Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Alien coil, prosím o rady s pár problémami

Alien coil, prosím o rady s pár problémami

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Alien coil, prosím o rady s pár problémami

Poslaťod Sh1ft555 » Pia 30. Dec 2016 18:51:54

Zdravím,
Dnes mi dorazila zásielka s predmotanými 0,3ohm Alien coilmi, a oproti klasickým 0,3 ohm kanthalom (24ga) s nimi mám pár problémov.

Obidva druhy sú double coil stavané horizontálne. Liquid VG/PG: 50/50

Skôr než popíśem samotné problémy, popíšem môj HW ak by to náhodou mohlo pomôcť: Smoktech XCube Ultra + Steam Crave Supreme RDTA.

A konkrétne problémy
1. Pomalý nábeh (chápem že sa to nenažhaví rovnako rýchlo ako klasická špirálka, ale že musím pridať zo 65W na 110W aby to malo rovnaký nábeh ma celkom štve..neviem či to je normálne, ak áno, ospravedlňujem sa)
2. Pri vapovaní mi do úst "strieľajú" malé horúce kvapôčky liquidu, čo sa predtým dialo len vtedy, ak som mal v tanku málo liquidu
3. Liquid preteká cez airflow von, akoby bol príliš riedky, pritom je to ten istý liquid a bavlny je tam rovnako ako pri tých starých.

Preto Vás prosím o radu, ak viete "fixnúť" aspoň jeden z týchto problémov, resp. mi poradiť ak niečo robím zle.
Špirálky + hotový build: http://imgur.com/a/Z7tqK

A ešte 3 hlúpe otázky na záver:
1. Wrapy sú podľa vás v dobrej diaľke? Alebo to mám nechať voľnejšie, prípadne ich stlačiť viac k sebe?
2. V akom stave by mala byť bavlna, pre 50/50 liquidy? Mám namysli či by mala byť viac v celku, alebo skôr taká fluffy (Značka bavlny -> GeekVape) :oops:
3. Je vôbec dobré na takýto systém ťahať 50/50 liquid?

Predom Vám ďakujem, a ospravedlňujem sa za túto banálnu tému, ale v RDA/RTA systéme som nováčik a vo svojom okolí nemám nikoho takého, kto by mi poradil.
Sh1ft555
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

Vaping Portál

Re: Alien coil, prosím o rady s pár problémami

Poslaťod Osiris » Pia 30. Dec 2016 22:01:30

Ak pouzijes dva tie alieny, tak vysledny odpor bude cca 0,15Ω, na rozohriatie potrebujes vela, vela vykonu, kludne aj 150W.
Taketo spiraly pomoze rozhavit aj funkcia 'preheat', u Smok je 5 urovni, pouzi HARD, alebo MAX, potom mozes ist s vykonom aj nizsie
liquid 50/50 tiez nie je idealny, skus minimalne 70VG/30PG
Geekvape vata by mala byt koh-gen-do, to je dobra vata, pre taketo buildy musi perfektne a rychlo zasobovat, takze pekne nadychana, bez zahybov, ale nesmie jej byt malo, lebo bude pretekat... Ale kolko vaty a ako ju ulozit musis 'vychytat' sam
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Re: Alien coil, prosím o rady s pár problémami

Poslaťod Sh1ft555 » Pia 30. Dec 2016 23:04:29

Kúsok som sa s tým pohral, "rozstrapkal" som vatu pri dierach na vzduch a vypchal to presne tak ako má byť a pritlačil som wrapy na špirálke ešte viac k sebe ako bolo na tej fotke..teraz tam takmer nie je žiadna medzera. Na moje prekvapenie to zabralo, a všetko to prestalo. Každopádne, vtedy, keď mi to ešte tieklo som sa hral s preheatom, a nábeh to samozrejme ovplyvnilo (MAX dá podľa appky, kt. mám spárovanú s modom len o 20% väčší výkon, čo bol v mojom prípade niečo okolo 130W), ale aj tie horúce kvapôčky ktoré boli ako ihly v podnebí keď som si kus silnejšie potiahol :lol: Momentálne som tam nalial vlastný liquid ktorý bol pôvodne 100% VG, ale 10% som dal arómy, a 5% vodky kvôli zvýrazneniu chuti a hitu, a fachčí to úplne parádne. Rýchly nábeh, brutálna chuť, nechutne veľké cloudy (po pár šlukoch si spravím hmlu v izbe ktorá fakt nie je malá :lol: ) a hlavne to netečie :OK Vidím to tak, že zajtrajší Silvester v Ministry of Fun (najväčší klub na SK) bude zaujímavý :lol: asi ukážem tým parostrojom, že ako to má vypadať :smok2: Každopádne Ti ďakujem za rady ;) Ešte by som sa ťa rád opýtal na názor/porovnanie Juggernautu a Fused Claptonu s Alienom. Ak o tom niečo vieš, mohol by si sa podeliť o skúsenosti :D
Sh1ft555
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia