Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Zvýšenie krvného tlaku pri vapingu..

Zvýšenie krvného tlaku pri vapingu..

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Zvýšenie krvného tlaku pri vapingu..

Poslaťod Tiborb » Sob 24. Dec 2016 23:20:09

Ahojte....Na začiatok by som chcel rozpisat moj problém... Začal som vapovat pred asi 1,5 mesiacom na smoktech osub 40w kit... Začal som ako každý iný aby som prestal fajcit tabak, uz som ich sekal na 1,5 krabic a uz to bolo vela... Tak sa mi dostala do rúk osubka a bol som spokojný, chalani mi dali svoje namiešané liquidi 50:50 pokial mi nedozreju moje.... Liquidi boli dobre s nikotinom 9mg a bola pohoda euforia ze si uz nekupujem cigarety :-) Ale po neakej dobe sa mi zacali robit pluzgiere na ustnom podnebì trocha mi bolo nevolno a bolo to nepríjemne.Tak chalani mi poradili skusit nižší nikotín na 6mg a zmenu bázy na 80vg 20 pg upozornili ma aj na to ze vyšší pomer vg nema taky efekt hitu ako pg. Ale mne to vyhovovalo. Všetko bolo ok pluzgiere som uz nemal a vapovalo sa mi dobre.vela dymu a bolo to ok. Musím podotknúť ze pri vg som mal niekedy stav nevolnosti ale pripisoval som to ze som asi prehnal vapovanie a neresil som to. Ale pred niekoľkými dňami mi zacalo byť zle cítil som sa neak divne vzdy ked som vapoval. Tak som si odmeral tlak tlakomer máme doma lebo manželka ma problem s tlakom, a mal som 146 na 97 a tep 91... Okamžite som prestal bolo mi zle az na odpadnutie. Po hodine mi uz bolo lepsie tak som si odmeral tlak a klesol NA 135 na 85 tep na 73... Na druhy den mi to nedalo a po obede som skusil zas nie vela ale len pár šlukov ale zas ta ista nevolnost srdce mi zacalo búšiť  tak zas som si zmeral tlak 145 na 97 tep 90 .. Tak som prestal úplne, neviem co sa mohlo stat s mojim organizmom či odmieta tieto 2 zložky pg a vg alebo ci  nikotín je vysoký neviem.. Napadlo ma aj ci nemam moc silné liquidi myslím aromovo pouzivam len kvalitné Cappelu a Big mouth... Ma niekto tiez takéto stavy alebo mal? Som stoho smutny vapovanie ma bavilo a aj chutilo a hlavne som nefajčil tabak.. Teraz si kupujem škatulku cigariet zas a sranda že pri nich mám tlak v poriadku... :oops: :cry:
Tiborb
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Zvýšenie krvného tlaku pri vapingu..

Poslaťod Merlin » Ned 25. Dec 2016 10:15:30

Je to zaujimave, ale moze sa to stat.
Je mozne vselico a netusim, kde je zakopany pes.
Ale vyskusal by som to vylucovacou methodou.
Vycisti atomizer a skus si zavapovat pod "dohladom" napr. svojej pani, len ciste komponenty baze.
Teda najprv ciste PG, potom ciste VG a nakoniec zmes PG a VG.
Ak sa ti dvihne tlak z niektorej zo zloziek, je pravdepodobna pricina v nejakej reakcii organizmu na niektoru zlozku.
Ak sa to neprejavi niako, skus potom liqid, ktory si vapoval na posledy a pokial sa dvihne tlak z neho, tak je pricina v niektorej zo zloziek, ktore obsahuje liqid, nieje to v baze, alebo jej komponentoch.
...
Nemal by byt problem v nikotine, lebo ak si tuhy fajciar, pamatnik plnotucnych cigariet a tabakov, ktore mali vysoky obsah nikotinu a neskodili ti, tak v tom to nebude.
To je na hrubo asi najjednoduchsia vylucovacia methoda na zistenie priciny.
Ostatne by uz musel riesit alergolog.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod endy500 » Ned 25. Dec 2016 13:10:14

Neviem kto su chalani co od nich beries rady ale zacat s 9mg priamo do pluc je dost. Aj tych 6mg je vela na ten atomizer co mas. 6mg ja taham MTL to je do ust a potom do pluc. Na priame slukovanie je 3mg tak akurat. Fajcil som 20 denne a pri 6mg mi tiez byva nevolno.
Inak aj aromy zohravaju velku ulohu. Z niektorych sa mi toci hlava. Tie co spominas ty patria medzi tie co mi z nich byva nevolno.
To co ti radi Merlin je dobra metoda. Tak najlahsie zistis z coho to mas. S nikotinom by som isiel urcite dole a skus ine aromy.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Tiborb » Ned 25. Dec 2016 19:11:03

Ahojte... Dakujem za odpovede a rady. Tak tomu atomizeru,používal som 1ohm hlavu na vpg 50:50 a 4 ohm hlavu na Vg 80:20  4 ohmova hlava bola lepšia na vg  1 som odpálil za týždeň :-) Áno aròmy hrajú hlavnu roľu a neviem či naozaj nezdvihaju krvný  tlak. Ja som sa moc nesral alebo ináč asi som robil chybu pri miešanì liquidov nerobil som to podla navodu 1ml bazy 1kvapka aromy no podla toho co som si pozrel na nete. Ale zdali sa mi slabé tak som pridaval raz tolko... 10 ml bazy 20 kvapiek aromy  To boli vpg 50:50. Pri vg som to asi prehnal a daval viac aromy. A do poslednej aj primiesal s inej aromy.6mg nikotínu mi vyhovovalo ale skúsim 3 alebo 0 ale 0 je pre mna zbytočne miešanie liquidu.. Ale celý problem nastal pri ktorom mi naozaj prišlo zle a mal som vysoký tlak bolo ked som si natankoval original liquid od Liqua neaky berry mix. Mal som ho len tak odložený a len vyskusat. Potom po neakom case som si natankoval svoj a to isté tlak a zavrate...  Skusim 3mg bázu a ine aromy napr: imperiu admiral alebo nieco iné a uvidim co bude. Dakujem za rady a prajem vam pekne sviatky... :D
Tiborb
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Mego » Uto 21. Mar 2017 10:41:05

Nikotín, kofeín a iks iných látok sťahuje cievy (alkohol rozšíruje). Je to tak isto ako s elektrickým odporom. Čím tenší drát, tým väčší odpor. Čím tenšia žila, tým vyšší tlak.

Ja som síce už videl aj tlak 190/165 a aj 35/16, takže viem, čo to je...
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod samos » Uto 21. Mar 2017 20:51:37

mne tlak dvihaju len rozne "odborne" video recenzie :)
samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Pechar » Pon 03. Apr 2017 15:36:14

Mě zvedne tlak tolik věcí a myslím si, že když při vapingu vtáhnu až až tak ten tlak taky slušně vylítne :D
Pechar
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia