbky. Najdu nieco prve a sup to do sveta. Len siria dezinformaciu a tabakove koncerny profituju.
Casto sa stretavam s podobnym/bludnym nazorom v mojom okoli.
A len sa spytam: kto take povedal... Kde citali a neni odpovede...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod endy500 » Ned 04. Dec 2016 11:59:14

Pytat sa na vaperskom fore co si myslia o anti vaperskom clanku sa odborne vola trolling.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Jesen » Ned 04. Dec 2016 12:30:26

Radšej si nastuduj vyskumne správy, pozorovania, merania a nie fashion style módne časopisy, ktoré preberajú akurát neoverené info zo zahraničia, často krát s pochybným prekladom. Interpretácia nepodlozenych výplodov je snáď skodlivejsia pre spoločnosť ako celý vaping ako taký.
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Osiris » Ned 04. Dec 2016 13:15:22

Myslim si, ze je dobre, ak sa "novacik" pyta na taketo clanky. Drviva vacsina vapujucich/planujucich prechod ani netusi o forach, komunitach a nevie odkial cerpat informacie. A pisalkovia (opat vacsina, nazval by som ich kludne presstitutky) len preberaju clanky bez overenia obsahu, bez pochopenia suvislosti, a este to aj zle prelozia...
Je smutne, ze na Slovensku, ci v Cechach nie je relevantny zdroj (nielen) prelozenych VEDECKYCH studii s touto problematikou, treba studovat zahranicne clanky, no nie kazdy hovori anglicky, a ak ano, nemusi to byt anglictina s odbornou terminologiou. Vyborny zdroj je napr. http://www.ecigarette-research.org/research/index.php
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Ned 04. Dec 2016 20:34:27

Najlepsie by bolo, aby vsetky organizacie boli spokojne, byt zavisly aj na klasickych analogovych cigaretach, aj na vapingu.
A nefajciari by mali doplacat dan z nezavislosti a doplacat priemerne dan z nevypiteho alkoholu, aby neposkodzovali statnu ekonomiku.
Uplne idealne by bolo, keby vaperi platili podobne, ako za predrazenu nicorete -tuberyho trubicu a za nikotinove zuvacky.
Problem cigariet a tabaku vobec je, ze sa prudko znizil obsah nikotinu a normalny analogovy pyrofajciar, by pri normalnej zavislosti, musel hulit aspon 3-4 krabicky denne.
Ja si pamatam doby, ked som fajcil normalen analogovo, stacili mi 3 ligerosy na den. Presne 3ks cigariet. Rano som sa musel najest, inak by som odpadol, ak by som si dal na lacno a po ranajkach, kave a cige som letel vylozit bobek..
Po obede, som si dal druhu a aj to nie vzdy a vecer jednu, ak na obed chybala, tak dve, ak som si dal alkohol..
Rovnako to plati o modrych bezfiltrovych Gauloiskach, alebo bezfiltrovzch camel, pripadne gitaneskach. Najoblubenejsie aj tak som mal cigarety, ktore sa robili z odpadu cigar, konkretne ligerosy, romeo y julietta, Che/guevara/ alebo habana cigarilos.
Vsetky mnamky mali u nas v Blave v trafike. Najdrahsie boli ligerosy, stali 7kcs.
Dnes mozem a mam to vyzkusane, spraskat za den krabicku, alebo aj dve a okrem toho, ze na miesto soplu, mam v nose kolomaz, chrchlem lak na klavir, nikotinu je v konvencnych cigaretach pramalo, ak este vobec.
Najvatsi rozdiel, ktory som zistil, je v tabaku, ktory si clovek doma vypestuje a upravi, pdola svojej chuti.
Ale to dnes, nieje dostupne pre kazdeho.
Avsak vaping umoznuje ludom bez velkych /zatial/ nakladov, si dopriat davku nikotinu, bez toho, aby musel mat dalsie zamestnanie.
Vsetko okolo skodlivosti je irelevantne, pokial fajciar prejde na vaping. Ak mu to spravi len tu sluzbu, ze prestane, je to pre jednotlivca vyhra, ako v loterii...
Vsetko okolo vyberu dani a ceny tabaku zacne byt jasne, ak sa jedna o vyrazny pokles vyberu z tohoto donedavna vyhodneho bussinesu.
:vap_cig:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod mirotaso » Pon 05. Dec 2016 11:10:05

kym budu takto pisat je dobre, horsie ked zacnu chvalit, bude to znamenat ze veci maju pod kontrolou ...
Obrázok užívateľa
mirotaso
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Pechar » Pon 03. Apr 2017 15:29:03

Myslím si, že ani jedno není dobrá věc pro zdravý, ale když už tak za mě e-cigareta :)
Pechar
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia