Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Farba na Atty

Farba na Atty

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Farba na Atty

Poslaťod Absorb » Ned 30. Apr 2017 22:28:15

Zdravím chcel by som sa spýtať ako prefarbiť/prestriekať farbou atík. ( pôvodne je strieborný, zrejme nerezový a chcem ho do čiernej )
Skúšal som ho šmirlgnúť a streknúť čiernym lakom ale farba nedrží, tak som bezradný.
Viete niekto ako na to?
Ďakujem vopred
Obrázok
__peacetime & feel vape__
Obrázok užívateľa
Absorb
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Farba na Atty

Poslaťod Merlin » Pon 01. Máj 2017 0:31:42

Ak je to nerez, tak na tom nic moc drzat nebude.
Ked si to uz dorajbal smirglom, tak to musis zasa vylestit, najlepsie tak, ze to upnes do vrtacky, ak nemas sustruh a pomocou jemnej brusnej a na final lestiacej paste to zas vylestis.
Mozes si pomoct aj tak, ze ak to nejde upnut, tak na korkovy stupel narves ten atomizer a do toho zaskrutkujes vrut bez hlavy a ten upnes do vrtacky.
Ak to chces mat stabilne modro cierne, alebo len take tmavo duhovane, tak pouzi plamen, alebo teplovzdusnu pistol.
Povrch musi byt dokonale odmasteny a dokonale cisty, kazdy dotyk prsta sa tam bude vynimat.
Postupnym ohrevom toho nerezu, sa postupne zacne sfarbovat do tmavsej a tmavsej farby.
Ziadne kalenie, alebo nerovnomerny ohrev. Treba to robit opatrne, nastrcene na nejakom nerez drote a nechat pomaly vychladnut, nepokladat na nic, co by sa na to prismazilo.
Pochybujem ze to na prvy sup vyjde. Ak nie, tak znova lestiaca pasta, do vysokeho lesku a odmastit a znova nahrievat.
Povrch takto ziskany, je velmi stabilny, je to este tvrdsie, ako pokovenie.
Je to dosledok "potenia" sa austenitickej zliatiny a oxidacie niektorych legur tej nerez oceli.
U typu 316 sa da dosiahnut krasna ocelova modra, no u 304 oceli, sa dosiahne skor temna cerveno hneda.
Vsetko zalezi od teploty a postupneho nahrievania.
Je dolezite ak sa to robi plamenom, aby bol makky a nie oxidacny, skor viac redukcny.
Daju sa robit aj krasne legury na povrchu, pomocou namocenia do roztokov z malym obsahom kovu, alebo kyslicnikov kovov, siranov, ale je to narocne, treba to skusat.
Priamy ohrev nerezi, je najstabilnejsi sposob prirodzeneho ofarbenia povrchu.

Ak chces silou mocou farbu, tak sa to da aj lakovat, ale nestaci "nejaka farba, alebo "nejaky lak" ale musi sa pouzit polyuretanova, dvojzlozkova farba, alebo plne rozpustnym pigmentom ofarbeny kryci lak, ako sa pouziva na vrchne krytie metalickych farieb na auta.
Pred striekanim, sa to musi neielen odmastit, ale aj nahriat, aby povrch jemne zoxidoval, alebo zatiahnut pomocou vyvarenia v slanej vode. Este lepsie je to vyvarit vo vriacom luhu.
Zdar!
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod nukleon » Uto 21. Aug 2018 8:54:39

Nieje lepšie si kupiť nový a čierny aky si chcel. Ja som chcel čierny DLko tak som si kupil čierny, teraz mam MTL strieborny tak mam strieborny a nehodlam ho farbiť ved aj to ako to bude vyzerat pokial to nebude práškova farba vypalena na materialy-.
Obrázok užívateľa
nukleon
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod nukleon » Str 19. Sep 2018 21:27:59

no a uz mam aj MTL čierny a nefarbil som...
Obrázok užívateľa
nukleon
e-začiatočník
e-začiatočník

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia