Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - iStick TC40W problem

iStick TC40W problem

Debata a Vaše recenzie o konkrétnych modeloch e cigariet.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

iStick TC40W problem

Poslaťod tekila » Str 05. Apr 2017 8:23:09

Ahojte Vaperi,
mám tento mod vyše roka a som s ním veľmi spokojný

http://www.el-cigareta.eu/topic1213.html

Vcera však zrazu nastal problém. Kedže stroj ma vstavanú batériu nabíjanie ide iba priamo a nie externe. Doteraz však nebol žiadny problém a zatiaľ by som podľa mojich laických znalostí vylúčil chybu v nabíjaní. Problém je nasledovný: Akonáhle spustím žhavenie na akomkoľvek atíku displej stmavne asi o polovicu jasu keď pustím žhavenie vráti sa normálny jas. To by nebol až taký problém ale vačšina atíkov vobec nejde. Skúšal som dva subtanky mini-cca 0.8 ohmu, Ego One-1 ohm, Aspire nautilus X-1.5 ohm, Smok Spirals 0.6. Zo všetkých ide ako tak najlepšie smok spirals ale tiež to nie je ono. po čase cca 2 sekundy od začiatku poťahu prestáva byť žhavenie ako keby rovnomerné. Idem to na 25-28 W. Ešte trochu sa chytá nautilus-x ale ten po tých cca 2 sek. vypne. Displej (zoslabnutý) ukazuje ďalej ako skáču sekundy ale proste prestane žhaviť úplne.
Uff dúfam že som to popísal dobre.
Spýtam sa na rovinu. Vedel by sa mi na to niekto, nepochybne šikovnejší ako ja na tieto veci, pozrieť? Samozrejme po dohode. Počul som aj niekde videl video že sa tam da aj vymeniť článok. Ako som písal používam už vyše roka tak keby sa to oplatilo... Mašinku mám veľmi rád fičala denne aj do terénu často chodila, samozrejme sú lepšie a určite objednam niečo nové aj keby to hneď len rok vydrží tak sa to oplatí. Mám ešte Pico ale záloha sa vždy hodí však to poznáte...
Ďakujem všetkým za odpovede.
Obrázok
tekila
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: iStick TC40W problem

Poslaťod janko72 » Str 05. Apr 2017 11:20:11

Vyzerá to na odídený akumulátor podľa príznakov.
Ale tu nastáva trošku problém. Kým 30W verzia používa 18650 článok, táto 40W má článok 20600.
To znamená, že nejde nahradiť 18650 nakoľko je o 5mm dlhší.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod patrix242 » Str 05. Apr 2017 22:34:05

Tekila: mam tu dva take iste mody, kde na kazdom odislo nieco ine. Baterky boli poizivane minimalne. Za tri kopceky zmrzliny ti ich kludne dam. Musis si ale najst cloveka, co ti ich prehodi... ;-)
patrix242
e-znalec
e-znalec

Poslaťod tekila » Štv 06. Apr 2017 8:25:33

Fíha, tak to ma prekvapilo a potešilo obe reakcie. Rýchle k veci. patrix242: veľmi rád sa s Tebou dohodnem. Namiesto zmrzliny kľudne ti ulejem niečo z mojich miešaníc dohodneme sa cez správu. janko72: Môj istick sa začal dnes ráno po nabíjaní správať úplne normálne. Som zvedavý koľko mu to vydrží. Každopádne on už mal muchy aj pred tým. Otázka je či by si vedel alebo ktokoľvek z vás pomôcť. Ak som dobre pochopil patrixa242 po dohode s ním budem mať k dispozícii tri kusy tohoto modu a ide o to poskladať z toho jeden, možno po dokúpení článku 20600 dva kusy. Dal by sa na to niekto? Navrhnite. Viem že to možno v dnešnej dobe v záplave modov celé nemá zmysel. Ale viem že je vás tu veľa nadšencov ktorých to proste baví. Ďakujem za odpovede
Obrázok
tekila
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod janko72 » Štv 06. Apr 2017 13:03:16

20600 je big problem - riešilo sa to krížom krážom po fórach
jediný zdroj je alibabrak ale minimum na odber je 10ks
https://www.alibaba.com/product-detail/Newest-20600-high-rate-10C-2100mAh_60452951157.html
dávali tam 18500 - malá kapacita a prúd :(
niekde som videl, že si vytlačil človák predlžujúcu redukciu na 3D tlačke :)

keď to budeš mať pokope, tak sa mi ozvi - niečo z toho zbastlíme
sleduj správanie modu - nezatiekol ti?

@ patrix242 - aké závady boli na tvojich kusoch?
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Štv 06. Apr 2017 22:38:15

V jednom sa mi zda, ze som menil svaba..
To nema zmysel moc opravovat, len zo zabavy ak tak.
Tie clanky sa sice zohnat daju, ale postovne je dost vysoke.
Povatsinou ale zavada nieje v clanku.
Zakladom problemu je nedostatocne chladenie a postupne umieranie dosky.
Vsetko sice je osetrene, aj tepelna ochrana a meranie je tam zakomponovane, ale v kratkodobych impulzoch sa prehreje vystup a potom tomu zacne zasibavat.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod patrix242 » Sob 08. Apr 2017 0:09:52

Na prvom nerozpozna odpor atomizera, vselijako to skace. A druhy prisiel hned pokazeny, ten vobec nedetekoval nijaky atomizer. Ale ten mi merlin opravil, vymenou nejakeho malickeho svabika. Takze ten je relativne funkcny, ale nepouzivam ho. Ale baterky bymali byt v oboch dobre..
patrix242
e-znalec
e-znalec

Späť na Konkrétne značky e-cigariet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia