Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

GRIPY a všetko okolo nich.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Poslaťod Osiris » Štv 12. Jan 2017 19:45:54

Za znackou asMODus stoji partia vaperov-moderov z Los Angeles. Pri vzniku znacky bola aj firma Sigelei (resp. jej boss), no nejako sa neskor nezhodli a momentalne sa spolu sudia o vlastnictvo znacky Snow Wolf.

asMODus sa venuje vyvoju, vyrobe a distribucii vaperskeho vybavenia na vysokej technickej a dizajnovej urovni, zname su ich produkty zo stabilizovaneho dreva, damascenskej ocele a inych luxusnych materialov. Ich vyrobky sa predavaju hlavne v USA a zapadnej Europe, nedaju bezne zohnat na nam znamych cinskych e-shopoch, na Slovensku a v Cechach ho nema v ponuke nikto.

asMODus Minikin V2 je v podstate 4. generaciou rady minikin a zopar renomovanych YouTube recenzentov ho prehlasili za jeden z najlepsich modov roku 2016 (co ma motivovalo k nakupu)

Zopar technickych detailov:
Novy, ergonomicky dizajn
2x18650
Capacitive Touch Screen, OLED, 2,5cm
180 W Maximum
Rezimy: Power, Curve (vlastna krivka vykonu), TC Ni/Ti/SS316/SS317, TCR & TFR
Rozsah vykonu: 5.0 - 180.0 W
Rozsah vykonu (TC Mode): 5.0 - 120.0 W
Rozsah teploty: 100 - 300°C / 212 - 572°F
pouzitelny odpor: 0.1Ω - 2.5Ω
Max vystup: 7.5 volts
Peek output current: 45A
Micro USB
Nabijanie: DC 5V/1A, s balancerom
Upgradovatelny firmware

Rozmery: 80mm x 41mm x 38mm
Hmotnost: 259 gramov s bateriami SONY VTC5A

Funkcnost modu zabezpecuje proprietarny chipset GX-180-HT. Chipset je z oboch stran osetreny ochranou proti vlhkosti, prachu, korozii a starnutiu. Droty k bateriam a 510 ocelovemu konektoru su medene, postriebrene v silikonovom obale, co zvysuje ich teplotnu odolnost, znizuje energeticke straty a znizuje vnutorny odpor. Energeticka ucinnost je 96%.
Podrobny popis chipu najdete tu: https://www.asmodus.com/v/vspfiles/kevi ... 180-HT.pdf

AsMODus Minikin je baleny v pevnej, kvalitnej skatulke z papiera, na prednej strane s pevnym, priehladnym plastom, s popismi a kodom autenticity na stranach.

Obrázok

V penovej “koliske” si lezi mod a pod nim su papiere - podrobny navod, servis a vystraha o bateriach.

Obrázok
Obrázok Obrázok

Mod je masivny, no prekvapivo maly. Povrchova uprava je akoby pogumovana, velmi prijemna na dotyk.

Obrázok

Na vrchu je kvalitny, ocelovy 510 konektor, dole ventilacne otvory, vzadu na kryte baterii plasticke logo ASMODUS

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Na prednej strane je velke, lahko dostupne tlacidlo s vygravirovanym logom a pod displejom je micro USB konektor na nabijanie (balancne) a upgrade FW

Obrázok
Obrázok

Zadny kryt je uchyteny magnetmi, sedi a drzi pevne, nic nehrkoce. Ak pri rozbalovani sa zdalo, ze chyba kablik, tak nie, je ulozeny v priestore pre baterie. Konektory baterii su odpruzene a podla vsetkeho postriebrene

Obrázok
Obrázok

Kedze v case medzi objednanim a dodanim vysiel novy firmware, hned po rozbaleni som ho nahral. Postup je podobny ako u modov SMOK - vybrat baterie, stlacit zhavic, pocas drzania pripojit k PC. Ked sa na displeji objavi napis “Upload”, moze sa tlacidlo pustit. V PC sa spusti program (len pre Win), klikne na Connect, potom File (vyber suboru s novym FW), potom Upload a ked je vsetko hotove, na displeji sa objavi napis Update OK.

Obrázok

Mozeme vlozit dve baterie 18650 a 5klikom mod zapnut.

Obrázok

Displej zobrazuje stav baterii, odpor, napatie, nastavene hodnoty podla rezimu (watty, teplotu)
pocet potahov a trvanie posledneho potahu a dole je zvoleny rezim.
Ak hladate nastavovacie tlacitka, tak zbytocne, niet ich. Mod ma totiz dotykov kapacitny displej a vsetko sa nastavuje na nom! Aby sa predislo nechcenym stlaceniam, displej sa sam uzamyka, pre odomknutie je potrebne potiahnut prstom zhora nadol a potom tuknut na to, co chcete zmenit. Obcas to neslo hned, po update FW je to ovela funkcnejsie, lepsie. A je to velmi, velmi navykove! A jednoduche.
Rozsah Wattov a teploty sa nastavuje odomknutim, klik na riadok s W, ci teplotou a na displeji ikonkami “+” a “-” nastavit (podrzanim “+” a “-” to bezi rychlejsie)

Obrázok

K samotnemu menu:
po odmoknuti a kliknuti dole na ikonku rezimu sa dostaneme na hlavny “rozcestnik”

Obrázok

Posledna ikona “Set up” nas dostane do submenu, v ktorom sa da nastavit jas displeja (1-10), limit poctu potahov a reset pocitadiel.

Obrázok
Obrázok

Prva ikona “Res” nas dostane do nastaveni odporu.

Obrázok

Po nasrubovani atiku, (resp. po vychladnuti) stlasime “check”, cim sa odpor nacita a mod sa vas opyta, ci je to OK. Ak zvolite ‘ano’, nastavi sa a zaroven uzamkne odpor. Ak zvolite ‘nie’, mod ponukne manualne donastavenie odporu.

A teraz to hlavne - rezimy
Stredna ikonka hlavneho menu nas dostane k vyberu rezimu - Power, Temp, TCR a TFR.

Obrázok

V Power mode je na vyber klasicke watty a “curve”, cize krivka. Krivka sa da individualne nastavit, funguje aj ako ‘preheat’. Kliknutim na lavej strane sa nastavuju pozadovane watty, napravo cas, ktory bude dany vykon bezat v sekundach, celkovy cas je 10 sekund

Obrázok
Obrázok

V Temp rezime je na vyber Ni200, Ti, SS316L a SS317L. TCR klasicky nastavite pozadovanu hodnotu, v TFR sa nastavia hodnoty F1-F5 (vyberie sa napr F1, stlacit zhavic a nastavit hodnotu na displeji)

Obrázok
Obrázok

To je asi vsetko z nastaveni.

Mod sa velmi dobre drzi v ruke, je ergonomicky, prijemny na dotyk. Tlacitko je velke, ani tuhe, ani volne, tak akurat. Na to, ze ide na 2x18650 je to celkom krpec, akurat do ruky. V pohode sa nan vojdu atiky aj s 25mm priemerom, ani tie nepresahuju okraj.
Porovnanie s HCigar VT75 nano a s nasadenou Siren 25

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

asMODus Minikin V2 je mimoriadne podareny, funkcny, prakticky mod v malom prevedeni. Vsetko je nastavitelne priamo na nom - pohodlne, jednoducho. logicky. Kvalitne spracovanie a materialy, ako aj velmi vydareny firmware s perfektne fungujucim, hladkym TC, TCR a TFR (porovnatnym s DNA, ci YiHi) z neho robia vyborneho spolocnika na celodenny vaping. Uz po par hodinach pouzivania sa stal jednym z mojich najoblubenejsich modov a na dlhsie uspokoji moju potrebu hladat a zhanat perfektny parostroj. Vrelo a uprimne doporucujem kazdemu.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Poslaťod Osiris » Pia 13. Jan 2017 21:35:35

Par dalsich postrehov
- nahodil som do modu hodnoty z krivky DJaquith V2, ktore pouzivam aj v DNA75 a v ArcticFox, a musim skonstatovat, ze Minikin ide s takto nastavenym TFR asi najlepsie :o
- nacitanie odporu je velmi presne a jeho zamykanie je jedna basen :OK :rock
- spotreba baterii je neuveritelne nizka! Ak neklame ukazovatel, tak po odvapovani cca 7ml su baterie (2 x SONY VTC5A) stale takmer plne (vapujem v TFR mode, SS316L Clapton 0,62Ω, 27,5W, 220°C) Tak som zvedavy, kolko to na jedno nabitie vydrzi az do vypnutia.

Ani sa uz necudujem, preco Youtube recenzenti ako Mike Vapes, Heathen, VapnFagan, Vaping with Vic, a este zopar dalsich asMODus Minikin V2 tolko vychvalovali :lol: :D :lol:
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod samos » Sob 14. Jan 2017 2:56:46

Osiris píše:... nedaju bezne zohnat na nam znamych cinskych e-shopoch...

to snad nie...ze by oni nieco nemali...nepodcenuj
https://www.efun.top/asmodus-minikin-v2-180w-touch-screen-tc-vw-variable-wattage-mod.html/?mw_aref=8817224c7ee812fc3206aa1f14d80cfa

Vaznejsie, pozeral som sa na ten mod uz davnejsie, a zatial som sa nerozhodol ci ano alebo radsej, Asvape Strider takze som rad ze si to takto rozpisal, lepsie si ich porovnam, som zvedavy na dalsie skusenosti, mna odradza hlavne ten dotykovy displej
samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Sob 14. Jan 2017 12:11:21

Nepodcenujem :D Preto som napisal, ze sa neda bezne zohnat :D Ale uprednostnil som UK obchod z dovodu jednak zaruky (asmodus udajne odmieta uznat reklamacie pristrojov predanych mimo ich distribucnej siete) a jednak cena v UK nebola az o tolko vyssia, ako z ciny. A ak by to chytila colnica, tak by nakup z ciny vysiel drasie :?

Co sa tyka displeja - tvoje obavy su zbytocne. Tiez som ich mal, nie v kazdej recenzii na YT to totiz slo 'dokonale', ale realita je (obzvlast po update) velmi dobra a navykova... Uz sa mi podarilo pristihnut sa, ze na eVicu taham prstom dole po displeji :lol: :lol:

Ten Strider vyzera dobre, ja som vsak chcel nieco male a vykonnejsie na dve baterie, nakolko vsetky mody som mal len jednobateriove (chvilu som mal XCube Ultra, ale ten som predal). Povodne som uz mal aj zaplateny Fuchai Plus, ale radsej som to stornoval a investoval do Minikinu. A (zatial, tuk, tuk, tuk) nelutujem :lol:
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod samos » Sob 14. Jan 2017 22:46:13

Nemyslel som to zle len mi to udrelo do oci, prave naopak velmi sa mi paci a obdivujem tvoje nadsenie :OK , je to take nakazlive... ale obavy s displeja mat budem, najma ked viem ako casto mi sem tam nieco kydne :D
Je samozrejme, ze aj ja by som postupoval rovnako (nakoniec stout som z rovnakych dovodov bral v eu), rozdiel v cene je zanedbatelny a kvoli par centom cakat mesiac...je fakt nezmysel, kopec atikov nakupujem v cechach, len preto ze sa mi nechce na ne vyckavat
samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Sob 14. Jan 2017 23:18:17

Ja som to ani nebral, ze to myslis zle :lol:
A ano, som nadseny, dokonca viac, ako napr. z drahsieho SXmini ML. Na jednej strane nema tolko 'moznosti' (profily, vlastna grafika,...) ako YiHi, ci DNA, no na druhej strane nastavenie, ovladatelnost, logika menu, uzamykanie a doladenie odporu, vydrz baterii,... davaju YiHi/DNA na frak.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Absorb » Štv 20. Apr 2017 0:12:43

Ja mám ešte takú otázočku k Minikinu, dá sa nejako nastaviť "preheat" aj v TC,TCR alebo TFR?
Obrázok
__peacetime & feel vape__
Obrázok užívateľa
Absorb
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Štv 20. Apr 2017 0:46:08

Samozrejme, ze sa da ;)

Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Dibli » Štv 20. Apr 2017 5:07:43

Preheat ? Prosím jak. Nenašel sem to.
Dibli
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Štv 20. Apr 2017 11:33:57

Dufam, ze pod funkciou "preheat" myslime to iste :lol:
Klasicky mieneny "Preheat", ktory sa vyuziva v Power mode sa da nastavit cez Mode->PWR->Curve (vytvorime si teda vlastnu krivku podla potrieb.
"Preheat" v TC/TCR/TFR je z podstaty fungovania regulacie teploty, ak funguje ako by to malo, zbytocnost. Ale kedze malokde to funguje dokonale, tak u mohych vyrobcov sa nastavuje iniciacny vykon.
U Minikinu sa po potiahnuti klepne na to, co chceme zmenit - ci uz teplotu, alebo watty
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na GRIPY

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť