Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Inhalujete v automobile?

Inhalujete v automobile?

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Inhalujete v automobile?

Poslaťod Mego » Str 29. Mar 2017 7:14:17

Ja v aute hulim o dušu, že na tachometer nevidieť, ale všimol som si takú vec, že sa mi to akoby zachytáva na okne. Potom mám fľakaté okno a keď mi priamo oproti svieti slnko, nevidím ani ťuk. Hulite dakto v aute a máte podobné problémy?
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Re: Inhalujete v automobile?

Poslaťod pechladek » Str 29. Mar 2017 8:24:04

Mego píše:Ja v aute hulim o dušu, že na tachometer nevidieť, ale všimol som si takú vec, že sa mi to akoby zachytáva na okne. Potom mám fľakaté okno a keď mi priamo oproti svieti slnko, nevidím ani ťuk. Hulite dakto v aute a máte podobné problémy?

hej hej, tiez mam pocit, ako by sa predne sklo trosku "zamastilo".... z casu na cas umyt a hotovo...
pechladek
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Mego » Str 29. Mar 2017 8:58:54

Ja som kúpil v tesku dajake šmatky a utieram o dušu. Ale tak už som to mal zle, že som nevidel ani ťuk. Jak zasvietilo slnko, ta som šiel po hmate
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Str 29. Mar 2017 19:30:01

To teda mate problemy...
A v aute ste pred tym nikto nefajcil?
Ved vsetky aerosoly, alebo pary, sa rady kondenzuju v autach na sklach, ku tomu prach sa na to lepi, ci zvireny, alebo nafukany prieduchmi kurenia, alebo klimy a je vymalovane. Najma v zime, kde su studene skla, tak sa ne nalepi sajrajt velmi rad.
V aute treba, najma fajciarskom, alebo vaperskom, alebo kombinovanom, vzdy aspon raz za dva tyzdne, poumyvat predne okno a idelane aj bocne skla.
Minimalne 2x do roka na jar a na konci leta povysavat, vytepovat, vyumyvat plasty, lebo inak bude cele auto ulepene a nasiaknute potahy, ocapkane plasty a vobec bude to humac.
Ked tepujem, tak podlahy polievam vo velkom tepom, aby som dostal sajrajt z kamienkov a bordelu von, rovnako aj kufor a ostatne.
Netreba ani tepovaci vysavac, staci kyblova predloha na obyc. vysavac, alebo priemyselny vysavac na mokre vysavanie.
Tep sa da davkovat pomocou kropenky, alebo postrekovaca rucneho, asi 2l, ktory ma pumpu a da sa natlacit pred postrekom.
V najhorsom pripade, staci aj stara vatsia PET flasa a horucim spendlikom spravit v uzavere ruzicu, aspon 3 dierky.
Takato ocista auta velmi pomaha, lebo aj ked sa v aute len clovek vozi a nevapuje, nevznikaju potom z prachu, cierne susne.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Jesen » Štv 30. Mar 2017 11:52:55

Mego píše:Ja som kúpil v tesku dajake šmatky a utieram o dušu. Ale tak už som to mal zle, že som nevidel ani ťuk. Jak zasvietilo slnko, ta som šiel po hmate

neviem ako ostatni, ale za toto by som vedel byt velmi zly. denne vidim a citam ako nezodpovedni vodici zmaria zivot, prinajlepsom ohrozia zdravie ostatnych ucastnikov a ty to robis dobrovolne, naschval a s radostou.

neprajem ti nic zle, to nie, ale ak sa nieco stane, bude neskoro

odhliadnuc od toho, ze akekolvek vysetrovanie bude viest k tomu, ze nepozornost za volantom zapricinili elektronicke cigarety, co potom? media a spolocenska nalada nas roznesie uz uplne... to len bude bankrot

ja tiez vapujem v aute, striedmo, s kayfunom na MTL, otvorene okna a davam si sakra pozor
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Beastik » Štv 30. Mar 2017 12:11:59

Prispejem aj ja mojou troskou. :)
Pyro som v aute "netahal" koli smradu a aj to, ze ak by bola krizova situacia kam so spackom... kde ho smarit. Triafat sa do okna?

Vapujem v aute bezne, neni zasmradene, vzdy pootvorene okno (deflektory umoznuju aj v case dazda) fukam to tym smerom az sa odsava z auta a "nezavadzia" vo vyhlade. Ak slnko zasvieti do toho "oblaku", tazko nieco vidiet. Ak vidim, ze moze byt problem, hulikrabka pristane na sedacke vedla a nic sa nede kriticke v aute (moznost poziaru) a venujem sa riadeniu.

Cistota okien je na kazdom z nas. Kto ich ma ako "zaprasene" a nie len od vapovania. Tu ma napadaju borci v zime co jazdia na priezor jednej dvoch skrabiek pred vodicom. za to im zobrat papiere.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Mego » Štv 30. Mar 2017 15:52:12

Hej, feldu som už tak rozmrdal... a to len preto, že som bol príliš lenivý poriadne zoškrabať predné okno. Keď som bol v tieni, všetko bolo vpohode, vpohode som videl. Akonáhle somv yšiel tieňa bytovky a slnko sa mi oprelo na mráz, nevidel som ani hovno, kým som nenadzigal do značky pred prechodom pre chodcov. Zničil som smerovku a zohol nárazník... odvtedy sa snažím lepšie.
Obrázok

Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Štv 30. Mar 2017 20:35:19

No ty si iny vodic, takmer polovodic..
Dam ti radu, ako mozes mat vyhlad a vykurene auto pred jazdou, za cenu asi 30 eur a dve kilowatt hodiny navrch.
Z bytovky si natiahni predlozovacku a do auta si daj fukac teplovzdusny, Ked rano vstanes, ides urobit potrebu, tak to strc na druhej strane pod oknom do zasuvky a do pol hodiny mas auto vykurene, lad roztopeny a vyhlad dokonaly, nic nemusis skrabat, pred odchodom z domu, vytiahnes zo zasuvky, predlzovacku potiahni do okna a mas vystarane.
Kabel staci privriet do dveri a nechat trcat vidlicu vonku. Ak to nejake kurvy ukradu, prides o kusok kabla. Idelane je pouzit vojenske PKcko, ale to nevydrzi viac, ako 1kW v zatazi a nieje to moc predpisove na pouzitie predlzovacky..
Je to webasto/eberspacher, chudobneho sofera.
Ak si trocha zrucny, tak sa da pouzit na auto vidlica, ako maju pocitace, samec a samica sa da odstrinut z nejakej snury ku UPS.
Potom mozes v aute mat este nabijacku, ktoru strcis do autozapalovaca a nabijes pred startom aj bateriu.
Ak chces investovat, da sa kupit vykurovacia vlozka na vodny okruh a predohreje to aj motor, pripadne aj ohrievak oleja.

Spotreba el. energie je smiesna, ak to nechas hucat hodinu, bude ta to stat asi len tie 2kWh.

nezavisle kurenie zere daleko viac, rovnako aj dialkovy start. Benal je niekolko nasobne drahsi, ako ta elektrina.

Ja som pouzival roky eberspacher v dodavke, ale to je dost zrut benzinu, za asi cca hodinku, zozere pol litra, ak ide na plno, potom su to len deci, ale aj tak, to nieje lacne.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Štv 30. Mar 2017 23:15:27

Poznam aj lacnejsie riesenie ako robit bufik a nezavisle kurenie.
Zimny spray na rozmrazenie okien ... Minutka a je to, za ten cas sa ani motor neprebudi.

A v zime treba vetrat auto.. Vyhriat na maximum a potom vlkhkost vypustit von, az nenamrzaju okna zvnutra. To uz je pruser a sa na... Skrabu dnuka. Ja si radsej privstanem a ocistim okna.. Nielen videny byt ale videt von z auta... A nebafat ked je minus v aute.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod budka » Pia 31. Mar 2017 0:03:52

Vapujem v aute furt už roky. Okienko za jazdy otvorené na 2-3 cm, keď stojím na červenú alebo v zápche tak ho otvorím viac. Vyfukujem paru smerom k oknu a no problem bo všetko vytiahne prúdenie vzduchu. Predné okno čistím z vnútra raz za pár mesiacov. Ak ma to vôbec napadne.
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Ďalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia