Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Suché vypalovanie

Suché vypalovanie

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Suché vypalovanie

Poslaťod endy500 » Pia 30. Dec 2016 21:09:21

Ja sa mu necudujem ze sa boji aby mu to neodpalilo elektroniku. Sak tam ma tolko zeleza v tych spiralach ze do toho musi davat min 100W a zhavit mu to bude 30sek po tom co pusti tlacitko. Ak ma oci neklamu tak tam ma clapton s dvojitym jadrom tak to uz je pekne kopa zeleza.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Osiris » Pia 30. Dec 2016 21:37:33

To su dobre videa :D V jednom povie 'nepalit' a v dalsom (#3) o cisteni spiralok vypaluje o 100-6 :lol: :lol:
Vypalovanie je v pohode, kratkymi pulzmi, ja pouzivam na ocistenie aj malicku ocelovu kefku

Obrázok

U tychto blaznivych spiralok s objemom maleho roxoru skor hrozi, ze clovek roztopi izolaciu pod konektorom
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod suky » Sob 31. Dec 2016 13:46:17

Vypalovat, vypalovat a vypalovat :o)
Kratke stisky opakovane az na spiralce shori napecena vrstva, po ochladniti spiralku jeste liznu starym zubnim kartackem a je zase jako nova.
suky
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Sob 31. Dec 2016 16:55:10

Chlapci, asi neviete o vypalovani vsetko..
Dobre sravene jadro, napriklad mesh na ostro, alebo na sklokeramickom oplete spravene jadro bifilar, clapton, alebo multifilar, sa da vypalovat uplne brutalne.
Ja to robim tak, ze to jadro pri prazdnom zasobniku /Genesis, Nextgen, nextasis, Sat22/ pocas vypalovania este aj zapalim zapalovacom.
Prizhavujem stlacanim tlacitka a pozorujem plamen, ktory sa rozhori, po pripojeni vykonu a prizhavujem, do kedy ide cervenkavy plamen a palia sa usady v oplete.
Avsak spiralka sa nezhavi, lebo horiaci zvysok liqidu vzlinanim a odparovanim, sa stale chladi to jadro, ale zvysenym prietokom sa zaroven vyplavuje krusta von a niekedy sa skvari a zapeka.
Ked uz jadro prestava horiet, zhasne, a ja pridavam kratkymi stlaceniami vykon elektricky, az potom sa zacne spiralka malinko cervenat. Krusta zacne pyrolyzovat a zacne sa vypalovat. Ale spiralka je v tomto momente velmi zranitelna, lebo ak by sa prezhavovala moc, tak v mieste, kde je pokryta popolom po vypalovani sa prezhavi a rozpadne.
Tak treba udrzovat len opatrne to prezhavenie, kym sa nevypali spiralka do cista a prestanu na nej zhnut "hviezdicky" zvyskov usad.
Takto sa da vypalovat nielen kanthal, ale pri velkej opatrnosti aj SS316L
Podstatne je, po vypalovani, ak sa jedna o nerez, nechat vychladnut atomizer na izbovu teplotu, odpojit ho a rekalibrovat odpor.
Ak vyhadzuje potom z TC rezimu, je mozne, alebo pravdepodobne, ze SS drot, stratil vlastnosti, kedy je elektronika schopna merat zmenu odporu ohrevom.

Vdaka modernym elektronikam, ako je u mna cuboid, alebo elaf pico, pico mega, je mozne vypalovat v rezime "WATT" teda v rezime vykonovom, kde staci obmedzit prikon do spiralky a ona sa neprezhavi a neprepali pri vypalovani, no a pri TC rezime, zas vykon je mozne vyhnat vysoko, lebo pri zmene odporu, elektronika krasne limituje prikon na nastavenu teplotu.
Nabeh pri potahu je rychly a taky nakopavajuci.

Zalezi velmi, ako a ake liqidy kto vapuje. Mnohe tabakove maceraty, su strasne napekave a mnohe liqidy po odpareni 2-5ml, uplne zapecu jadro.
Niektore liqidy aj doma miesane, su tak ciste, ze netreba vypalovat ani po 20ml.
:vap_cig:
PF 2017
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod _darebak_ » Sob 31. Dec 2016 17:39:13

Vypalovat sa nema, narusa sa struktura materialu a uvolnuje sa bordel potom do liquidu. Ja nevypalujem ;) uz som tu daval davnejsie video, nechce sa mi to zas hladat. Premotanie je otazka 5minut, a aspon si vycistim atik aj pri tom.
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod joey » Sob 31. Dec 2016 20:17:14

vypalujem celu dobu co vapujem, nevidim v tom nic zle,.
Fuzze xl3, Smok RSST+nemesis
joey
e-odborník
e-odborník

Predchádzajúci

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť