Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Začiatky

Začiatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Začiatky

Poslaťod JustJacob » Pon 13. Feb 2017 21:02:47

Ahojte,
rád by som kúpil e-cigaretu otcovi, ktorý je už dlhoročný fajčiar. Kamarát mi odporúčil Joyetech eGo AIO.. Komplikovanejšie to ale začína byť pri otázkach ako "údržba", "eliquid" a "hodnota nikotínu".. Otec fajčí viac než 10 rokov a odhadujem že 10 cigariet denne.. Chcel by som vás poprosit o názov nejakého e-liquidu "chuťovo" blízko k cigarete a akú úroveň nikotínu na mililiter by mal zvoliť, ak si chce postupne odvykať..

Predom ďakujem! :)
JustJacob
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Začiatky

Poslaťod nukleon » Pia 17. Aug 2018 19:01:42

min 12mg ale najlepsie je si miesat sam. A la tabacheria su top aromy co sa tykaju tabaku a podobnost k pyro
Obrázok užívateľa
nukleon
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Začiatky

Poslaťod iso3001 » Sob 18. Aug 2018 13:03:07

oni s tou koncentraciou nikotinu je to take osemetne - ja som fajcil pyro +20 rokov, ostatne roky urcite okolo 10 denne, zlte camelky alebo lucky strike, tj ziadne slim&light.

ked som presiel na vapovanie, tak som si tak nejako laicky povedal, ze 6mg/ml na MTLkove atty bude na zaciatok ok, ale nebolo - proste ma z toho po case stipalo hrdlo a usta. najskor som myslel, ze to je aromami, mastavenim, atomizermi etc, potom som skusil cistu nulku a ziaden prob => problem jednoznacne v NIC. znizil som na 3mg/ml a uplne pohoda, ziaden problem.

ina situacia je so SaltNic, ktore su prave do tych malych zariadeni urcene, ten ma 20mg/ml, to viem v AIO ECO vapovat v pohode, ale je tam trochu ina chut cisteho liquidu a cenovo to je trochu vyssi level. ale viac mi vadi ta chut, lebo to potom viem davat len s aromami, ktore maju mentolovu/chladivu zlozku. cely den by som to ale asi trubit nevedel.

s aromami je to tiez take, ze treba poskusat podla mna nejake hotovky najskor, nejake typovo rozne (tj cistu tabakovku, nejake ovocie, kolace, nieco chladive etc), nie su to zasa take palky, aspon clovek zisti, co mu chuti a co vobec. a potom uz mozes miesat z arom a bazy, ked mas predstavu. ale toto pisem proste moju skusenost - tiez som si myslel, ze ved ako klasicky pyrohulic pojdem len v tabakovkach, po case som ale zistil, ze existuju okrem toho fakt prijemne sladkosti (PotionMagique) atd., ale napriklad organicke tabakovky su taka mnamka, ze to z cigy nikdy taku chut nemas ;)

edit 18.08: inak co sa tyka udrzby, tak odparovace na tovarenske hlavy su podla mna uplne jednoducha a instantna zalezitost, staci si nastavit nejaky servisny interval na vymenu, a dodrziavat ho, dolievat liquid, aby clovek nebol na suchu a neodpiekol ju skor, z mojej skusenosti s ego aio eco a aspire nautilusom to je ekonomicky v pohode.

co sa tyka konkretnych tabakovych komercnych liquidov - osobne mam dobru skusenost s vyrobkami brandu Emporio, skusal som aj Dekang, to ma az tak neoslovilo, a nejake “premiovky” ochutene od CosmicFog, ale to sa mi zda prearomatizovane.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia